Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Leć z nami do Lourdes

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce samolotowej do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Całkowity koszt: 1990 PLN + 720 EUR. Zapisy do 15.o4.

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, w kwietniu i maju w trakcie wizyty duszpasterskiej zwykle o godz. 16.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu w środę po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

kwiecień 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

1. Słowo Boże dzisiejszej niedzieli wzywa nas do służenia Bogu i szukania Jego chwały, a nie wykorzystywania spraw Bożych dla własnych interesów. Pan Jezus zna naszą radykalną słabość i nasze zmaganie się z nią. Jest wyrozumiały i miłosierny wobec tych, którzy walczą z trudnościami, aby żyć w pełni Ewangelią i niejednokrotnie doświadczają upadku, a słowa napomnienia kieruje do tych, którzy nawet nie zwracają się ku ideałowi, nie rozpoczynają drogi, a chcą uchodzić za sprawiedliwych. Nie jesteśmy na świecie, aby być nieskalani, ale aby dążyć do doskonałości;  nie aby być doskonali, ale aby rozpoczynać drogę (o. Ermes Maria Ronchi). Trzem słowom przekleństwa niosącym śmierć: mieć, wywyższać się i rządzić Jezus odpowiada słowami niosącymi błogosławieństwo i szczęście: dawać, uniżać się i służyć. Czy dostrzegasz w swoim życiu pokusę poszukiwania własnej chwały, a nie Boga? Jak walczysz z hipokryzją, próżnością i dążeniem do panowania nad innymi? Jak możemy w naszym życiu i w życiu naszej parafii starać się o większą spójność między wiarą a działaniem i realizować zaproszenie do dawania, uniżania się i służby?

2. Trwamy w modlitwie za zmarłych. Do 8 listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować dar odpustu zupełnego za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji, spełniwszy pozostałe zwykłe warunki odpustu, to znaczy: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Do zakończenia oktawy modlitwy za zmarłych czyli do środy 8 listopada Msza św. w kaplicy na cmentarzu o godz. 17.30, a pół godziny przed nią różaniec za zmarłych. Modlimy się też za zmarłych w naszym kościele na wypominkach w niedziele przed Mszą św. o godz. 09.00 i 11.00 (proszę o zwrócenie uwagi czy nie wkradł się jakiś błąd do listy zmarłych, za których w ten sposób ofiarujemy naszą modlitwę).

3. W związku z Mszą św. na cmentarzu w poniedziałek nie ma adoracji Najświętszego Sakramentu, natomiast jest normalnie o godz. 18.30 spotkanie grupy biblijnej na plebanii.

4. Bardzo dziękuję młodym, szczególnie Natalii Jakrzewskiej oraz klerykowi Hubertowi Roszakowi, którzy zaangażowali się w przygotowanie i przeprowadzenie Balu Wszystkich Świętych oraz dorosłym, którzy ich w tym wsparli. Bardzo dziękuję strażakom z OSP w Machnaczu za udostępnienie remizy oraz rodzicom, którzy pomogli przebrać się dzieciom za ich ulubionych świętych oraz towarzyszyli im w tej bardzo udanej zabawie. Wierzę, że pogłębiła ona także naszą miłość do Pana Boga, świętych i radość z przynależności do tej wspólnoty Kościoła, która nosi nazwę Parafii Przemienienia Pańskiego w Wieńcu. 

5. Wczoraj jedenastosobowa reprezentacja mężczyzn z naszej parafii wzięła udział w I Ogólnopolskiej Pielgrzymce Mężczyzn – Męskim Oblężeniu Jasnej Góry. Zgromadziła ona ponad 5 tysięcy mężczyzn z całej Polski. Pielgrzymka była poszukiwaniem odpowiedzi na pytanie o współczesne wzorce męskości i wyrazem pragnienia upowszechnienia pracy duszpasterskiej wzmacniającej mężczyzn w ich rolach i zadaniach. Następna Ogólnopolska Pielgrzymka Mężczyzn na Jasną Górę jest planowana na 23 czerwca przyszłego roku.

6. We wtorek o godz. 19.00 spotkanie Parafialnej Rady Ekonomicznej.

7. W przyszłą sobotę, 11 listopada, przypada nasze narodowe Święto Niepodległości. Wspominając czas trudnego wykuwania niepodległości Polski, trzeba o tym pamiętać również i dzisiaj, chociaż żyjemy już w wolnej i niepodległej Ojczyźnie. I dzisiaj musimy myśleć o odrodzeniu się naszego narodu w wielu różnych wymiarach. Chcemy w tym momencie szczególnie pamiętać o tych, którzy przelewali swoją krew i oddawali życie w obronie Ojczyzny.

8. Także w przyszłą sobotę 11 listopada o godz. 13.30 Msza św. za zmarłych kapłanów z udziałem wszystkich księży z naszego dekanatu. Zachęcam wszystkich gorąco do udziału.

9. Przyszłą niedzielę będziemy przeżywali jako Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.

10. Zachęcam gorąco do udziału w Pielgrzymce do Ziemi Świętej od 24 kwietnia do 1 maja 2018 r. Do tej pory zgłosiło się kilkanaście osób. Grupa musi liczyć co najmniej 25 osób, aby pielgrzymka doszła do skutku. Otrzymaliśmy przynaglenie  z Biura Pielgrzymkowo-Turystycznego Caritas, aby powoli finalizować zbieranie zapisów ponieważ trzeba potwierdzić rezerwacje noclegów i miejsc w samolocie. Osoby zastanawiające się proszę o szybkie podjęcie decyzji.

11. Dziś po Mszach św.  można jeszcze w zakrystii złożyć swój podpis pod obywatelskim projektem ustawy „Zatrzymaj aborcję!”, której celem jest wyeliminowanie z polskiego prawa możliwości zabijania w fazie prenatalnej dzieci z podejrzeniem choroby. Podpisać się pod nim może każdy, kto ukończył 18 rok życia. Potrzebny jest numer PESEL.

12. Zachęcamy także osoby chętne do dołączenia do Różańca Rodziców za Dzieci. Bliższe informacje w zakrystii lub u Doroty Rosińskiej tel. 603431004.

13. Oświadczenie Prezydium Konferencji Episkopatu Polski w sprawie ograniczenia handlu w niedzielę