Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

  1. W niedziele i święta:
    godz. 09.00
    godz. 12.00 – suma

w dni powszednie: według ogłoszeń; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i środę po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

wrzesień 2023
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

1. Głoszenie Bożego Słowa zawsze spotyka się ze sprzeciwem. Czerpmy naszą siłę od Boga i pomimo sprzeciwu, kontynuujmy z miłością naszą misję.  Co może prowadzić nas do odrzucenia Jezusa? Jak możemy podtrzymać miłość pełniąc naszą misję w świecie?

2. W dzisiejszą niedzielną obchodzimy Światowy Dzień Trędowatych.

3. Wczoraj zakończyliśmy wizytę duszpasterską – kolędę. Serdecznie dziękuję w imieniu swoim oraz o. Tomasza, ks. Michała i ks. Józefa za życzliwe przyjęcie, wspólną modlitwę, spotkania przy stole i złożone ofiary. Sprawozdanie z wizyty kolędowej i raport o stanie parafii w przyszłą niedzielę. Gdyby któraś z rodzin, zwłaszcza tych, które dopiero wracają z wyjazdów związanych z feriami szkolnymi,  chciała jeszcze przyjąć księdza, proszona jest o zgłoszenie w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

4. W najbliższy wtorek, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Boskiej Gromnicznej. Msze święte w naszym kościele o godz. 10.00 i 18.00. Na początku każdej Mszy Świętej będzie miał miejsce obrzęd błogosławieństwa świec. Przynieśmy zatem ze sobą gromnice. Niech staną się one znakiem obecności Chrystusa – światłości świata. Zapalajmy je, jak mówi stara polska tradycja, w chwilach trwogi i zagrożenia, aby o tej Bożej obecności i Opatrzności sobie nieustannie przypominać.

5. W tym dniu już po raz 20. będziemy obchodzić Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Tego dnia zakończy się również przeżywany od listopada 2014 r. Rok Życia Konsekrowanego, podczas którego próbowaliśmy poznawać piękno i radość tej formy życia całkowicie oddanego Panu Bogu. Składane w to święto ofiary zostaną przeznaczone na wsparcie kontemplacyjnych wspólnot zakonnych w naszej Ojczyźnie.

6. W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek Miesiąca – zapraszamy do wspólnej adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 16.30, podczas której będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania – do pomocy w spowiedzi przyjedzie ks. Józef Przybysz – misjonarz w Argentynie. Msza Święta ku czci NSPJ o godz. 17.30. Odwiedziny chorych w domach z posługą sakramentalną: w piątek od godz. 09.00 (Lipiny, Wieniec po stronie kościoła, Marianki, Machnacz, Pikutkowo, Słone, Wieniec po stronie szkoły) i w sobotę od godz. 10.30 (Nowy Młyn, Gustorzyn, Jaranówek, Wolica, Bachórka).

7. W sobotę – Pierwsza Sobota Miesiąca. Po Mszy Św. o godz. 09.00 zebranie Koła Żywego Różańca.

8. W przyszłą niedzielę podczas Mszy Św. o godz. 13.00 pobłogosławienie i wręczenie świec dzieciom, które w tym roku przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej.

9. Temat najnowszego numeru „Przewodnika Katolickiego”: „Odpowiedzialność, o której zapomnieliśmy” – jak Rodzinę 500+ uczynić gestem miłosierdzia. W numerze m.in. teksty: • Socjalne troski Kościoła – Kościół zawsze interesował się kwestiami społecznymi • Kościół w zawieszeniu – problemy w łonie wspólnoty anglikańskiej • Dziękuję Bogu za łagry – będzie pierwsza beatyfikacja w Kazachstanie.