1. Dziś Niedziela Wielkanocna Zmartwychwstania Pańskiego, największa uroczystość w roku kościelnym, rozpoczynająca okres wielkanocny w liturgii. Pięćdziesiąt dni od niedzieli Zmartwychwstania do niedzieli Zesłania Ducha Świętego obchodzi się z wielką radością jako jeden dzień świąteczny, co więcej, jako „wielką niedzielę”. Osiem pierwszych dni okresu wielkanocnego stanowi oktawę Wielkanocy i obchodzi się je jako uroczystości Pańskie. Z tego powodu w piątek w oktawie Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania mięsa. Msze święte dziś o godz. 06.00 z procesją ku czci Chrystusa Zmartwychwstałego i suma o godz. 11.00. Nowenna do Miłosierdzia Bożego 15 minut przed Mszą św. o godz. 11.00.

2. Serdecznie dziękuję wszystkim za liczny i pełen zaangażowania udział w liturgii Triduum Paschalnego: w sposób szczególny Hubertowi Roszakowi – alumnowi naszego seminarium, paniom katechetkom, panu kościelnemu i pani organistce, służbie liturgicznej, asyście, osobom czytającym, śpiewającym, strażakom, Radzie Parafialnej, scholi i dzieciom, Kołu Żywego Różańca oraz wszystkim którzy adorowali Pana Jezusa w ciemnicy i przy grobie. Słowa uznania i wdzięczności kieruję pod adresem kleryków z naszego seminarium, pani katechetki i wychowawczyń z Wielofunkcyjnej Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Brzeziu za przygotowanie szóstki naszych młodych parafian czasowo tam przebywających do sakramentu chrztu, a trójki także do Pierwszej Komunii, które to sakramenty zostały im udzielone w czasie Wigilii Paschalnej. Bardzo dziękuję zespołowi, który pod kierownictwem p. Jadwigi Buły przygotował ciemnicę, grób Pana Jezusa i wystrój świątyni. Wyrażam wdzięczność osobom, które zaangażowały się w tradycyjną zbiórkę na kwiaty do grobu Pana Jezusa oraz dziękuję za wszystkie złożone na ten cel ofiary.

3. Jutro – poniedziałek w oktawie Wielkanocy. Chociaż nie jest on świętem obowiązkowym, to jednak w Polsce ma uroczysty charakter. Msze Święte w naszym kościele o godz. 09.00, 11.00 i 13.00. Nasze jutrzejsze uczestnictwo w Eucharystii niech będzie wyrazem naszej miłości ku Bogu i zadośćuczynieniem za nasze grzechy, a zwłaszcza za opuszczone Msze Święte w niedziele i święta obowiązkowe, oraz za brak należytego skupienia podczas liturgii. Nowenna do Miłosierdzia Bożego w poniedziałek wielkanocny 15 minut przed Mszą św. o godz. 11.00 a od wtorku aż do soboty włącznie po Mszy św. wieczornej.

4. W „Przewodniku Katolickim” m. in. o Bazylice Grobu Bożego – miejscu zmartwychwstania oraz interesujący artykuł o cudownie zachowanych ciałach świętych.

5. W środę zmarł śp.  Feliks Czochór z Wieńca – pogrzeb miał miejsce w Wielki Piątek, Msza św. w jego intencji będzie odprawiona jutro, w Poniedziałek Wielkanocny o godz. 13.00. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

6. Parafianom i gościom przybyłym do naszej parafii na święta życzymy owocnego udziału w Misterium Paschalnym Chrystusa. Niech spotkanie ze Zbawicielem przy Stole Eucharystycznym i przy stole w domach rodzinnych umocni Was i Wasze rodziny w miłości, jedności i pokoju.