Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Leć z nami do Lourdes

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce samolotowej do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Całkowity koszt: 1990 PLN + 720 EUR. Zapisy przedłużone do 15.o5.

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, w kwietniu i maju w trakcie wizyty duszpasterskiej zwykle o godz. 16.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w czwartek po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

1. „Gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich” (Mt 18,20). Bez Jezusa człowiek śmiertelnie zraniony przez grzech nie jest zdolny do prawdziwej wspólnoty, do bezinteresownej miłości Boga i bliźniego. Wspólnota, o którą Jezus prosi nas i uzdalnia nas do jej tworzenia, to wspólnota, w której każdy troszczy się o drugiego, a nie taka, w której każdy pozwala sobie na osądzanie, wykluczanie i karanie drugiego, bez względu na to, jak bardzo jest grzesznikiem. Wspólnota to miejsce, gdzie drugi jest mi bliski. Tylko w ten sposób wspólnota, Kościół, staje się miejscem miłości, w którym obecny jest Bóg, gdzie możemy wyrazić naszą modlitwę, pewni, że zostaniemy wysłuchani, ponieważ Bóg jest z nami. Jestem osobą, która dąży do wymierzania sprawiedliwości czy odbudowywania komunii? Czy jestem gotowy dbać o relacje we wspólnocie, czy też tworzę podziały?

2. W dzisiejszą niedzielę na zakończenie Mszy św. zbieramy ofiary na kwiaty i dekorację kościoła i jego otoczenia na nawiedzenie parafii przez Matkę Bożą w kopii Jej Jasnogórskiej Ikony. Tydzień temu na pomoc dla Słowenii do puszek zebraliśmy 685,50 zł. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca – dzień tacy inwestycyjno-remontowej w naszej parafii. Za wszystkie ofiary serdeczne „Bóg zapłać”.

3. W środę 13 września o godz. 19.00 na plebanii kolejne spotkanie sołtysów, przedstawicieli jednostek OSP i członków obu Rad Parafialnych w sprawie przygotowań do nawiedzenia naszej parafii przez MB w kopii Ikony Jasnogórskiej. Mamy już uzgodniony szczegółowy program przygotowań duchowych i doby nawiedzenia Matki Bożej w naszej wspólnocie – jest wywieszony w gablocie w kruchcie i dostępny na stronie internetowej naszej parafii. Środowe spotkanie będzie poświęcone ostatecznym uzgodnieniom dotyczącym dekoracji kościoła, trasy przejazdu Obrazu MB i terenu parafii. Ponawiam apel o udekorowanie naszych domów i obejść na czas tego wyjątkowego wydarzenia. W kaplicy Miłosierdzia Bożego czynny jest sklepik z elementami, które mogą do tego posłużyć.

4. W czwartek o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy do Mszy św. o godz. 18.00. Bezpośrednio po zakończeniu Eucharystii spotkanie biblijne.

5. Za tydzień w niedzielę 17 września na zakończenie Mszy o godz. 12.00 – w przeddzień liturgicznego wspomnienia św. Stanisława Kostki, poświęcenie tornistrów, plecaków i przyborów szkolnych dla uczniów, którzy w poniedziałek rozpoczęli nowy rok szkolny. W tym roku lekcje religii w Szkole Podstawowej w Wieńcu będą prowadzić: ks. Łukasz Matuszak – wikariusz par. św. Jana Chrzciciela we Włocławku i obrońca węzła małżeńskiego w Sądzie Biskupim (kl. IV-VIII) oraz s. Kamila Kwiecińska ze Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi (kl. I-III oraz przedszkole). Wspieramy ich modlitwą. Naszą wdzięczną pamięcią przed Panem obejmujemy także p. mgr Justynę Grzelakowską, dziękując za jej dotychczasowy trud i prosząc o błogosławieństwo Boże w jej dalszej pracy pedagogicznej i zaangażowaniu w życie naszej parafii.

6. W niedzielę 24 września po Mszy św. o godz. 12.00 zapraszamy na spotkanie organizacyjne rodziców dzieci z klas III, chcących przystąpić do Pierwszej Komunii w naszej parafii.

7. Bardzo dziękuję grupie p. Grzegorza Adamskiego z Kątów za posprzątanie kościoła i przygotowanie go do dzisiejszej liturgii oraz za piękne kwiaty.

8. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:
• Marta Butrykowska i Daniel Krusiński, obecnie mieszkający w Brześciu Kuj.
• Dominika Grabowska z Wieńca i Rafał Ratuszny z Jaranowa, par. Bądkowo

9. W kruchcie wyłożony jest nowy numer bezpłatnej gazety ewangelizacyjnej „Dobre Nowiny”, poświęcony rodzinie Ulmów, dziś wyniesionych na ołtarze.