Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

w dni powszednie: poniedziałek – sobota zwykle o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna i biuro cmentarza w czasie zagrożenia epidemicznego czynne tylko w nagłych przypadkach. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: wdorsz@ diecezja.wloclawek.pl

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek
W tytule przelewu wpisać: „Darowizna na cele kultu religijnego”

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

Styczeń 2021
P W Ś C P S N
« Gru    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Za nami pierwszy dzień rekolekcji parafialnych. W galerii można już obejrzeć zdjęcia z Mszy św. o godz. 9.00 i spotkania z młodzieżą. Cieszymy się z każdej osoby, która była dziś z nami i zapraszamy na dalsze rekolekcyjne spotkania, także tych, których z nami dziś nie było. Jasne przesłanie o. Jacka Dubla, członka Zespołu d.s. Nowej Ewangelizacji przy Konferencji Episkopatu Polski i autentyczność doświadczenia wiary, którym dzielą się członkowie ekipy ze Szkoły Nowej Ewangelizacji z Torunia daje szanse przyjrzeć się naszej własnej wierze i rozpoznać w Jezusie tego, który jest Prawdą naszego życia, pogłębia pragnienie, aby nasza parafia stawała się coraz bardziej wspólnotą i żywym Kościołem. Program rekolekcji wzbogacił się o dodatkowy punkt: spotkanie z młodzieżą w domu parafialnym-plebanii w poniedziałek, a być może i we wtorek o godz. 18.00. Drzwi naszego domu parafialnego w czasie między spotkaniami wspólnotowymi są cały czas otwarte dla każdego, kto chciałby indywidualnie porozmawiać z którąś z osób z zespołu prowadzącego nasze rekolekcje. Jeszcze raz gorąco zapraszamy!