Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Leć z nami do Lourdes

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce samolotowej do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Całkowity koszt: 1990 PLN + 720 EUR. Zapisy przedłużone do 15.o5.

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, w kwietniu i maju w trakcie wizyty duszpasterskiej zwykle o godz. 16.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w czwartek po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy rocznicę poświęcenia naszej świątyni, która po prawie pięćdziesięciu latach od wmurowania kamienia węgielnego w 1958 roku i czterdzieści lat po rozpoczęciu sprawowania w niej kultu została oddana na wyłączną własność Panu Bogu 5 września 2004 roku oraz parafialne dziękczynienie za zbiory i za wszelkie dobro jakim zostaliśmy obdarowani przez Pana Boga. Dziękujemy za nasz parafialny wieczernik, w którym gromadzimy się przy Stole Słowa i na Eucharystii. Wdzięczną modlitwą obejmujemy ks. Romana Jałocho i wszystkich, którzy mają udział w budowie naszego kościoła oraz tych, którzy dziś troszczą się o niego i przyczyniają się do tego, że coraz piękniejszy, czysty i udekorowany kwiatami jest widzialnym znakiem naszej wiary i obecności Chrystusa Zmartwychwstałego pośród nas.
Bóg dał nam siebie i obarczył nas odpowiedzialnością za siebie nawzajem, złożył w nasze serce troskę o zbawienie tych, którzy dzielą z nami swoje życie. On uzdalnia nas do bycia otwartymi wzajemnie na siebie i w ten sposób zdolnymi do przezwyciężania nieporozumień i konfliktów, lęków i rutyny. Czy jestem gotowy do budowania komunii czy też ulegam pokusie tworzenia podziałów? Jak możemy rozprzestrzeniać kulturę spotkania i troski przeciwstawiając się kulturze wykluczenia i odrzucenia?

2. Msza św. w intencji parafian o godz.12.00, a po niej agapa na placu przed plebanią – dzielenie się chlebem z tegorocznych zbiorów i innymi owocami naszej pracy. Dziękuję wioskom, które wystawiły swoje delegacje w procesji z darami i tym, które także przygotowały swój własny stół z poczęstunkiem dla wszystkich. Dziękuję naszym gościom – oraz wszystkim, którzy mają swój udział w naszym wspólnym świętowaniu, w sposób szczególny osobom, które przyjęły na siebie odpowiedzialność organizacyjną, udekorowały świątynię i plac przed plebanią, przygotowały liturgię, członkom Parafialnej Rady Duszpasterskiej i państwu sołtysom. Bardzo dziękuję osobom i rodzinom, które na co dzień angażują się w życie naszej wspólnoty.

3. Uroczystość parafialną łączymy z gminnymi obchodami 84. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej, które przeżywaliśmy w piątek 1 września. Poprzednia świątynia naszej parafii została wysadzona w powietrze i zrównana z ziemią przez Niemców w marcu 1941 roku w akcie zemsty za zacięte walki osłonowe dla Bitwy nad Bzurą w okolicach Wieńca w 1939 roku. Na naszym cmentarzu parafialnym spoczywa 32 żołnierzy Wojska Polskiego poległych w tych walkach. Należeli do 22 pułku 9 Dywizji Piechoty. Jeszcze raz bardzo dziękuję tym, którzy przez lata troszczyli się o ich grób, modlili się i byli strażnikami pamięci o nich w czasie, kiedy komunistyczne władze robiły wszystko, aby ich bohaterską śmierć i żołnierską mogiłę pogrążyć w zapomnieniu.

4. W dzisiejszą niedzielę zbieramy do puszek ofiary na pomoc dla Słowenii, która zmaga się ze skutkami jednej z największych powodzi ostatnich dekad. Za tydzień na zakończenie Mszy będziemy zbierać ofiary na kwiaty i dekorację kościoła i jego otoczenia na nawiedzenie parafii przez Matkę Bożą w kopii Jej Jasnogórskiej Ikony. Za wszystkie ofiary serdeczne „Bóg zapłać”.

5. W poniedziałek Msza Święta za parafian o godz. 18.00, a o godz. 19.00 spotkanie sołtysów, przedstawicieli jednostek OSP i członków obu Rad Parafialnych w sprawie przygotowań do nawiedzenia naszej parafii przez MB w kopii Ikony Jasnogórskiej. W kaplicy Miłosierdzia Bożego czynny jest sklepik z dekoracjami do naszych domów na czas nawiedzenia.

6. W czwartek przypada pierwszy czwartek miesiąca – o godz. 17.00 Godzina Święta prowadzona przez asystę, a o godz. 19.00 pierwsze po wakacjach spotkanie biblijne.

7. W piątek, 8 września, przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W Polsce ten liturgiczny obchód nazywany jest popularnie świętem Matki Bożej Siewnej. Przez wstawiennictwo Maryi będziemy modlić się za wszystkich pracujących na roli, aby ich praca i trud wydawały błogosławione owoce. Msza Święta i błogosławieństwo ziarna siewnego o godz. 18.00.

8. W sobotę na Mszy Świętej o godz. 18.00 modlić się będzie z nami zespół EMMA z parafii NSPJ w Bydgoszczy. Po zakończeniu Eucharystii nasi goście poprowadzą krótką adorację Najświętszego Sakramentu i uwielbienie.

9. Poświęcenie tornistrów, plecaków i przyborów szkolnych dla uczniów rozpoczynających jutro nowy rok szkolny odbędzie się w niedzielę 17 września na zakończenie Mszy o godz. 12.00 – w przeddzień liturgicznego wspomnienia św. Stanisława Kostki.

10. Bardzo dziękuję grupie p. Justyny Grzelakowskiej z Marianek za posprzątanie kościoła i przygotowanie go do dzisiejszej liturgii.

11. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:
• Marta Butrykowska i Daniel Krusiński, obecnie mieszkający w Brześciu Kuj.
• Dominika Grabowska z Wieńca i Rafał Ratuszny z Jaranowa, par. Bądkowo

12. W ostatnim tygodniu Bóg powołał do siebie Janusza Marka Musińskiego z Wieńca oraz Huberta Swatka z Włocławka. Niech nasza modlitwa pomoże im w pełni oglądać Boże oblicze w niebie: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…