Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Leć z nami do Lourdes

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce samolotowej do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Całkowity koszt: 1990 PLN + 720 EUR. Zapisy przedłużone do 15.o5.

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, w kwietniu i maju w trakcie wizyty duszpasterskiej zwykle o godz. 16.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w czwartek po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
  1. W środę zakończyliśmy parafialne i szkolne rekolekcje wielkopostne. Naszą pełną wdzięczności modlitwą obejmujemy naszego rekolekcjonistę o. Jacka Dubla i ekipę ze Szkoły Nowej Ewangelizacji z Torunia, spowiedników oraz wszystkie osoby, które pomagały w przygotowaniu i przebiegu rekolekcyjnego skupienia. Słowa podziękowania kierujemy pod adresem dyrekcji i nauczycieli Szkoły Podstawowej i Gimnazjum za życzliwość i pomoc w przeprowadzeniu rekolekcji na terenie szkoły, a w sposób szczególny obu naszym paniom katechetkom za ich osobiste zaangażowanie.
  2. Rekolekcje szkolne odbyły się przy niemal stuprocentowej frekwencji uczniów, do czego niewątpliwie przyczyniło się ich przeprowadzenie w szkole, ale także ich nowa forma. Martwi natomiast bardzo niski stopień uczestnictwa w rekolekcjach parafialnych. W środę, w ostatni dzień rekolekcji do spowiedzi i Komunii św. przystąpiło jedynie 155 osób (69 na Mszy św. z sakramentem chorych o godz. 9.00 i 86 na Mszy św. wieczornej). Stanowi to dla naszej wspólnoty wielkie wyzwanie; wymaga namysłu, modlitwy i zaangażowania.
  3. Niewątpliwie pierwszym krokiem do ożywienia naszej parafii jest pogłębienie naszej osobistej więzi z Panem Bogiem i spojrzenie razem z Nim na nasze życie, a przez to zyskanie nowych perspektyw i możliwości. Warto w tym skorzystać z nowych form i narzędzi. Jedną z nich jest weekendowy kurs Nowe Życie, stanowiący część programu międzynarodowej sieci Szkół Nowej Ewangelizacji. Zawiera odmienny w formie, żywy i prosty przekaz Dobrej Nowiny skierowany do współczesnego człowieka. Adresowany jest zarówno do osób, które chcą doświadczyć miłości Boga, jak i do tych, które nie wierzą, że jest to w ogóle możliwe. Już teraz zapraszam na taki kurs, który dla osób chętnych odbędzie się w naszej parafii w dniach od 21 do 23 czerwca br.
  4. Dobiegły końca nasze rekolekcje parafialne, ale nie Wielki Post. Gorąco zachęcam do udziału w nabożeństwach pasyjnych – w Drodze Krzyżowej w każdy piątek o godz. 16.30 i Gorzkich Żalach śpiewanych w niedziele na zakończenie Mszy św. o godz. 11.30.
  5. Jutro, 4 marca, w liturgii czcimy świętego Kazimierza (1458-1484), polskiego królewicza, który jest patronem Litwy. Polecajmy w tym dniu Panu Bogu Kościół na Litwie i naszych rodaków żyjących w tamtym kraju oraz trudny problem relacji polsko-litewskich. Przy tej okazji zachęcam do udziału w pielgrzymce autokarowej na Litwę. Termin, tak jak to było już ogłaszane 1-5 maja, całkowity koszt 780 zł. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc.
  6. Wszystkie dzieci i młodzież, które swoim śpiewem chcą chwalić Pana Boga podczas liturgii w naszym kościele zapraszam w najbliższą środę na godz. 17.00 na plebanię na pierwsze spotkanie scholi dziecięcej i młodzieżowej.
  7. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę z okazji Dnia Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zebraliśmy do puszek 198zł 99gr na misje.
  8. Bardzo dziękuję za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii mieszkańcom Gustorzyna.
  9. Bardzo dziękuję osobom, które podjęły się zbierania ofiar na kwiaty do Grobu Pańskiego i świąteczną dekorację świątyni. Są jeszcze do odebrania listy z ul. Lipowej, Kronenbergów, części ul. Parkowej, Jaranówka II, Machnacza, Wieńca Zalesie nad lasem i ul. ks. Jałocho po prawej stronie. Bardzo proszę o zgłoszenie się osób, które gotowe byłyby się tego tam podjąć.
  10. Jest do nabycia nowy numer „Przewodnika Katolickiego” oraz Dwutygodnika Młodzieży Katolickiej „Droga” poświęcony mądremu korzystaniu z mediów.