Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Leć z nami do Lourdes

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce samolotowej do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Całkowity koszt: 1990 PLN + 720 EUR. Zapisy do 15.o4.

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, w kwietniu i maju w trakcie wizyty duszpasterskiej zwykle o godz. 16.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu w środę po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

kwiecień 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Wieniec, Boże Narodzenie 2012

Drodzy Parafianie!

Okres Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas spotkań, pogłębiania i umacniania wzajemnych więzi łączących nas z najbliższymi osobami, wśród nich na pierwszym miejscu z Osobą, samym Bogiem, który stał się człowiekiem, aby być Bogiem z nami. To spotkanie nadaje życiu nową perspektywę i jest fundamentem naszej wiary. Do jej odkrywania na nowo jako daru, pielęgnowania i dawania jej świadectwa jesteśmy w sposób szczególny zaproszeni w trwającym obecnie Roku Wiary.

W życiu rodziny parafialnej ważnym elementem przeżycia tego świątecznego czasu jest wizyta duszpasterska. Tegoroczna kolęda ma szczególne znaczenie ze względu na Rok Wiary, jak i dlatego, że będą to moje pierwsze odwiedziny u Was jako proboszcza naszej parafii. Będą one okazją do wzajemnego bliższego poznania i jak ufam, do dzielenia się naszą wspólną troską o życie parafialne. Tylko wówczas, jeśli uda nam się ożywić naszą parafię, umocnić w niej życie wspólnotowe mamy szansę doświadczenia radości i piękna bycia chrześcijaninem – zapowiadanych przez Ojca Świętego i oczekiwanych owoców Roku Wiary.

Nie chciałbym, abyście traktowali moje odwiedziny jako wizytę urzędową, choć przy tej okazji moim zadaniem jest także stworzenie na nowokartoteki parafialnej. Karta informacyjna, którą razem z Wami wypełnię i do której zawsze możecie mieć wgląd, zawiera podstawowe dane członków rodziny oraz informację o otrzymanych sakramentach, udziale w życiu parafialnym, ewentualnej potrzebie pomocy. Zgodnie z instrukcją z 2009 r., opracowaną przez Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych oraz Sekretariat Konferencji Episkopatu Polski „zbiory danych osobowych przetwarzane przez Kościół Katolicki, o ile dotyczą członków Kościoła i są wykorzystywane wyłącznie na potrzeby Kościoła, np.: kartoteka parafialna – nie podlegają obowiązkowi zgłoszenia zbioru danych do rejestracji Generalnemu Inspektorowi Ochrony Danych Osobowych”. Są one jednak starannie chronione. Wymaga tego Kodeks Prawa Kanonicznego (kan. 486-491). Tych danych nie wolno nikomu udostępniać, jedynym ich przeznaczeniem jest ułatwianie realizacji misji Kościoła.

Najważniejszym celem odwiedzin duszpasterskich jest wspólna modlitwa oraz spotkanie i rozmowa. Chcę być Waszym gościem i wsłuchać się w Wasze oczekiwania i potrzeby z nadzieją, że niektóre z nich będziemy mogli naszym wspólnym wysiłkiem podjąć i zrealizować. Ze swej strony chciałbym postawić kilka pytań, do których moglibyśmy nawiązać w rozmowie: Jakie są Wasze oczekiwania w stosunku do parafii? Czy czujecie się z nią związani i za nią odpowiedzialni? Co chcielibyście zmienić, poprawić, zaproponować? Jakie działania powinniśmy podjąć lub wzmocnić w naszej parafii? Czy możemy w nich liczyć na Wasz udział? Jakie problemy zauważacie na terenie parafii, w których rozwiązanie powinniśmy zaangażować się? Jakiej pomocy oczekujecie od naszej parafii?

Wszystkich parafian, tych z którymi spotykamy się co niedziela przy Stole Pańskim, jak i tych, których brak przy nim boleśnie odczuwamy i z nadzieją oczekujemy, obejmuję moją modlitwą. Wyrażam moją ogromną wdzięczność tym, dzięki których zaangażowaniu i ofiarności mogliśmy już wiele dokonać, by wspomnieć jedynie o przejęciu na nowo opieki nad naszym cmentarzem, trosce o sprzątanie i dekorację kościoła, nowej formie Mszy św. z udziałem dzieci i młodzieży, dożynkach, pielgrzymce parafialnej, rekolekcjach adwentowych czy mikołajkach z paczkami dla dzieci. Podjęliśmy też wielkie wyzwanie generalnego remontu plebanii, która wraz z kościołem jest naszym rodzinnym domem. Cieszę się ogromnie, że tak jest ona postrzegana przez coraz szersze grono parafian i że pomimo trwających prac zaczyna ona już tętnić życiem.

Dziękuję za każde życzliwe przyjęcie w czasie wizyty duszpasterskiej. Błogosławieństwo, które otrzymacie, niech przynosi jak najobficiej potrzebne łaski na cały nowy 2013 rok.

Tygodniowy program wizyty kolędowej będzie podawany w niedzielnych ogłoszeniach i dostępny w gablocie w kruchcie kościoła oraz na stronie http://parafiawieniec.pl/

Wasz proboszcz, ks. Witold Dorsz