1. Dzisiejsza, ostatnia niedziela kończącego się 2012 roku, jest świętem Świętej Rodziny z Nazaretu: Jezusa, Maryi i Józefa. Prośmy Boga, aby w tych niełatwych czasach, nasze rodziny stawały się prawdziwym domowym Kościołem. Zawierając autentyczną przyjaźń ze Świętą Rodziną, uczmy się sztuki budowania więzi opartych na prawdziwej miłości.
  2. Jutro podczas specjalnego nabożeństwa dziękczynno-przebłagalnego w naszym kościele, które będziemy celebrowali o godzinie 16.30, podziękujemy Bogu – Dobremu Ojcu w Niebie za miniony czas, za dobro, któregośmy w tym czasie doznali. Przeprosimy za wszelkie błędy i odejścia od miłości. Będziemy również prosić o dalsze błogosławieństwo dla nas, naszych rodzin i naszej Ojczyzny. W tym czasie warto zapytać siebie: jak wygląda moje życie, jak wygląda moja relacja z Panem Bogiem, czy i na ile wypełniam moje chrześcijańskie zobowiązanie dawania świadectwa wiary wobec bliźnich? Za publiczne odśpiewanie hymnu „Ciebie, Boga, wysławiamy” podczas tego nabożeństwa będzie można uzyskać odpust zupełny.
  3. W najbliższy wtorek, 1 stycznia, z Maryją – Bożą Rodzicielką wejdziemy w Nowy Rok Pański 2013. Tego dnia w szczególny sposób będziemy modlili się o pokój na świecie. Porządek Mszy Świętych w naszym kościele tak jak w każdy dzień świąteczny: godz. 9.00 i 11.30. Dodatkowo, z myślą o tych, którzy będą potrzebowali tego dnia więcej snu Msza św. o godz. 16.30. Po Mszy św. o godz. 9.00 zapraszam na spotkanie opłatkowe na plebanię członków Kół Żywego Różańca.
  4. Od środy 2 stycznia rozpoczynamy w naszej parafii odwiedziny duszpasterskie – kolęde. Plan kolędy zostanie podany w Nowy Rok. W trakcie trwania kolędy, o ile nie będzie innej informacji, Msze św. w dni powszednie będą odprawiane o godz. 07.00 rano.
  5. W nadchodzącym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Msza św. i nabożeństwo pierwszopiątkowe o godz. 16. 30; wcześniej, od godz. 16.00 okazja do spowiedzi.
  6. W przyszłą niedzielę, w uroczystość Objawienia Pańskiego zapraszam przed Mszą św. o godz. 9.00 na jasełka w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Wieńcu, a podczas Mszy św. o godz. 11.30 na koncert w wykonaniu orkiestry z Brześcia Kujawskiego.
  7. Bardzo dziękuję mieszkańcom ulic Parkowej i Brzeskiej za przygotowywanie kościoła do liturgii w grudniu. W miesiącu styczniu proszę o to mieszkańców ulic Klonowej i Jesionowej.