Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Leć z nami do Lourdes

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce samolotowej do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Całkowity koszt: 1990 PLN + 720 EUR. Zapisy przedłużone do 15.o5.

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, w kwietniu i maju w trakcie wizyty duszpasterskiej zwykle o godz. 16.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w czwartek po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

1. Dziś rozpoczynamy Adwent – radosny czas przygotowania na przyjście Pana oraz nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Przeżyjemy go pod hasłem: „Idźcie i głoście”. Po szczególnym doświadczeniu Bożego Miłosierdzia i odkrywaniu wartości naszego chrztu, celebrując 1050. rocznicę chrztu Polski, teraz mamy stawać się autentycznymi świadkami Chrystusa i Jego Ewangelii w świecie. Jak Apostołów, tak każdego z nas Pan Jezus posyła, abyśmy świadczyli, że tylko w Panu Bogu pełnym miłości i miłosierdzia człowiek może osiągnąć prawdziwe szczęście.

2. W dobrym wejściu w ten szczególny czas Adwentu i odkryciu w sobie apostolskiego powołania  pomogą nam rekolekcje parafialne, które poprowadzi ks. Piotr Ochotny. Dziś nauki rekolekcyjne podczas Mszy św. o godz. 09.00, 11.00, 13.00 (rodziny z dziećmi) i wyjątkowo 16.00. Po Mszy św. o godz. 16.00 szkolenie Parafialnej Rady Duszpasterskiej, które poprowadzi dr Mateusz Tutak, teolog i socjolog z Wydziału Teologicznego UKSW w Warszawie, członek Parafialnej Rady Duszpasterskiej w swojej parafii. Od poniedziałku do środy Msze św. z naukami rekolekcyjnymi o godz. 06.30 (roraty poprzedzone o godz. 06.15 śpiewem Godzinek do NMP), 10.00 (osoby starsze), 17.00 (dzieci i młodzież gimnazjalna) oraz 19.00. W poniedziałek po  Mszy o godz. 17.00 spotkanie dla młodych przygotowujących się do bierzmowania i ich rodziców,  a w środę także po Mszy o godz. 17.00 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej (kl.1-3) i ich rodziców. Spowiedź rekolekcyjna we wtorek pół godziny przed każdą Mszą św. Wspólnotowa celebracja sakramentu chorych we wtorek podczas Mszy św. o godz. 10.00.

3. Po zakończeniu rekolekcji Msze św. roratnie w soboty o godz. 06.30 (Godzinki o NMP o 06.15) oraz dla dzieci w środy o godz. 17.30. W ten sposób, w blasku światła lampionów roratnich i świec, rozbudźmy w naszych sercach oczekiwanie na przyjście Chrystusa. Niech nie zabraknie podejmowanych dobrowolnych umartwień, zwłaszcza powstrzymania się od hucznych zabaw. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących: dzieci z ubogich rodzin, osób starszych, samotnych, choćby przez zakup świec Caritasu, które będą do nabycia w naszym kościele. Można także zakupić figurkę Dzieciątka Jezus w żłóbku na sianie oraz świecę w świeczniku ze Świętą Rodziną w cenie 10 zł – dochód ze sprzedaży zasili parafialny fundusz charytatywny. Zbieramy także żywność, słodycze i inne produkty na paczki na Boże Narodzenie dla najuboższych rodzin.

4. Rada Parafialna wraz z Wienieckim Zakątkiem zaprasza emerytów i rencistów z naszej parafii na wigilię – opłatek dla osób starszych w piątek 16 grudnia o godz. 17.00. Członkowie Rady Parafialnej zbierają zgłoszenia chętnych. Prosimy także o zgłaszanie się kierowców, którzy chcieliby własnym samochodem pomóc osobom starszym dotrzeć na spotkanie oraz młodych jako wolontariuszy i wszystkich chętnych do pomocy w organizacji spotkania. Spotkanie nie jest przeznaczone tylko dla osób samotnych czy znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej, ale dla wszystkich osób starszych.

5. Podczas Mszy św. o godz. 16.00 za parafian zostaną pobłogosławione opłatki, którymi będziemy dzielić się przy wigilijnym stole. W tym roku, zgodnie z decyzją Rady Parafialnej, opłatki nie będą roznoszone po domach, ale będzie je można otrzymać od jutra w zakrystii (w rekolekcje i niedziele przy wyjściu z kościoła) oraz w biurze parafialnym.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź od godz. 16.30. Msza św. o godz. 17.30. Po Mszy św. wymiana tajemnic Koła Żywego Różańca. Odwiedziny chorych w domach w piątek (Lipiny, Wieniec po stronie kościoła, Wieniec-Zalesie, Marianki, Machnacz, Słone, Wieniec – po stronie szkoły) i w sobotę (Kąty, Nowy Młyn, Gustorzyn, Jaranówek, Wolica, Bachórka) od godz. 09.00. To już ostatnie odwiedziny chorych i starszych przed świętami połączone z sakramentem chorych. Zachęcam, aby zachęcić i zgłosić do jednorazowej wizyty swoich bliskich, którzy nie są w stanie dotrzeć do świątyni, a nie korzystają z comiesięcznych odwiedzin księdza z Panem Jezusem.

7. W II niedzielę Adwentu, obchodzimy XVII Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej. Prosimy o włączenie się w modlitwę i zbiórkę ofiar do puszek.

8. W naszej wspólnocie w przyszłą niedzielę będziemy gościli Tadeusza Rutkowskiego z Konina ze świadectwem swojego nawrócenia przez przyczynę Matki Bożej – będzie można nabyć jego książeczkę „Uratowała mnie ta, którą odrzuciłem”.

9. Bardzo dziękuję za ofiary złożone tydzień temu na tacę inwestycyjną oraz za adwentową dekorację kościoła i projekt, wykonanie i powieszenie banera z hasłem nowego roku duszpasterskiego nad wejściem do kościoła. Zachęcam dzieci do samodzielnego wykonania ozdób, które zawisną na choince przy żłobku Pana Jezusa w kościele. Za wszystkie ofiary i formy zaangażowania w życie naszej wspólnoty serdeczne Bóg zapłać.

10. Zapowiedzi: Dominika Krystyna Wiśniewska, panna, par. św. Józefa we Włocławku (do 2014 r. Wieniec, ul. Kronenbergów)– Piotr Kurtys, kawaler, Osięciny.