Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Leć z nami do Lourdes

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce samolotowej do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Całkowity koszt: 1990 PLN + 720 EUR. Zapisy przedłużone do 15.o5.

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, w kwietniu i maju w trakcie wizyty duszpasterskiej zwykle o godz. 16.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w czwartek po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

1. W tym tygodniu rozpoczyna się już maj – miesiąc Maryi. Zadbajmy o  Jej wizerunki w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach, zatroszczmy się o krzyże przydrożne. Wzorem naszych przodków gromadźmy się przy nich na śpiewanie Litanii loretańskiej. Proszę o informację, gdzie w naszej parafii kultywowana jest ta tradycja. Bardzo chciałbym w każdym z tych miejsc przynajmniej raz wziąć udział w tej pięknej i ważnej modlitwie, a jeśli tylko będzie taka chęć ze strony mieszkańców danej wioski czy też osób troszczących się o krzyż lub kapliczkę i ich sąsiadów, możemy wówczas połączyć to z odprawieniem polowej Mszy św. w intencji ich i zmarłych członków ich rodzin. Nabożeństwo majowe w kościele będzie sprawowane codziennie na zakończenie Mszy św. o godz. 17.30 a w niedzielę na zakończenie Mszy św. o godz. 11.30.
2. W środę 1 maja wyruszamy z grupą z naszej parafii na pielgrzymkę autokarową na Litwę. Wyjazd o godz. 06.00 z parkingu przed kościołem. W trakcie pielgrzymki będziemy modlić się nie tylko w naszych osobistych intencjach, ale i w intencji całej naszej wspólnoty parafialnej: w środę 1 maja w kaplicy na wyspie w Sanktuarium Matki Bożej w Studzienicznej, w czwartek 2 maja w kaplicy Matki Bożej w Ostrej Bramie w Wilnie, w piątek 3 maja na Górze Krzyży, w sobotę 4 maja w kaplicy św. Kazimierza w katedrze wileńskiej i w niedzielę 5 maja przed Cudownym Obrazem Matki Bożej w Trokach.
3. Ze względu na tzw. długi weekend oraz pielgrzymkę parafialną na Litwę comiesięczne odwiedziny chorych w domach z Komunią św. odbędą się w następnym tygodniu, w czwartek i piątek 9 i 10 maja. Z tych samych powodów biuro parafialne będzie czynne w najbliższym tygodniu tylko w poniedziałek i we wtorek po Mszy św. Podczas mojej nieobecności w dniu 3 i 5 maja będzie mnie zastępował ks. dr Piotr Stolecki.
4. W ubiegłą niedzielę podczas specjalnej zbiórki na inwestycje i prace remontowe w naszej parafii zebraliśmy 596,33 zł. W sumie złożono na tacę 117 banknotów i monet. Pieniądze te zostaną przeznaczone na spłatę kredytu na remont domu parafialnego. Za wszystkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.
5. Dziękuję za posprzątanie kościoła i przygotowywanie go do niedzielnej liturgii oraz za kwiaty mieszkańcom Lipin i ul. Kronenbergów. W miesiącu maju proszę o to mieszkańców ul. Ks. Romana Jałocho od ul. Parkowej do ul. Klonowej oraz ulic Rumiankowej, Kalinowej, Jaśminowej, Modrzewiowej, Różanej, Jarzębinowej. Osoby chętne proszę o kontakt z p. Marleną Kowalak z ul. Ks. Romana Jałocho.
6. Jutro przypada święto świętej Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy. Tak dalece wyróżniała się czynną miłością do Kościoła Chrystusowego i świadectwem o Jego Krzyżu, że nadano jej tytuł doktora Kościoła. A w 1999 roku papież Jan Paweł II ustanowił ją patronką Europy.
7. W piątek, 3 maja, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze Święte będą sprawowane jak w niedziele o godzinie 09.00 i 11.30.
8. W sobotę, 4 maja, w liturgii wspominamy Świętego Floriana, patrona strażaków. Pamiętajmy w tym dniu w modlitwie o wszystkich żyjących i zmarłych druhach pracujących lub zaangażowanych społecznie w pożarnictwie. Wraz z uczestnikami pielgrzymki parafialnej na Litwę będziemy ich polecać Panu podczas Mszy św. przy reliwiach świętego Kazimierza w katedrze wileńskiej.
9. Planujemy wyjazd na Spotkanie Młodych nad Lednicą, które odbędzie sie 1 czerwca. Tematem tegorocznego spotkania będzie ojcostwo, zarówno to boskie jak i to ludzkie. Jak mówi Ojciec Jan Góra: „Będzie o Ojcostwie, ponieważ Bóg jest Ojcem, bo my wszyscy mamy Ojca, bo wszyscy będziemy kiedyś matkami, ojcami, rodzicami. To ważny temat, który pokazuje, że źródłem życia jest sam Pan Bóg.” Przewidywany koszt wyjazdu to 40 zł od osoby (wliczona jest już w to ofiara za lednickie symbole, które każdy otrzyma: w tym roku będzie to łyżeczka, śpiewnik i świeca). Nie ma ograniczeń wiekowych dla uczestników, ale w sposób szczególny zapraszam do udziału w spotkaniu młodzież gimnazjalną i ze szkół średnich oraz studentów. Osoby chętne proszę o zgłaszanie się do mnie lub do pani katechetki Barbary Szatkowskiej.
10. W najnowszym wydaniu „Przewodnika Katolickiego” o nowych obliczach patriotyzmu oraz polskich tradycjach maryjnych.