Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

w dni powszednie: poniedziałek – sobota zwykle o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna i biuro cmentarza w czasie zagrożenia epidemicznego czynne tylko w nagłych przypadkach. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: wdorsz@ diecezja.wloclawek.pl

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek
W tytule przelewu wpisać: „Darowizna na cele kultu religijnego”

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

Październik 2020
P W Ś C P S N
« Wrz    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

1. Ewangelia w dzisiejszą II Niedzielę Wielkiego Postu ukazuje nam przemienienie Jezusa na górze Tabor. Jezus jest wypełnieniem Prawa i Proroków ponieważ jest Synem Bożym. Piotr, Jakub i Jan zobaczyli Jezusa w boskiej chwale rozmawiającego z Mojżeszem i Eliaszem. Jego Ciało, które będzie umęczone, ukrzyżowane, przebite, pogrzebane zajaśniało światłem nie z tego świata. Jest to światło miłości Ojca, który nawet własnego Syna nie oszczędził, ale Go za nas wszystkich wydał, światło wspaniałomyślnej i ofiarnej miłości skoncentrowanej nie na sobie, ale na innych. To światło wlewa w serca nadzieję, bo Jezus będzie cierpiał, umrze, ale po śmierci zmartwychwstanie i podniesie sztandar zwycięstwa wspaniałomyślnej miłości Boga nad grzechem i śmiercią.
W jaki sposób doświadczyłeś wspaniałomyślności Boga? Co przeszkadza Ci w byciu wspaniałomyślnym w stosunku do Boga?

2. Dzisiejsza niedziela to Niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. W tym roku towarzyszy nam hasło: „Uczniowie-misjonarze mocą Ducha Świętego”, które przypomina nam, że wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za misje. Ofiary zbierane dziś do puszek są przeznaczone na pomoc polskim misjonarzom za pośrednictwem Dzieła Pomocy „Ad Gentes” działającego przy Komisji Episkopatu Polski ds. Misji.

3. Tydzień temu na tacę inwestycyjną zebraliśmy 1432,70 zł. Za wszystkie ofiary Bóg zapłać.

4. Nabożeństwa pasyjne, w których rozważamy mękę Pańską, przygotowują nas do głębszego przeżywania tajemnicy odkupienia człowieka. Na nabożeństwo drogi krzyżowej zapraszamy w piątek o godz. 16.45 – dzieci i o godz. 18.00 – dorosłych i młodzież, a na gorzkie żale w niedzielę o godz. 16.30. Nauki pasyjne od dziś będzie głosił diakon Piotr Kazubowski, który rozpoczyna drugi etap praktyki diakońskiej w naszej parafii. Pamiętajmy o nim w modlitwie.

5. Tegoroczne rekolekcje wielkopostne będziemy przeżywać od IV Niedzieli Wielkiego Postu – 11 marca do środy 14 marca. Poprowadzi je wraz ze studentami i absolwentami ks. Krzysztof Buchholz – diecezjalny duszpasterz akademicki w Bydgoszczy i prezes „Wiatraka”. Prośmy Ducha Świętego o natchnienie i moc dla nich oraz otwarte serca dla nas.

6. W środę Msza św. za parafian o godz. 18.00 i zebranie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

7. W tym tygodniu przypadają Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota Miesiąca.
W czwartek o godz. 16.30 Godzina Świętaadoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez asystę.
Odwiedziny chorych w piątek od godz. 09.00 (Lipiny, Wieniec po stronie kościoła, Wieniec-Zalesie, Machnacz, Słone) i w sobotę od godz. 10.00 (Wieniec po stronie szkoły, Nowy Młyn, Gustorzyn, Jaranówek, Wolica, Bachórka).
W piątek spowiedź (będzie także spowiadał ks. dr Jacek Bartczak) od godz. 16.30. Msza św. o godz. 17.30, a bezpośrednio po jej zakończeniu droga krzyżowa i spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
W sobotę różaniec o godz. 08.30, Msza św. w intencji żywych i zmarłych członków Koła Żywego Różańca o godz. 09.00.

8. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 13.00 pobranie miary na stroje dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.

9. Na stoliku w kruchcie wyłożony jest nowy numer bezpłatnej gazety ewangelizacyjnej Dobre Nowiny. Zachęcam do zabrania i lektury.

10. Dziś kończy się trwający od piątku kurs ewangelizacyjny EUREKA. Bierze w nim udział grupa 20 młodych z naszej parafii. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się czy okazali pomoc w przeprowadzeniu tego kursu, wśród nich dyrekcji i pracownikom Szkoły Podstawowej w Wieńcu za udostępnienie budynku i sal szkoły. Uczestników obejmujemy naszą modlitwą prosząc o obfite owoce udziału w tym przedsięwzięciu.