Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Leć z nami do Lourdes

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce samolotowej do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Całkowity koszt: 1990 PLN + 720 EUR. Zapisy przedłużone do 15.o5.

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, w kwietniu i maju w trakcie wizyty duszpasterskiej zwykle o godz. 16.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w czwartek po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

 1. Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata stanowi zwieńczenie roku liturgicznego, podczas którego przeżywamy całe misterium zbawcze. Przez chrzest święty uczestniczymy w tym misterium i poddajemy się królewskiej władzy Jezusa Chrystusa. Nasz Król w koronie cierniowej z tronu krzyża obdarowuje nas kluczami do raju: „Dziś ze Mną będziesz w raju”.  Jak wyobrażam sobie królowanie Jezusa Chrystusa? Przypomnij sobie jak więź z Jezusem pozwoliła ci doświadczyć Jego królowania.

2. Dziś na zakończenie Mszy św. o godz. 11.00 przed wystawionym Najświętszym Sakramentem dokonamy w naszej wspólnocie Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana, proklamowanego wczoraj 19 listopada 2016 r. w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Akt to wyznanie wiary potwierdzające wybór Chrystusa i zawarte z Nim przymierze chrzcielne, jednoznaczne opowiedzenie się za Nim i podjęcie na nowo realizacji powołania do świętości. Niech będzie on dla nas impulsem do odbudowania i ożywienia osobistej więzi z Jezusem, która leży u podstaw Jego królowania w naszym życiu.

3. Dzisiaj kończy się w Kościele Jubileuszowy Rok Święty Miłosierdzia. Dziękujemy za wszelkie łaski, jakich Pan Bóg udzielił Kościołowi, naszej wspólnocie i każdemu z nas, zwłaszcza za Misje Parafialne. Duchowo łączymy się z Ojcem Świętym Franciszkiem i wraz z nim prosimy, aby to  wylanie miłosierdzia Bożego uczyniło owocną historię, którą mamy tworzyć w najbliższej przyszłości.

4. Dziś trzecia niedziela miesiąca – dzień zbiórki na cele inwestycyjne w naszej parafii. W ostatnim czasie do konserwacji została zabrana płaskorzeźba „Ostatnia Wieczerza”, rzeźba św. Jacka i kolejna stacja Drogi Krzyżowej. Dziękuję Rodzinom, które podjęły się sfinansowania tych prac. Wczoraj następna stacja Drogi Krzyżowej znalazła Rodzinę gotową sfinansować jej renowację. Za wszystkie ofiary, troskę o naszą świątynię oraz potrzeby naszej wspólnoty i hojność Bóg zapłać.

5. Jutro przypada wspomnienie Ofiarowania NMP. Choć odwołuje się ono do VI w. i do pamiątki poświęcenia kościoła ku czci Matki Bożej zbudowanego obok świątyni jerozolimskiej, to ma nam ukazywać wielkość i znaczenie życia ofiarowanego całkowicie Bogu. Z całym Kościołem w tym dniu modlimy się szczególnie za siostry w zakonach klauzurowych, w sposób szczególny pamiętając o wspierających nas modlitwą Siostrach Benedyktynkach z Żarnowca. Po Mszy św. o godz. 17.30 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19.00.

6. We wtorek natomiast przypada wspomnienie Świętej Cecylii, patronki muzyki kościelnej. Polecamy w tym dniu w naszej modlitwie Panią Organistkę, Scholę i wszystkie osoby troszczące się o oprawę muzyczną naszej liturgii.

7. Kolejny rok liturgiczny dobiega końca. Za tydzień, pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczniemy następny. Hasłem tego roku będą słowa z nakazu misyjnego Chrystusa: „Idźcie i głoście”. Adwent rozpoczynamy tradycyjnie rekolekcjami, które w tym roku poprowadzi ks. Piotr Ochotny. Gorąco zachęcamy do udziału w nich naszych parafian i gości.

8. Rada Parafialna planuje zorganizowanie wigilii – opłatka dla osób starszych, emerytów i rencistów z naszej parafii. Termin – sobota 17 grudnia. Członkowie Rady Parafialnej zbierają zgłoszenia chętnych. Prosimy także o zgłaszanie się kierowców, którzy chcieliby własnym samochodem pomóc osobom starszym dotrzeć na spotkanie oraz młodych jako wolontariuszy i wszystkich chętnych do pomocy w organizacji spotkania.

9. Zapowiedzi: Dominika Krystyna Wiśniewska, panna, par. św. Józefa we Włocławku (do 2014 r. Wieniec, ul. Kronenbergów)– Piotr Kurtys, kawaler, Osięciny.