Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

w dni powszednie: poniedziałek – piątek zwykle o godz. 18.00; sobota – liturgia niedzielna o godz. 18.00

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem i pogrzebami zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: wdorsz@ diecezja.wloclawek.pl

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

grudzień 2021
P W Ś C P S N
« lis    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

1. Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego. Warto przypomnieć słowa błogosławionego Jana Pawła II: „Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia, którzy tutaj przybywać będą z Polski i z całego świata. Bądźcie świadkami miłosierdzia!” (Łagiewniki, 2002 r.). Dziś we wszystkich kościołach diecezji włocławskiej zbierane są ofiary na rozbudowę sanktuarium w Świnicach Warckich, gdzie urodziła się i została ochrzczona święta Siostra Faustyna Kowalska, apostołka Bożego Miłosierdzia. Za każdy dar serca na ten cel „Bóg zapłać”!
2. Gościmy dziś w naszej wspólnocie o. Łukasza Buksę OFM – muzyka, poetę, duszpasterza młodzieży, który z przesłaniem Ewangelii Chrystusowej dociera do młodszych i starszych na organizowanych w całej Polsce koncertach ewangelizacyjnych, misjach, rekolekcjach. Towarzyszy mu brat Marek OFM. Przy wyjściu z kościoła można nabyć najnowszą płytę o. Łukasza OFM „Przyjmij to, co mam”.
3. Dziś rozpoczyna się w Kościele w Polsce Tydzień Miłosierdzia, do tego roku obchodzony w pierwszym tygodniu października. Tym razem przebiega on pod hasłem: „Wiara żywa uczynkami”. Niech najbliższe dni staną się okazją do uwrażliwienia nas na tych, którzy często żyją obok nas i potrzebują naszej pomocy. W przyszłą niedzielę w kościołach w całej Polsce będzie przeprowadzona zbiórka na cele charytatywne.
4. Jutro przypada przeniesiona w tym roku z 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Uroczystość tę obchodzimy w Kościele jako Dzień Świętości Życia oraz Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Życie – wielki dar Stwórcy jest święte od poczęcia w łonie matki aż do śmierci – domaga się poszanowania i obrony. Pamiętajmy, że nikt oprócz Boga nad tym darem nie ma władzy. Osoby zainteresowane Duchową Adopcją Dziecka Poczętego mogą znaleźć na ten temat więcej informacji w folderku, który ministranci będą rozdawać przed kościołem.
5. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 9.00 wystąpi zespół „Viva la Musica” z Gimnazjum nr 2 w Wieńcu z wielkanocnym programem słowno-muzycznym.
6. Także w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 odbędzie się kolejne spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. Spotkanie jak zwykle poprowadzi ks. Piotr Ochotny.
7. Bardzo dziękuję za posprzątanie kościoła i przygotowanie go do dzisiejszej liturgii mieszkańcom Lipin, ul. Kronenbergów i ul. ks. Romana Jałocho wraz z przyległymi ulicami.
8. Jest do nabycia nowy numer „Przewodnika Katolickiego” oraz „Naszej Arki”.