Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Leć z nami do Lourdes

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce samolotowej do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Całkowity koszt: 1990 PLN + 720 EUR. Zapisy do 15.o4.

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, w kwietniu i maju w trakcie wizyty duszpasterskiej zwykle o godz. 16.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu w środę po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

kwiecień 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

1. W ten radosny dzień zmartwychwstania Jezusa Chrystusa przyszliśmy do naszego parafialnego kościoła, aby wyśpiewać radosne Alleluja. Chcemy razem z całym stworzeniem dziękować za dzieło odkupienia, za Chrystusowe zwycięstwo nad śmiercią, grzechem i szatanem. Tak jak niewiasty i Apostołowie, biegniemy do grobu, który jest pusty, próbujemy zrozumieć to, co się wydarzyło tej nocy i poranka i chcemy wołać: „Zmartwychwstał już Chrystus, Pan mój i nadzieja!”. Od pustego grobu, Drogim Parafianom i Gościom, pragniemy przekazać najserdeczniejsze życzenia, aby zmartwychwstały Pan i Zbawiciel opromieniał swoją łaską i błogosławieństwem każdą chwilę życia i pobudził nas do bycia miłosiernymi jak Ojciec.

2. Dziś Msze Święte o godz. 06.00 z procesją ku czci Chrystusa Zmartwychwstałego i suma o godz. 11.00.

3. Jutro Poniedziałek w oktawie Wielkanocy. Msze Święte o godz. 09.00 i 11.00. W tym dniu w całej diecezji zbieramy ofiary na remont starego kościoła w Świnicach Warckich,  stanowiącego najcenniejszą część Sanktuarium Urodzin i Chrztu  św. Siostry Faustyny Kowalskiej. Chociaż tylko jutro jest dzień wolny od pracy, postarajmy się w naszych domach i rodzinach utrzymać świąteczny charakter całej paschalnej oktawy – do przyszłej niedzieli włącznie. Przywróćmy w naszych rodzinach wielkanocne pozdrowienie Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! i w dniach oktawy się nim pozdrawiajmy.

4. Pragniemy podziękować wszystkim za przygotowanie naszego parafialnego kościoła do przeżywania tych najważniejszych świąt chrześcijańskich: na ręce p. Haliny Makowskiej, p. Bogumiły Młynarczyk oraz p. Eweliny Wojciechowskiej za jego posprzątanie i przygotowanie dekoracji, na ręce naszego kleryka Huberta Roszaka oraz ministrantów-seniorów za przygotowanie liturgii na czas Triduum Paschalnego oraz za czynny i żywy udział w liturgiach minionych dni, na ręce p. Marty Szabeli oraz p. prezesa Waldemara Czerwińskiego za udział asysty oraz straży OSP w czuwaniu przy Grobie Pańskim oraz asystę przy procesji, na ręce p. Moniki Bednarskiej-Czyżnielewskiej za oprawę muzyczną i śpiew, na ręce p. Barbary Szatkowskiej za posługę lektorów oraz komentatorów. Przy tej okazji dziękujemy za ofiary złożone na tacę inwestycyjną w ubiegłą niedzielę oraz na kwiaty do Grobu Pańskiego wyrażając szczególną wdzięczność osobom, które podjęły się tej zbiórki wśród swoich sąsiadów. Za te pieniądze nie tylko pokryliśmy koszty paschału, świec, kwiatów i dekoracji naszej świątyni, ale i odnowiliśmy świeczniki na ołtarzu przy tabernakulum, lichtarz pod paschał, krzyż procesyjny, gong, dzwonki, trybularz i łódkę do kadzidła. Ołtarze okryte są obrusami, które są darem młodzieży, która we wrześniu przystąpiła do sakramentu bierzmowania i ich rodziców. Dekorację ławek przygotowała własnoręcznie oraz ofiarowała dla kościoła p. Bogumiła Młynarczyk. Obok chrzcielnicy umieszczone jest naczynie na wodę święconą z logiem jubileuszu 1050 rocznicy chrztu Polski – dar od dzieci i rodziców, które w maju przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej, statyw wykonali i podarowali p. Pałczyńscy. Zachęcam do zabrania wody pobłogosławionej podczas dzisiejszej liturgii do naszych domów. Jest możliwość zamówienia kropielniczek z logotypem jubileuszu chrztu Polski.
Proszę bliskich lub sąsiadów osób starszych i chorych, którzy przyjmują Komunię Świętą w domach o zabranie z zakrystii i dostarczenie im okolicznościowych świec-paschalików jako znaku naszej pamięci o nich w modlitwie oraz ich duchowego uczestnictwa w liturgii Zmartwychwstania w naszej świątyni.

5. Podczas paschalnej oktawy przypada pierwszy piątek miesiąca – o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i o godz. 17.30 Msza Św. Po Mszy Św. spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. Odwiedziny chorych w domach w piątek (Lipiny, Wieniec po tej stronie Zgłowiączki, Wieniec-Zalesie, Marianki, Machnacz, Pikutkowo, Słone, Wieniec po drugiej stronie Zgłowiączki) od godz. 09.00 i w sobotę (Nowy Młyn, Gustorzyn, Jaranówek, Wolica, Bachórka) od godz. 10.00. W piątek z racji oktawy paschalnej nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6. W czasie oktawy Zmartwychwstania Pańskiego kancelaria parafialna będzie nieczynna.

7. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić niedzielę Miłosierdzia Bożego i rozpoczniemy Tydzień Miłosierdzia. Naszym przygotowaniem do tego święta niech będzie codzienne odmawianie koronki do Bożego Miłosierdzia, wspólnie koronkę będziemy odmawiać kwadrans przed Mszą Świętą. W sobotę po Mszy Św. o godz. 09.00 spotkanie Koła Żywego Różańca.