Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Leć z nami do Lourdes

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce samolotowej do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Całkowity koszt: 1990 PLN + 720 EUR. Zapisy przedłużone do 15.o5.

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, w kwietniu i maju w trakcie wizyty duszpasterskiej zwykle o godz. 16.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w czwartek po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

1. Liturgia Słowa dzisiejszej, trzeciej Niedzieli Wielkanocnej zachęca nas do spojrzenia na rozczarowania i zawiedzione nadzieje, których pełne jest nasze życie, doświadczenia cierpienia, zagrożenia i lęku, które są naszym udziałem w czasie pandemii. W jego świetle spróbujmy dostrzec w tych doświadczeniach znaki obecności Zmartwychwstałego Pana, obecności, która nie narzuca się, ani nie daje natychmiastowych odpowiedzi, ale stawia pytania i szuka miejsca dla siebie w naszym sercu. Horror ukrzyżowania rozproszył uczniów, ale Jezus pozostał cierpliwy i wspaniałomyślny: po powstaniu z martwych poszedł do nich, aby ich połączyć w autentycznej wspólnocie – komunii. Rozpoznając towarzyszącego nam w drodze Pana Jezusa, staniemy się tak jak uczniowie z Emaus radosnymi świadkami wiary, której nie przekazuje się powtarzając katechizmowe formułki, ale rozpalając serca, zarażając ciepłem i entuzjazmem. Jakie są różne drogi na których Zmartwychwstały odnalazł ciebie? Jaką wartość przywiązujesz do Eucharystii? Dlaczego?

2. Dzisiejsza niedziela w Kościele w Polsce obchodzona jest jako Niedziela Biblijna. Postarajmy się w rozpoczynającym się dziś tygodniu sięgnąć po Pismo Święte, czytając je we wspólnocie rodzinnej. Niech rodzinna lektura nie kończy się tylko na odczytaniu wybranego fragmentu Biblii, ale niech będzie też wspólnym dzieleniem się i modlitwą inspirowaną odczytanymi słowami. Rozważamy możliwość kontynuowania spotkań grupy biblijnej online na skypie. Osoby zainteresowane tą formą proszone są o kontakt.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Ze względu na stan epidemii nie będzie spowiedzi i nabożeństwa dla dzieci z racji pierwszego piątku miesiąca oraz odwiedzin chorych. Jednocześnie przypominam, że codziennie pół godziny przed Mszą św. lub po wcześniejszym umówieniu się jest możliwość spowiedzi w naszym kościele. Proszę także nie wahać się z wezwaniem księdza z sakramentami do osoby, której stan zdrowia znacząco się pogorszył lub w sytuacji zagrożenia życia.

4. W piątek rozpoczyna się miesiąc maj, w którym szczególnie czcimy Maryję. Nabożeństwa majowe w kościele na zakończenie Mszy św. o godz. 18.00. Ze względów na stan epidemii w tym roku nie będzie nabożeństw z udziałem księdza przy figurach i krzyżach na terenie parafii. „Zbliża się maj, miesiąc, w którym lud Boży szczególnie żarliwie wyraża swoją miłość i nabożeństwo do Dziewicy Maryi. Do tradycji tego miesiąca należy odmawianie różańca w domu, w kręgu rodzinnym. Do docenienia tego wymiaru domowego, także z duchowego punktu widzenia, „zmusiły” nas ograniczenia pandemii. Dlatego postanowiłem, żeby w maju zaproponować wszystkim odkrycie na nowo piękna odmawiania różańca w domu” – napisał papież Franciszek w specjalnym liście na maj. Do listu papież dołączył dwie propozycje modlitw do Matki Bożej, które można odmówić na zakończenie różańca czy też nabożeństwa majowego. Zachęcamy nadal do wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 20.30 w intencji ustania epidemii, za wszystkich zmarłych, chorych i cierpiących oraz ich rodziny, za służby medyczne i publiczne oraz wszystkich niosących pomoc.

5. W piątek 1 maja na mocy dyspensy udzielonej przez Biskupa Włocławskiego nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6. W sobotę Msza św. w intencji Koła Żywego Różańca i nabożeństwo majowe o godz. 09.00, pół godziny przed Mszą o godz. 08.30 różaniec w kościele.

7. W dniu 3 maja obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny. Ponieważ w tym roku przypada ona w IV Niedzielę Wielkanocy, uroczystość została przeniesiona przez Kongregację Kultu Bożego na sobotę, 2 maja. Msze Święte tego dnia w naszym kościele będą sprawowane o godz. 09.00 i 18.00.

8. Bardzo dziękuję grupie p. Damiana Adamskiego z Wieńca za posprzątanie kościoła i przygotowanie go do dzisiejszej liturgii. Dziękuję także za wszystkie ofiary i za każdy gest życzliwości.

9. W tym tygodniu w liturgii pogrzebowej pożegnaliśmy zmarłych: Alicję Chmielewską, Andrzeja Pudłowskiego, Kazimierę Jańczak i Marka Mielcarka. Rodzinom składamy wyrazy współczucia a zmarłych polecamy w modlitwie: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…