Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

w dni powszednie: poniedziałek – piątek zwykle o godz. 18.00; sobota – liturgia niedzielna o godz. 18.00

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem i pogrzebami zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

maj 2022
P W Ś C P S N
« kw.    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

1. „Pierwsze jest: „Słuchaj, Izraelu, Pan, Bóg nasz, Pan jest jedyny. Będziesz miłował Pana, Boga swego, całym swoim sercem, całą swoją duszą, całym swoim umysłem i całą swoją mocą”. Drugie jest to: „Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego”. Nie ma innego przykazania większego od tych” (Mk 12, 29-31). Najważniejszym przykazaniem jest zatem uznanie Pana jako „Pierwszego”, jako „Jedynego”. Święta Katarzyna ze Sieny nie bała się powiedzieć, że „Bóg jest zakochany bez pamięci w Swoim stworzeniu, i to takim, jakim jest, nad którym myślał i które kontemplował w Swojej nieskończonej miłości”. Wypełnieniem i realizacją życia człowieka jest miłość, miłość Boga i bliźniego, które są nierozdzielne. Czy jest w tobie świadomość bycia kochanym przez Boga? Jakie są owoce twojej miłosnej relacji z Bogiem?

2. Dziś piąta niedziela miesiąca – zbieramy ofiary na budowę kościołów i inne inwestycje diecezjalne. Tydzień temu na misje zebraliśmy 328,80 zł. Za wszystkie ofiary serdeczne Bóg zapłać. Bardzo dziękuję także za życzliwe przyjmowanie przedstawicieli parafii zbierających ofiary na nowe schody do kościoła i roznoszących list od proboszcza i obu rad parafialnych.

3. Dziś ostatni etap przygotowań do rozpoczęcia spotkań w małych grupach domowych w naszej parafii. Dziękujemy wszystkim już zapisanym gospodarzom. Ciągle jeszcze można się zarejestrować jako gospodarz lub uczestnik małej grupy. Więcej informacji na stronie: https://newpastoral.net/

4. Jutro 1 listopadauroczystość Wszystkich Świętych. Będziemy oddawać cześć wyznawcom Chrystusa, którzy po dobrym i uczciwym życiu osiągnęli wieczne zjednoczenie z Nim w Jego królestwie. Ta uroczystość to również przypomnienie, że każdy chrześcijanin jest powołany do świętości, że niebo jest naszą prawdziwą ojczyzną. Msza św. w naszym kościele o godz. 09.00, a o godz. 12.00 sprzed kaplicy na cmentarzu parafialnym wyruszy procesja żałobna. Po zakończeniu procesji Msza św. na cmentarzu. Ofiary zbierane w kościele i na cmentarzu przeznaczone są na Wyższe Seminarium Duchowne we Włocławku. Prosimy o przestrzeganie obowiązku zakrywania maseczką ust i nosa wewnątrz świątyni, dezynfekcji rąk oraz zachowania odpowiedniej odległości. W trakcie procesji na cmentarzu zachęcamy do uczestniczenia w niej stojąc przy swoim grobie rodzinnym.

5. We wtorek, 2 listopada, wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych czyli Dzień Zaduszny. Modlimy się w tym dniu za zmarłych, a w sposób szczególny za tych, którzy przez proces oczyszczenia w czyśćcu oczekują wiecznego zjednoczenia z Panem. Msze św. w tym dniu w kościele o godzinie 09.00 i przed kaplicą na cmentarzu po zakończeniu procesji różańcowej ze świecami, która o godz. 17.00 wyruszy od bramy cmentarza.

6. Można jeszcze dołączyć swoich bliskich zmarłych do Mszy św. zbiorowej za zmarłych w Dzień Zaduszny oraz zamawiać wypominki jednorazowe i roczne. Dzisiejsze wypominki są kontynuacją starożytnych dyptyków i są wyrazem miłości i jedności całego Kościoła: pielgrzymującego na ziemi i tego, który przeszedł już granicę śmierci. Pisząc imiona zmarłych na kartkach wypominkowych – a następnie je odczytując – wyrażamy wiarę, że ich imiona są zapisane w Bożej Księdze Życia. Szczególnego znaczenia modlitwie wypominkowej nadaje jej powiązanie z Eucharystią.

7. Ze względu na pandemię, podobnie jak w roku ubiegłym, Penitencjaria Apostolska przedłużyła możliwość uzyskania odpustu za zmarłych na cały listopad. Mogą go uzyskać także ci, którzy ze względów zdrowotnych nie są w stanie opuścić domu i nawiedzić cmentarza. Warunkiem jest stan łaski uświęcającej i modlitwa w intencjach Ojca Świętego.

8. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek o godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez asystę, Msza św. o godz. 18.00, a po jej zakończeniu celebracja dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. Podczas Mszy i wystawienia Najświętszego Sakramentu na zakończenie celebracji dla młodzieży będzie spowiadał ks. dr Jacek Bartczak.
W pierwszy piątek miesiącaspowiedź od godz. 17.00, Msza św. o godz. 18.00. W sobotę różaniec w kościele o godz. 08.30, a o godz. 09.00 Msza św. w intencji zmarłych i żywych członków Koła Żywego Różańca.

9. Odwiedziny chorych w domach w piątek od godz. 10.00. Zgłoszenia chorych w zakrystii, telefonicznie lub mailowo.

10. Bardzo dziękuję grupie p. Renaty Olejniczak z Machnacza za posprzątanie kościoła i udekorowanie go kwiatami do dzisiejszej liturgii.

11. Na stoliku w kruchcie wyłożony jest nowy numer bezpłatnej gazety ewangelizacyjnej „Dobre Nowiny”. W zakrystii można nabyć nowy numer „Idziemy” oraz kalendarze na 2022 rok.

12. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: śp. Zdzisław Kozłowski z Machnacza (pogrzeb odbył się w środę), śp. Michał Nowicki z Wieńca (pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 14.00) i śp. Jadwiga Malicka z Wieńca-Zalesie (pogrzeb odbędzie się w środę o godz. 14.00). Pamiętajmy o nich w modlitwach oraz o ich najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości. Wieczny odpoczynek racz in dać Panie…