Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

w dni powszednie: poniedziałek – sobota zwykle o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna i biuro cmentarza w czasie zagrożenia epidemicznego czynne tylko w nagłych przypadkach. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: wdorsz@ diecezja.wloclawek.pl

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek
W tytule przelewu wpisać: „Darowizna na cele kultu religijnego”

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

Styczeń 2021
P W Ś C P S N
« Gru    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

1. Zakończył się rok szkolny i rozpoczynamy wakacje. W piątek podczas Mszy św. o godz. 08.00 dziękowaliśmy Panu Bogu za czas nauki polecając Mu  naszych wychowawców, nauczycieli, katechetów, pracowników szkół, rodziców i wszystkich uczniów. Wyrażam moją wdzięczność i uznanie tym wszystkim, którzy wzięli w niej udział. Życzę, aby wakacje, obojętnie gdzie spędzane, były miłym wypoczynkiem. Skorzystajmy z nich, aby poświęcić więcej czasu dla Pana Boga i naszych bliskich, zatroszczmy się o nasz duchowy rozwój.  Pamiętajmy o niedzielnej Mszy św. i modlitwie.

2. Dziś piąta niedziela miesiąca – zbieramy ofiary przeznaczone na budujące się świątynie i inne inwestycje w diecezji. Wczoraj, w uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła zebraliśmy w ramach tzw. świętopietrza 68zł 52gr na potrzeby i dzieła miłosierdzia Stolicy Apostolskiej.

3. W najbliższą środę, 3 lipca, obchodzimy święto Świętego Tomasza Apostoła, który pokonał niemoc własnej wiary i, jak głosi tradycja, zaniósł naukę Chrystusa aż do Indii, gdzie zginął śmiercią męczeńską. Podczas Eucharystii będziemy modlić się o wzrost Kościoła na całej ziemi. Wszyscy i wszędzie jesteśmy odpowiedzialni za Kościół! Warto o tym pamiętać szczególnie w trwającym ciągle Roku Wiary!

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Odwiedziny chorych w czwartek i piątek od godz. 09.00. Spowiedź pierwszopiątkowa w kościele od godz. 17.00.

5. W sobotę, 6 lipca, w liturgiczne wspomnienie Błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej, przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych a zarazem jest to pierwsza sobota miesiąca. Msza św. o godz. 09.00 w intencji żywych i zmarłych członków koła Żywego Różańca oraz wszystkich chorych i seniorów, którzy swoimi modlitwami i ofiarowanym cierpieniem wspierają naszą wspólnotę parafialną.

6. W sobotę 13 lipca koło Żywego Różańca oraz Asysta organizują pielgrzymkę autobusową do Sanktuarium Matki Bożej Księżnej Kujawskiej w Ostrowąsie i do Nieszawy. Wyjazd o godz. 08.30, powrót ok. godz. 17.00. W programie Msza św. i różaniec w Ostrowąsie, obiad w klasztorze w Nieszawie i zwiedzanie tego historycznego miasta. Koszt 45 zł. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy u p. Henryki Dobrowolskiej lub w kancelarii parafialnej.

7. W piątek wywieźliśmy śmieci z cmentarza. Dziękuję za to mieszkańcom Machnacza. Ponawiam moją prośbę o troskę i szacunek dla tego świętego miejsca.

8. Dziękuję za posprzątanie kościoła i udekorowanie go kwiatami mieszkańcom ulic Kasztanowej, Platanowej, Dębowej, Bukowej i Lipowej. W lipcu proszę o to mieszkańców ulic Jodłowej, Orzechowej, Jaworowej i Wierzbowej. Osoby chętne proszę o kontakt z p. Wiesławą Adamską z ul. Orzechowej.

9. W najnowszym numerze „Przewodnika Katolickiego” m.in. relacja z gromadzącej wszędzie tłumy peregrynacji figury św. Michała Archanioła z Gargano. Z tej okazji w numerze specjalny, bezpłatny dodatek – karta z modlitwą – egzorcyzmem do św. Michała Archanioła.