Lipiec 2020
« Cze

1. Dzisiejsza niedziela obchodzona jest w Kościele w Polsce jako Niedziela Biblijna. Hasłem tego ewangelizacyjnego przedsięwzięcia są słowa zaczerpnięte z Ewangelii św. Jana: „Ja wierzę, Panie, że Ty jesteś Mesjaszem, Synem Bożym!” (J 11, 27). Niech te słowa będą ona dla nas zachętą do systematycznego czytania Słowa Bożego w rodzinach i w grupach parafialnych i wskazaniem drogi do osobistego spotkania ze Zmartwychwstałym Panem.
2. Dziś na zakończenie Tygodnia Miłosierdzia zbieramy ofiary na cele charytatywne. Za hojność serca Bóg zapłać.
3. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej wspólnocie ks. Charles’a Vianney Tanke z Kamerunu. Ks. Karol obecnie odbywa studia doktoranckie z teologii na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie i jest rezydentem w parafii Św. Faustyny na Bródnie.
4. Przyszła niedziela to trzecia niedziela miesiąca i w naszej wspólnocie niedziela inwestycyjna. Będziemy zbierać ofiary na spłacenie kolejnej raty naszych zobowiązań finansowych. Za wszelkie wsparcie serdeczne Bóg zapłać!
5. W najbliższą sobotę na godz. 18.00 zapraszam na krótkie spotkanie osoby wybierające się na naszą pielgrzymkę parafialną na Litwę. Osoby, które tego jeszcze nie uczyniły, proszę o uzupełnienie wpłaty oraz podanie swoich danych potrzebnych do ubezpieczenia.  Podczas pielgrzymki będziemy modlić się w intencji całej parafii ofiarując w tej intencji Msze św. w Ostrej Bramie, w kaplicy św. Kazimierza przy relikwiach tego świętego w Katedrze Wileńskiej, na Górze Krzyży i przed Cudownym Obrazem Matki Bożej w Trokach. Gdyby ktoś chciał dołączyć do tych Mszy św. swoje intencje osobiste lub za swoich zmarłych, może to uczynić.
6. Ksiądz Dyrektor Zespołu Szkół Katolickich im ks. Jana Długosza we Włocławku zaprasza przyszłych absolwentów szkoły podstawowej i gimnazjum oraz kandydatów do szkoły podstawowej wraz z rodzicami na Dzień Otwarty w środę 17 kwietnia od godz. 14.00 do 17.00 ( o godz. 16.00 spotkanie z Księdzem Dyrektorem). Natomiast Pani Dyrektor Gimnazjum nr 2 w Wieńcu zaprasza na podobne wydarzenie w dniu 15 maja. Bliższe informacje na plakatach i  stronach internetowych obu szkół: http://www.zskdlugosz.pl i http://wieniec.eu
7. Bardzo dziękuję za posprzątanie kościoła i przygotowanie go do dzisiejszej liturgii mieszkańcom Lipin i ul. Kronenbergów.
8. W najnowszym wydaniu „Przewodnika Katolickiego” przeczytamy m.in. o tym, jakie znaczenie w życiu współczesnego człowieka może mieć Pismo Święte. W związku z obchodami Tygodnia Biblijnego każdy czytelnik „Przewodnika” otrzyma specjalną kartkę z cytatem z Pisma Świętego.