Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Leć z nami do Lourdes

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce samolotowej do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Całkowity koszt: 1990 PLN + 720 EUR. Zapisy do 15.o4.

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, w kwietniu i maju w trakcie wizyty duszpasterskiej zwykle o godz. 16.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu w środę po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

kwiecień 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

1. W ubiegłą niedzielę przeżywaliśmy wybory do Rady Parafialnej. W sumie oddano 287 głosów, w tym 278 ważnych, 4 puste i 5 nieważnych. Bardzo dziękuję członkom komisji wyborczej: p. Renacie Olejniczak, p. Barbarze Szatkowskiej i p. Sylwestrowi Kurantowi za pomoc w przeprowadzeniu wyborów i policzenie głosów oraz wszystkim, którzy wzięli udział w głosowaniu, dając w ten sposób wyraz poczuciu odpowiedzialności za naszą wspólnotę parafialną. W sposób szczególny dziękuję tym osobom, które wyraziły zgodę na kandydowanie do Rady. W tych wyborach nie może być i nie ma zwycięzców i przegranych. Głęboko wierzę, że dziesięć osób, które otrzymały największą liczbę głosów i weszły do Rady Parafialnej, jak i te, które otrzymały tych głosów nieco mniej znajdą odpowiednią dla siebie formę  głębszego zaangażowania się w życie naszej wspólnoty i pociągną za sobą innych.

2. Skład Rady Parafialnej na kadencję 2013-2016:

Członkowie Rady Parafialnej z urzędu i nominacji proboszcza:
Barbara Szatkowska – katechetka w Gimnazjum nr 2 w Wieńcu, zam. Wieniec-Zalesie
Jadwiga Buła – przewodnicząca Grupy Dekoracyjno-Plastycznej, zam. Wieniec, ul. Parkowa
Henryka Dobrowolska – przewodnicząca Koła Żywego Różańca, zam. Wieniec, ul. Klonowa
Marta Szabela – przewodnicząca Asysty Parafialnej, zam. Wieniec-Zalesie

Członkowie Rady Parafialnej z wyboru parafian – kolejność na liście według liczby otrzymanych głosów:
Marek Krużyński – 55 głosów, zam. Wolica
Mirosław Lebiedziński – 50 głosów, zam. Machnacz
Lech Kalinowski – 42 głosy, zam. Wieniec-Zalesie
Renata Chmielewska – 38 głosów, zam. Słone
Zbigniew Ostrowski – 36  głosów, zam. Wieniec, ul. Brzeska
Elżbieta Grzanka – 32  głosy, zam. Wieniec, ul. Parkowa
Ewelina Kosmalska – 32  głosy, zam. Machnacz
Marzena Zaborowska – 32  głosy, zam. Kryńsk
Jarosław Pielka – 30  głosów, zam. Wieniec, ul. Słoneczna
Ewa Kłonowska – 26 głosów, zam. Kryńsk

Członków nowej Rady Parafialnej zapraszam na pierwsze spotkanie na plebanii w najbliższą środę 26 czerwca o godz. 19.00.

3. Gościmy w naszej wspólnocie ekipę ze Szkoły Nowej Ewangelizacji z Torunia, znaną nam już z naszych ostatnich parafialnych rekolekcji wielkopostnych, która prowadzi dla nas od piątku kurs „Nowe Życie” – nową formę rekolekcji ewangelizacyjnych. W kursie uczestniczy 5 osób – wydawać się może, że to bardzo niewiele, ale jestem przekonany, że dzielone z innymi ich doświadczenie przeżycia tego wyjątkowego czasu łaski od Pana zachęci w przyszłości innych. Dziękuję także tym spośród osób kandydujących do Rady Parafialnej, które odpowiedziały na moje zaproszenie i pomimo tego, że tym razem nie mogły wziąć udziału w całym kursie, uczestniczyły w piątek w spotkaniu wprowadzającym do tych szczególnych rekolekcji. Wyrażam także moją wielką wdzięczność osobom, które zatroszczyły się o godne przyjęcie naszych gości i zaplecze kulinarne kursu, a przede wszystkim członkom ekipy ewangelizacyjnej, za to, że nie zniechęcając się niczym z ogromną żarliwością i zaangażowaniem wprowadziły nas w tajemnicę Bożej Miłości i naszego obdarowania. Wierzę, że nie jest zbyt odległy czas, kiedy dzięki ich pomocy i z naszej wspólnoty narodzi się grupa ewangelizatorów na miarę wielkości naszego powołania i zadań jakie Pan stawia przed nami. Podobny kurs w wersji dostosowanej do młodzieży odbędzie się dla kandydatów do bierzmowania na początku września.

