Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, zwykle o godz. 18.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w środę i w piątek po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

luty 2024
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829  

1. Dziś Niedziela Wielkanocna Zmartwychwstania Pańskiego, największa uroczystość w roku kościelnym, rozpoczynająca okres wielkanocny w liturgii. Pięćdziesiąt dni od niedzieli Zmartwychwstania do niedzieli Zesłania Ducha Świętego obchodzi się z wielką radością jako jeden dzień świąteczny, co więcej, jako „wielką niedzielę”. Osiem pierwszych dni okresu wielkanocnego stanowi oktawę Wielkanocy i obchodzi się je jako uroczystości Pańskie. Z tego powodu w piątek w oktawie Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania mięsa. Msze święte dziś o godz. 06.00 z procesją ku czci Chrystusa Zmartwychwstałego i suma o godz. 11.00. Nowenna do Miłosierdzia Bożego 15 minut przed Mszą św. o godz. 11.00.

2. Serdecznie dziękuję wszystkim za liczny i pełen zaangażowania udział w liturgii Triduum Paschalnego: w sposób szczególny Hubertowi Roszakowi – alumnowi naszego seminarium, paniom katechetkom, panu kościelnemu i pani organistce, służbie liturgicznej, asyście, osobom czytającym, śpiewającym, strażakom, Radzie Parafialnej, scholi i dzieciom, Kołu Żywego Różańca oraz wszystkim którzy adorowali Pana Jezusa w ciemnicy i przy grobie. Słowa uznania i wdzięczności kieruję pod adresem kleryków z naszego seminarium, pani katechetki i wychowawczyń z Wielofunkcyjnej Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Brzeziu za przygotowanie szóstki naszych młodych parafian czasowo tam przebywających do sakramentu chrztu, a trójki także do Pierwszej Komunii, które to sakramenty zostały im udzielone w czasie Wigilii Paschalnej. Bardzo dziękuję zespołowi, który pod kierownictwem p. Jadwigi Buły przygotował ciemnicę, grób Pana Jezusa i wystrój świątyni. Wyrażam wdzięczność osobom, które zaangażowały się w tradycyjną zbiórkę na kwiaty do grobu Pana Jezusa oraz dziękuję za wszystkie złożone na ten cel ofiary.

3. Jutro – poniedziałek w oktawie Wielkanocy. Chociaż nie jest on świętem obowiązkowym, to jednak w Polsce ma uroczysty charakter. Msze Święte w naszym kościele o godz. 09.00, 11.00 i 13.00. Nasze jutrzejsze uczestnictwo w Eucharystii niech będzie wyrazem naszej miłości ku Bogu i zadośćuczynieniem za nasze grzechy, a zwłaszcza za opuszczone Msze Święte w niedziele i święta obowiązkowe, oraz za brak należytego skupienia podczas liturgii. Nowenna do Miłosierdzia Bożego w poniedziałek wielkanocny 15 minut przed Mszą św. o godz. 11.00 a od wtorku aż do soboty włącznie po Mszy św. wieczornej.

4. W „Przewodniku Katolickim” m. in. o Bazylice Grobu Bożego – miejscu zmartwychwstania oraz interesujący artykuł o cudownie zachowanych ciałach świętych.

5. W środę zmarł śp.  Feliks Czochór z Wieńca – pogrzeb miał miejsce w Wielki Piątek, Msza św. w jego intencji będzie odprawiona jutro, w Poniedziałek Wielkanocny o godz. 13.00. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

6. Parafianom i gościom przybyłym do naszej parafii na święta życzymy owocnego udziału w Misterium Paschalnym Chrystusa. Niech spotkanie ze Zbawicielem przy Stole Eucharystycznym i przy stole w domach rodzinnych umocni Was i Wasze rodziny w miłości, jedności i pokoju.