Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Leć z nami do Lourdes

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce samolotowej do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Całkowity koszt: 1990 PLN + 720 EUR. Zapisy do 15.o4.

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, w kwietniu i maju w trakcie wizyty duszpasterskiej zwykle o godz. 16.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu w środę po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

kwiecień 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Gościmy dziś wśród nas ks. Charles’a Vianney’a Tanke z Kamerunu, obecnie doktoranta na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie i siostrę Wandę Sikorską ze Zgromadzenia Sióstr Westiarek, która wykonała poduszki dla naszej asysty, poświęcone przed Mszą św. rezurekcyjną w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego, a dziś przywiozła nam nakrycia na oba ołtarze. Przy wyjściu z kościoła można otrzymać folder o jej wspólnocie zakonnej. Wierzę, że ich świadectwo pobudzi nas do gorliwej modlitwy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne z naszej wspólnoty parafialnej.
2. Dzisiejsza niedziela to trzecia niedziela miesiąca i w naszej wspólnocie dzień specjalnej kolekty na inwestycje i prace remontowe w naszej parafii. Za wszystkie ofiary składane na ten cel serdeczne Bóg zapłać! Trwają nadal prace w domu parafialnym-plebanii, choć w dużo mniejszym zakresie niż w poprzednich miesiącach. Związane jest to m.in. z długą zimą, która dała się nam wszystkim we znaki – także w wymiarze parafii: z jednej strony dużo niższa liczba osób uczestniczących w niedzielnej Mszy św., a w związku z tym także proporcjonalnie niższa taca, a z drugiej wysokie koszty ogrzewania plebanii i pozostawiającego bardzo wiele do życzenia ogrzewania promiennikowego kościoła (…). Jednocześnie spłacamy już zaciągnięty na remont domu parafialnego kredyt (…). Cieszy jednak fakt, że plebania służy już jako miejsce spotkań, okolicznościowych, ale i regularnych, jak te naszej dziecięcej i młodzieżowej scholi parafialnej w każdą środę o godz. 17.00 i mam nadzieję, że w niedalekiej przyszłości będzie jeszcze bardziej tętnić życiem. Jesteśmy także w trakcie wyposażania pomieszczenia kancelarii parafialnej, które stanowi wizytówkę naszej parafii. Wśród projektów inwestycyjnych na najbliższą przyszłość jest przede wszystkim zbudowanie na placu przy domu parafialnym przyzwoitych toalet z bieżącą wodą i podłączonych do kanalizacji dla osób uczestniczących w nabożeństwach w kościele.
3. O podobnej inwestycji myślę także na cmentarzu parafialnym, tyle że jej koszt powinien zostać pokryty z opłat cmentarnych. Konkretnie planuję postawienie w pobliżu kaplicy kontenera sanitarnego z toaletą oraz oddzielnym pomieszczeniem do przechowywania sprzętu porządkowego oraz środków do mycia i dezynfekcji pomieszczeń, wyposażonego w instalację ciepłej i zimnej wody oraz instalację kanalizacyjną, czego domaga się obowiązujące od 2011 roku rozporządzenie Ministra Zdrowia. Przypominam jednocześnie o tym, że na wykonywanie prac kamieniarskich i wjazd na cmentarz potrzebna jest pisemna zgoda Administratora cmentarza, która jest wydawana na prośbę dysponenta grobu po przedstawieniu projektu i rachunku od kamieniarza oraz wniesieniu opłaty wynoszącej 10% wartości wykonywanych prac. Cmentarz parafialny jest naszym wspólnym dobrem i jako miejsce spoczynku naszych bliskich powinien być przedmiotem troski każdego. Tylko nasza zdecydowana postawa może nas obronić przed aktami kradzieży lub wandalizmu. Bardzo dziękuję jednej z parafianek, której odważna interwencja zapobiegła wczoraj wystawieniu tylnej bramy cmentarza przez pracowników jednego z zakładów kamieniarskich.
4. Jeszcze raz dziękuję za ofiary złożone na kwiaty do Grobu Pańskiego. Szczególne słowa wdzięczności kieruję do osób, które podjęły się ich zebrania. W sumie zebraliśmy, wraz z ofiarami, które wpłynęły bezpośrednio na moje ręce od osób, których zbierający nie zastali w domu lub na których terenie nikt nie podjął się takiego zbierania, 4550 zł. Koszt kwiatów i dekoracji kościoła oraz czerwonego ornatu, lichtarzy, paschału i świec woskowych, tekstów Męki Pańskiej, pojemników na oleje krzyżma i chorych wraz z futerałem to 2634,30 zł. Pozostało 1915,70 zł, które zasiliły budżet parafialny.
5. W Niedzielę Miłosierdzia Bożego zebraliśmy na rozbudowę sanktuarium Świętej Siostry Faustyny w Świnicach Warckich 229,05 zł, a w minioną niedzielę na cele charytatywne 192,14zł.
6. We wtorek, 23 kwietnia, będziemy obchodzić uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski. Niech Jego przykład i wstawiennictwo dopomagają nam we wcielaniu Ewangelii w nasze codzienne życie oraz wzmagają nasz zapał misyjny.
7. W tym tygodniu, w czwartek, 25 kwietnia, celebrujemy także święto Świętego Marka Ewangelisty. Jednocześnie jest to dzień modlitw o urodzaje. Świąteczną Eucharystię połączymy z nabożeństwem błagalnym. Będziemy się modlić o błogosławieństwo dla pracujących na roli i o pomyślne zbiory, a także o to, aby nikomu na świecie nie brakowało chleba.
8. Bardzo dziękuję za posprzątanie kościoła i przygotowanie go do dzisiejszej liturgii mieszkańcom Lipin i ul. Kronenbergów.
9. W najnowszym wydaniu „Przewodnika Katolickiego” rozmowa z kard. Kazimierzem Nyczem o atmosferze na konklawe i pierwszym miesiącu pontyfikatu papieża Franciszka. W numerze można także przeczytać o charytatywnej działalności Caritas.