4. Bardzo dziękuję za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na tacę inwestycyjną. Zebraliśmy 696zł 70gr. Za wszystkie ofiary serdeczne Bóg zapłać!

5. W najbliższych dniach planujemy wywózkę śmieci z cmentarza. Tym razem proszę w tym o pomoc mieszkańców Machnacza. W minionym tygodniu wymieniliśmy na nowe sześć uszkodzonych elementów ogrodzenia cmentarza. Bardzo dziękuję p. Waldemarowi Czerwińskiemu oraz p. Zbigniewowi Śnieżewskiemu za bezinteresowną pomoc Panu Kościelnemu. Niestety cały czas mają miejsce na naszym cmentarzu kradzieże i akty wandalizmu. Cmentarz to uroczyście poświęcone miejsce spoczynku naszych bliskich. Nie może być dla nikogo obojętne co tam się dzieje, mimo że nie dotyczy to akurat tym razem naszego grobu rodzinnego. Jeśli będziemy świadkami naruszenia świętości tego miejsca proszę jeśli nie o bezpośrednią interwencję to o niezwłoczne powiadomienie mnie, pana kościelnego lub w skrajnych przypadkach bezpośrednio policji.  Przy okazji przypominam, że wszelkie prace kamieniarskie czy remontowe przy grobach należy zgłaszać wcześniej w kancelarii parafialnej.

6. Trwa czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcam do odmawiania w gronie rodzinnym czy też przy krzyżach i figurach Litanii do Serca Pana Jezusa. W naszym kościele jest ona odmawiana na zakończenie Mszy św. w dni powszednie.

7. Dzisiaj obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmujemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.

8. W jutrzejszy poniedziałek, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. Po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszam na krótkie spotkanie osoby wybierające się na pielgrzymkę autobusową do Ostrowąsa zapowiadaną na pierwszą sobotę lipca – chodzi o ewentualne poszerzenie programu i związaną z tym zmianę daty pielgrzymki.

9. W najbliższy czwartek 27 czerwca istnieje możliwość obejrzenia we włocławskim Multikinie filmu „Cristiada”. Seans o godz. 20.00. Filmu nie ma w repertuarze kina. Wyświetlany jest tylko dla grup. Cena biletu 13 zł. Dojazd do kina we własnym zakresie. Zapisy tylko dziś po Mszy św. w zakrystii.

10. W piątek 28 czerwca na godz. 08.00 zapraszamy uczniów, grona pedagogiczne wraz z personelem naszych szkół oraz rodziców i wszystkich chętnych na Mszę św. kończącą rok szkolny 2012/2013.

11. W sobotę, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. w tym dniu o godz. 09.00 i 17.30. Taca z Mszy Świętych celebrowanych w tę uroczystość jest przeznaczona na potrzeby Stolicy Świętej, tak zwane Świętopietrze.

12. Dziękuję za posprzątanie kościoła i udekorowanie go kwiatami mieszkańcom ulic Kasztanowej, Platanowej, Dębowej, Bukowej i Lipowej.

13. W najnowszym numerze „Przewodnika Katolickiego” przeczytamy o 1050. rocznicy chrztu Polski. Polecamy także artykuł o milionie podpisów pod wnioskiem o referendum edukacyjne „Ratuj Maluchy i starsze dzieci też!”