Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Leć z nami do Lourdes

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce samolotowej do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Całkowity koszt: 1990 PLN + 720 EUR. Zapisy przedłużone do 15.o5.

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, w kwietniu i maju w trakcie wizyty duszpasterskiej zwykle o godz. 16.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w czwartek po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

1. Dzisiejsza, czwarta niedziela Wielkiego Postu zwana jest niedzielą radości, od łacińskiego słowa: „laetare”, którym rozpoczyna się antyfona na wejście. Radość w Wielkim Poście nie wypływa z faktu, że kończy się okres pokuty, lecz w połowie tego okresu Kościół chce nam przypomnieć, że mimo doświadczanych trudności mamy się radować z nadchodzącego zbawienia. W sakramencie chrztu otrzymaliśmy nowy wzrok wiary i możemy odkrywać świat, patrząc na niego przez pryzmat Boga. Wyrazem tego jest różowy kolor szat liturgicznych, który dziś zastępuje kolor fioletowy, zwyczajowo stosowany w Wielkim Poście. Podczas Mszy Św. o godz. 09.00 został pobłogosławiony nowo zakupiony ornat w tym kolorze.

2. W ubiegłą niedzielę do puszek zebraliśmy 255zł 83gr na pomoc polskim misjonarzom. Dziś zbieramy ofiary na budowę nowych kościołów i inne inwestycje w diecezji. Nasza parafia w ubiegłym roku otrzymała także pomoc z tego funduszu. Za wszystkie ofiary „Bóg zapłać!”.

3. W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek Miesiąca. Spowiedź w kościele od godz. 16.30; o godz. 17.00 Droga Krzyżowa, a o godz. 17.30 Msza Św. zbiorowa do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy Św. krótkie spotkanie koła Żywego Różańca.
Odwiedziny chorych w domach z Komunią Św. w czwartek – od godz. 13.30, w piątek i w sobotę od godz. 09.00 zgodnie z ustalonym porządkiem. Zachęcam do skorzystania ze spowiedzi i Komunii Św. wielkanocnej także tych chorych, którzy nie przyjmują Komunii św. w każdy pierwszy piątek. Zgłoszenia w zakrystii i telefonicznie.

4. W minioną środę odbyło się spotkanie Rady Parafialnej.  Medytując nad 6 rozdz. Dziejów Apostolskich zastanawialiśmy się nad niezaspokojonymi potrzebami i wyzwaniami stojącymi przed nami jako lokalną wspólnotą Kościoła oraz jak im zaradzić przez nasze osobiste i wspólnotowe zaangażowanie. Z członkostwa w Radzie Parafialnej zrezygnowała z powodów osobistych p. Jadwiga Buła. Na jej miejsce powołałem p. Ewelinę Wojciechowską, sołtyskę z Kątów. Zmianę tę przedstawiłem do zatwierdzenia przez Księdza Biskupa. Podczas spotkania Rady omawialiśmy także przygotowania do Wielkiego Tygodnia i Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego oraz inwestycje związane z nadaniem naszej świątyni godniejszego wyglądu.

5. Urząd Marszałkowski przyznał naszej parafii dotację z Regionalnego Programu Operacyjnego oraz budżetu województwa w wysokości 70 tys. zł na konserwację i odnowienie ołtarza głównego wraz z dwiema oddzielnymi aediculami. Staramy się o pomoc finansową także od Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków i od Starostwa Powiatowego.

6. Rozpoczynamy zbiórkę ofiar na kwiaty do Grobu Pańskiego. Będą one przeznaczone na okolicznościowy wystrój świątyni oraz na odnowienie jej zabytkowego wyposażenia. W zakrystii są już do odebrania przygotowane listy. Osobom zbierającym oraz wszystkim ofiarodawcom już teraz z serca dziękuję.

7. Generalne sprzątanie kościoła odbędzie się w sobotę przed Niedzielą Palmową, 12 kwietnia o godz. 09.00. Proszę osoby chętne do zgłaszania swojego udziału do Pana Kościelnego.

8. Korzystając z możliwości stworzonej przez Pocztę Polską wysłaliśmy na Ukrainę 11 paczek: 8 paczek z darami od młodzieży, 2 paczki z darami zakupionymi ze środków zebranych podczas zbiórki do puszek w kościele i 1 od Szkolnego Koła Caritas. Wszystkim osobom mającym jakikolwiek, choćby najmniejszy udział w tym przedsięwzięciu serdeczne „Bóg zapłać!”.

9. W zakrystii są do nabycia świece Caritas przygotowane na pamiątkę kanonizacji Bł. Jana Pawła II w cenie 15 zł.

10. Wyjazd na Misterium Męki Pańskiej do Doliny Śmierci w Bydgoszczy – 13 kwietnia godz. 16.00. Nie ma już wolnych miejsc. Przed Misterium będziemy zwiedzać Dom Jubileuszowy Jana Pawła II – wielkie dzieło ks. Krzysztofa Buchholza, naszego adwentowego rekolekcjonisty i Fundacji „Wiatrak”.

11. Wyjazd wakacyjny w Bieszczady i na Słowację – 3 – 8 lipca. Szczegóły na plakacie.

12. W „Przewodniku Katolickim” przeczytamy, że pozostała już tylko miesiąc do kanonizacji Jana Pawła II i Jana XXIII oraz o tym, jak przebiegają przygotowania do tego wydarzenia, co będzie się działo w Rzymie, a co w Polsce.