Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Leć z nami do Lourdes

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce samolotowej do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Całkowity koszt: 1990 PLN + 720 EUR. Zapisy przedłużone do 15.o5.

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, w kwietniu i maju w trakcie wizyty duszpasterskiej zwykle o godz. 16.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w czwartek po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

1. Niewidomy żebrak Bartymeusz jest dla nas wzorem, jak należy usilnie prosić Pana Jezusa w naszych modlitewnych błaganiach. Nie zrażał się opinią innych ludzi, którzy chcieli go uciszyć, bo miał żywą wiarę. Pan Jezus nie pozostaje nigdy obojętny na nasze wołanie z wiarą. Jakie są formy ślepoty w naszej współczesnej kulturze? Jak wiara czyni cię zdolnym do widzenia sensu życia?

2. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele 95. Światowy Dzień Misyjny. Wspieramy modlitwą i ofiarami materialnymi szczególnie tych, którzy głoszą Chrystusa na wszystkich kontynentach świata. W orędziu na dzisiejszą niedzielę papież Franciszek pisze: „Temat tegorocznego Światowego Dnia Misyjnego, „Nie możemy nie mówić tego, cośmy widzieli i słyszeli” (Dz 4, 20) jest zaproszeniem dla każdego z nas, aby „wziąć odpowiedzialność” i oznajmić, co nosimy w swoich sercach. Ta misja jest i zawsze była tożsamością Kościoła: „Kościół jest dla ewangelizacji” (Św. Paweł VI, Adhort. apost. Evangelii nuntiandi, 14)”. Ojciec Święty podkreśla, że powołanie do misji nie jest czymś z przeszłości ani romantycznym wspomnieniem innych czasów. Jest to powołanie, które Pan Jezus kieruje do wszystkich, choć nie w ten sam sposób. „Żyć misją, to mieć odwagę pielęgnować te same uczucia, co Jezus Chrystus i wierzyć wraz z Nim, że ten, kto jest obok mnie, jest także moim bratem i siostrą. Niech Jego miłość współczucia rozbudzi także nasze serce i sprawi, że wszyscy staniemy się uczniami misyjnymi”.

3. Kończy się październik – miesiąc różańca. Warto zadać sobie pytania: Czy choć raz w tym miesiącu modliłem się na różańcem w intencjach swoich bliskich? Czy udało mi się zebrać rodzinę i zaprosić ją do wspólnej modlitwy? Różaniec w kościele codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 17.30.

4. Bardzo dziękuję za ofiary złożone tydzień temu na tacę inwestycyjną. Zebraliśmy 1058,80 zł. W pierwszym rzędzie pieniądze z tacy inwestycyjnej przeznaczone są na spłatę zaciągniętego w 2013 roku kredytu – najbliższa rata wynosi 929,48 zł. Do spłaty do końca przyszłego roku pozostanie nam jeszcze 12640 zł. Jednocześnie trwa zbiórka ofiar na remont schodów i na następny witraż. Radni oraz inne osoby reprezentujące naszą wspólnotę odwiedzają nas w domach. Przy tej okazji roznoszą także list od proboszcza i członków obu rad parafialnych. Dziękuję za życzliwe przyjęcie przedstawicieli parafii, składane ofiary oraz dzielenie się swoimi uwagami i marzeniami dotyczącymi naszej wspólnoty.

5. W zakrystii i kancelarii przyjmujemy wypominki roczne i jednorazowe. Można także rezerwować terminy Mszy Świętych na przyszły rok.

6. Bardzo dziękuję zespołowi p. Grzegorza Adamskiego z Kątów za posprzątanie świątyni i przygotowanie jej do niedzielnej liturgii.

7. Mamy nadzieję, że wszyscy już wiedzą o przygotowaniach naszych pierwszych wielkich parafialnych rekolekcji w małych grupach domowych. Dziękujemy wszystkim zarejestrowanym gospodarzom, gotowym do przyjęcia grup i udziału w projekcie newpastoral.net. Przypominamy, że każdy może zostać gospodarzem, wymagane jest jedynie zapisanie się w parafii. Liczymy również na udział młodzieży w projekcie. Wszystkie materiały będą dostępne na nośnikach mobilnych. Dziękujemy za modlitwę w intencji tego przedsięwzięcia. Początek spotkań już za dwa tygodnie! Zapisy: za pomocą specjalnego kuponu (dostępny na ławkach), mailem lub telefonicznie.