Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, zwykle o godz. 18.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu od poniedziałku do środy po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

grudzień 2023
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy rocznicę poświęcenia naszej świątyni, która po prawie pięćdziesięciu latach od wmurowania kamienia węgielnego w 1958 roku i czterdzieści lat po rozpoczęciu sprawowania w niej kultu została oddana na wyłączną własność Panu Bogu 5 września 2004 roku oraz parafialne dziękczynienie za zbiory i za wszelkie dobro jakim zostaliśmy obdarowani przez Pana Boga. Dziękujemy za nasz parafialny wieczernik, w którym gromadzimy się przy Stole Słowa i na Eucharystii. Wdzięczną modlitwą obejmujemy ks. Romana Jałocho i wszystkich, którzy mają udział w budowie naszego kościoła oraz tych, którzy dziś troszczą się o niego i przyczyniają się do tego, że coraz piękniejszy, czysty i udekorowany kwiatami jest widzialnym znakiem naszej wiary i obecności Chrystusa Zmartwychwstałego pośród nas. Bóg dał nam siebie i obarczył nas odpowiedzialnością za siebie nawzajem, złożył w nasze serce troskę o zbawienie tych, którzy dzielą z nami swoje życie. Szczery dialog i modlitwa ukazują obecność Pana. „Gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich” (Mt 18,20). On uzdalnia nas do bycia otwartymi wzajemnie na siebie i w ten sposób zdolnymi do przezwyciężania nieporozumień i konfliktów, lęków i rutyny. Czy jestem gotowy do budowania komunii czy też ulegam pokusie tworzenia podziałów? Jak możemy rozprzestrzeniać kulturę spotkania i troski przeciwstawiając się kulturze wykluczenia i odrzucenia?

2. Msza św. w intencji parafian o godz.12.00, a po niej agapa na placu przed plebanią – dzielenie się chlebem z tegorocznych zbiorów i innymi owocami naszej pracy. Dziękuję wioskom, które wystawiły swoje delegacje w procesji z darami i tym, które także przygotowały swój własny stół z poczęstunkiem dla wszystkich. Dziękuję naszym gościom – oraz wszystkim, którzy mają swój udział w naszym wspólnym świętowaniu, w sposób szczególny osobom, które przyjęły na siebie odpowiedzialność organizacyjną, udekorowały świątynię i plac przed plebanią, przygotowały liturgię, członkom Parafialnej Rady Duszpasterskiej i państwu sołtysom. Bardzo dziękuję osobom i rodzinom, które na co dzień angażują się w życie naszej wspólnoty.

3. Uroczystość parafialną łączymy z gminnymi obchodami 83. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej, które przeżywaliśmy w czwartek 1 września. Poprzednia świątynia naszej parafii została wysadzona w powietrze i zrównana z ziemią przez Niemców w marcu 1941 roku w akcie zemsty za zacięte walki osłonowe dla Bitwy nad Bzurą w okolicach Wieńca w 1939 roku. Na naszym cmentarzu parafialnym spoczywa 32 żołnierzy Wojska Polskiego poległych w tych walkach. Należeli do 22 pułku 9 Dywizji Piechoty. Jeszcze raz bardzo dziękuję tym, którzy przez lata troszczyli się o ich grób i modlili się za nich, dokładali starań, aby podtrzymać pamięć o ich bohaterskiej ofierze życia złożonej na naszej ziemi. Dziękuję uczestnikom czwartkowej Mszy Świętej w intencji Ojczyzny i Jej Poległych Obrońców i modlitwy na cmentarzu.

4. W poniedziałek adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 17.15.

5. We wtorek Msza Święta wyjątkowo o godz. 17.00 ze względu na spotkanie uczestników pielgrzymki do Fatimy w Osięcinach o godz. 18.00.

6. W czwartek, 8 września, przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W Polsce ten liturgiczny obchód nazywany jest popularnie świętem Matki Bożej Siewnej. Przez wstawiennictwo Maryi będziemy modlić się za wszystkich pracujących na roli, aby ich praca i trud wydawały błogosławione owoce. Msza Święta i błogosławieństwo ziarna siewnego o godz. 18.00.

7. Także w czwartek o godz. 19.00 pierwsze powakacyjne spotkanie biblijne.

8. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 12.00 spotkanie rodziców dzieci klas I-III pragnących przystąpić do Pierwszej Komunii w naszej parafii.

9. Poświęcenie tornistrów, plecaków i przyborów szkolnych odbędzie się w niedzielę 18 września na zakończenie Mszy o godz. 12.00 – dzień liturgicznego wspomnienia św. Stanisława Kostki.

10. Bardzo dziękuję grupie p. Bogusławy Młynarczyk z Wieńca za posprzątanie kościoła i przygotowanie go do dzisiejszej liturgii.

11. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:
• Paweł Szrubas, kaw., par. tut. – Zuzanna Tarczyńska, panna, par. Najśw. Zbawiciela we Włocławku
• Kacper Niedzielski, kaw., par. tut. – Paulina Paszki, panna, par. Rokity (diec. pelplińska)

12. W ostatnim tygodniu Bóg powołał do siebie Wacława Józefa Korzeniewskiego z Wieńca – pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 14.00 oraz Annę Pietrzak – termin pogrzebu nie jest jeszcze ustalony. Niech nasza modlitwa pomoże im w pełni oglądać Boże oblicze w niebie: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…