godz. 12.00 – suma (transmitowana online na Facebooku parafii)

Czerwiec 2020
« Maj

1. Dzisiejsza niedziela nazywana jest Niedzielą Dobrego Pasterza. Dobrym Pasterzem jest Jezus, który jest gotów uczynić wszystko dla zbawienia swojej owczarni. On jest bramą owiec, drzwiami zawsze szeroko otwartymi na oścież do ziemi płynącej mlekiem sprawiedliwości i niewinności oraz miodem wolności. On też jest przewodnikiem, który nie wymusza posłuszeństwa, ale staje na czele, pociąga miłością i przykładem, otwiera nowe drogi i prowadzi z niewoli do pełni życia. Czy Jezus jest pasterzem, którego głosu słucham i bramą przez którą wchodzę? Jakie jest moje pragnienie i doświadczenie życia w Jezusie? Jak mogę podzielić się tym doświadczeniem z innymi i pomóc mojej wspólnocie odkrywać i kroczyć nowymi szlakami, którymi chce nas prowadzić Dobry Pasterz?

2. Niedziela Dobrego Pasterza przeżywana jest w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. „Najmilsi, szczególnie w tym Dniu, ale także w zwykłym działaniu duszpasterskim naszych wspólnot – pisze Ojciec Święty Franciszek w swoim orędziu, pragnę, aby Kościół podążał tą drogą w służbie powołań, otwierając przestrzeń w sercu każdego wierzącego, aby mógł z wdzięcznością odkryć powołanie, jakie kieruje do niego Bóg, znaleźć odwagę, by powiedzieć „tak”, przezwyciężyć znużenie w wierze w Chrystusa i wreszcie ofiarować swoje życie jako pieśń chwały dla Boga, braci i całego świata. Niech Dziewica Maryja towarzyszy nam i wstawia się za nami”.

3. Dzisiaj wspominamy kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja w 1791 r. Pamiętając o tym doniosłym wydarzeniu z naszej historii, polecajmy Maryi – Królowej naszą Ojczyznę, rządzących i tworzących prawo, aby zawsze mieli na uwadze sprawiedliwość społeczną i dobro wszystkich Polaków.

4. W tym tygodniu przypadają kolejne święta. W środę, 6 maja, obchodzimy święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba, którzy czerpiąc moc z Chrystusa, udowodnili, że nawet słaby człowiek jest w stanie poświęcić się głoszeniu Ewangelii. W piątek, 8 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

5. W czwartek – pierwszy czwartek miesiąca – wystawienie Najświętszego Sakramentu i Godzina Święta prowadzona przez asystę o godz. 17.00. Adoracja wraz z nabożeństwem majowym będzie transmitowana na profilu parafii na facebooku.

6. Trwa miesiąc maj, w którym szczególnie czcimy Maryję. Nabożeństwo majowe w kościele w dni powszednie na zakończenie Mszy św. o godz. 18.00, a w niedziele i uroczystości po Mszy św. o godz. 12.00. Ze względów na stan epidemii w tym roku nie będzie nabożeństw z udziałem księdza przy figurach i krzyżach na terenie parafii. Zachęcam do odmawiania wraz z Litanią Loretańską modlitw do Matki Bożej, które zaproponował papież Franciszek w swoim liście na maj 2020r.. Zachęcam nadal do wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 20.30 w intencji ustania epidemii, za wszystkich zmarłych, chorych i cierpiących oraz ich rodziny, za służby medyczne i publiczne oraz wszystkich niosących pomoc.

7. Bardzo dziękuję grupie z Marianek za posprzątanie kościoła i przygotowanie go do dzisiejszej liturgii. Dziękuję także za ofiary na potrzeby parafii wpłacone na konto bankowe, złożone na tacę lub do puszki na kracie w kruchcie kościoła i za każdy gest życzliwości.

8. W kruchcie na stoliku jest wyłożony nowy numer bezpłatnej gazety ewangelizacyjnej „Dobre Nowiny”.