1. Liturgia Słowa dzisiejszej niedzieli zaprasza nas do odkrycia mocy Bożego Słowa, które swoje wypełnienie znalazło w Jezusie Chrystusie. Tylko w Nim i Jego Mistycznym Ciele – Kościele możemy się odnaleźć i doświadczając działania Ducha Świętego oraz prawdziwej radości wypełniać powierzoną nam misję. Jak możemy umocnić naszą miłość do Słowa Bożego? Jak przez Słowo Boże i służbę możemy umocnić naszą wspólnotę?

2. Dziś zbieramy do puszek ofiary na pomoc w pracy misyjnej w Argentynie ks. Józefa Przybysza, którego gościliśmy w naszej wspólnocie w ubiegłą niedzielę i tydzień temu oraz wczoraj korzystaliśmy z jego pomocy w odwiedzinach kolędowych. W przyszłą niedzielę zbiórka na budowę kościołów i inne inwestycje w diecezji. Za wszystkie ofiary serdeczne Bóg zapłać.

3. W tym tygodniu zakończenie wizyty duszpasterskiej – kolędy. W sobotę 30 stycznia od godz. 15.30 kolęda uzupełniająca. Rodziny i osoby, których nie było lub były nieprzygotowane w wyznaczonym terminie kolędy, a chcą przyjąć księdza w dodatkowym terminie mogą zgłosić się do zakrystii lub skontaktować się telefonicznie lub mailowo z księdzem proboszczem.

4. W „Przewodniku Katolickim” m.in. fragmenty książkowego wywiadu papieża Franciszka z Andreą Torniellim, pt. „Miłosierdzie to imię Boga” oraz nieznane dotąd fakty z „uwięzienia” 50 lat temu przez komunistów obrazu Matki Bożej Częstochowskiej.