Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Leć z nami do Lourdes

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce samolotowej do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Całkowity koszt: 1990 PLN + 720 EUR. Zapisy przedłużone do 15.o5.

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, w kwietniu i maju w trakcie wizyty duszpasterskiej zwykle o godz. 16.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w czwartek po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

1. Pokora jest prawdziwą wielkością. W dzisiejszej Ewangelii Pan Jezus zachęca nas do praktykowania pokory w sposób, który prowadzi do otwartości i bezinteresowności w relacji z innymi i budowania serdecznych, przyjaznych relacji z ludźmi spoza mojego kręgu bliskich i znajomych. W jakich sferach mojego życia potrzebuję wzrastać w pokorze? Czy staram się o budowanie wspólnoty z tymi, z którymi bliska relacja nie obiecuje mi żadnej korzyści czy których z jakiegoś powodu mam pokusę uznać za gorszych od siebie?

2. W czwartek 1 września obchodzimy 83. rocznicę agresji Niemiec na Polskę, która rozpoczęła II Wojnę Światową. Pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy oddali życie w obronie ojczyzny na wszystkich frontach, a szczególnie o 32 żołnierzach Wojska Polskiego, którzy zginęli w zaciętych walkach w okolicy Wieńca i spoczywają na naszym cmentarzu parafialnym. Msza Święta za Ojczyznę i Jej poległych obrońców w naszym kościele o godz. 17.00. Po jej zakończeniu uroczyste przejście na cmentarz parafialny, modlitwa za poległych i złożenie wieńców i kwiatów na grobie żołnierzy. Współorganizatorem uroczystości od kilku lat jest Urząd Miasta w Brześciu Kujawskim. Na jego usilną prośbę zgodziliśmy się przenieść tę celebrację z soboty przed pierwszą niedzielą września na dzień rocznicy rozpoczęcia II Wojny Światowej, mimo że wypada on w środku tygodnia. Nie zapominajmy także, że dopełnieniem tej uroczystości jest obchód w pierwszą niedzielę września rocznicy poświęcenia naszego kościoła parafialnego, wzniesionego po wojnie heroicznym wysiłkiem ks. Romana Jałocho i całej wspólnoty na fundamentach świątyni wysadzonej w powietrze w 1941 roku przez Niemców w akcie zemsty za zacięty opór w 1939 roku.

3. Także w czwartek 1 września rozpoczynamy nowy rok szkolny. Na jego progu Kościół apeluje o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Wzrost wiary i wrażliwość na prawo Boże nie dokonuje się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii, która jest osobistym spotkaniem z Panem. Przy tej okazji przypominamy rodzicom, że edukacja szkolna i katechetyczna powinna być przedmiotem ich szczególnej troski. Rodzina jest pierwszym miejscem, w którym dzieci zdobywają wychowanie, także religijne. Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego w piątek 2 września o godz. 18.30. Zapraszamy dzieci i młodzież wraz z rodzicami oraz wychowawców i nauczycieli. Od godz. 18.00 będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. Będzie spowiadał także ks. Jacek Bartczak, który od 1 września zostaje proboszczem w Rózinowie – otoczmy go i jego nową służbę naszą modlitwą.

4. Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez asystę co miesiąc w pierwszy czwartek miesiąca wyjątkowo ze względu na uroczystości rocznicy wybuchu II Wojny Światowej odbędzie się w środę o godz. 17.00.

5. Odwiedziny chorych i starszych w domach w piątek od godz. 10.00.

6. W sobotę o godz. 08.30 różaniec w kościele i o godz. 09.00 Msza św. w intencji żywych i zmarłych członków Koła Żywego Różańca. Ze względu na ślub nie będzie Mszy o godz. 18.00.

7. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość rocznicy poświęcenia naszego kościoła oraz dożynki parafialne. Msza Św. dożynkowa o godz. 12.00, a po niej agapa na placu przed plebanią. Zapraszamy wszystkich do udziału w przygotowaniu naszego parafialnego święta dziękczynienia. Podobnie jak w minionych latach każda wioska przygotuje swój własny stół z poczęstunkiem dla wszystkich. Osoby, które chciałyby podzielić się plonami swojego pola czy ogrodu, przygotowanymi przez siebie przetworami czy upieczonym ciastem proszone są o kontakt ze swoimi przedstawicielami w Parafialnej Radzie Duszpasterskiej lub sołtysami. Państwa sołtysów i inne osoby chętne do zaangażowania w przygotowanie uroczystości zapraszam we wtorek o godz. 19.00 na spotkanie na plebanii.

8. Tydzień temu na tacę inwestycyjno-remontową zebraliśmy 1222 zł. Za wszystkie ofiary na rzecz parafii serdeczne Bóg zapłać.

9. Bardzo dziękuję grupie p. Renaty Olejniczak z Machnacza za posprzątanie kościoła i przygotowanie go do dzisiejszej liturgii, a p. Jolancie Lebiedzińskiej i p. Bogusławie Młynarczyk za dekorację kwiatową.

10. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:
• Paweł Szrubas, kaw., par. tut. – Zuzanna Tarczyńska, panna, par. Najśw. Zbawiciela we Włocławku