1. Ewangelia dzisiejszej niedzieli ukazuje nam Chrystusa przywracającego wzrok niewidomemu. Nasz grzech pogrąża nas w ciemności i czyni z nas ślepców. Nie wystarczy podjąć próbę wzięcia odpowiedzialności za nasze życie moralne – potrzebujemy Jezusa, aby nas poprowadził do Ojca. On jest światłem naszego codziennego życia. Czy i jak doświadczamy i naśladujemy w naszym życiu osobistym i jako wspólnota Jezusa jako światła naszego życia?

2. Dzisiaj odbywają się wybory parlamentarne w naszym kraju. Z tej okazji w sposób szczególny modlimy się dziś za naszą Ojczyznę.

3. W dzisiejszą niedzielę w całej Polsce odbywa się badanie niedzielnych praktyk religijnych.

4. Za wszystkie płynące z serca ofiary złożone dziś na misje i tydzień temu na tacę inwestycyjną serdeczne Bóg zapłać.

5. Wczoraj grupa ponad 30 osób z naszej parafii wraz z nieco większą grupą z Kruszyna uczestniczyła w pielgrzymce autobusowej do Sanktuarium Matki Bożej w Gidlach i Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze. Wzięliśmy także udział w drugiej z cyklu Raport Jasnogórski 2016 debacie poświęconej tematowi: Naród wierny łasce. Pielgrzymi ofiarowali do naszej parafii biały ornat. Za ten dar, który jest wyrazem modlitewnej pamięci o całej naszej wspólnocie przed Naszą Matką na Jasnej Górze serdecznie dziękuję.

6. We wtorek swoje 35 urodziny obchodzi p. Grzegorz Kuliński, nasz kościelny i grabarz. Z tej okazji składamy mu najserdeczniejsze życzenia i modlimy się o błogosławieństwo Boże dla niego i jego rodziny.

7. Za tydzień – uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy Świętej i nabożeństw: Msza św. w kościele o godzinie 09.00, a o godz. 12.00 procesja połączona z wypominkami i modlitwą za zmarłych i Msza św. na cmentarzu. W przyszły poniedziałek – Dzień Zaduszny: Msza św. w kościele o godzinie 09.00, a o godz. 16.30 procesja różańcowa z lampionami i świecami od bramy cmentarza i Msza Św. zbiorowa za zmarłych w kaplicy na cmentarzu. Zbiórka wszystkich ministrantów i przygotowanie liturgii uroczystości Wszystkich Świętych oraz Dnia Zadusznego w sobotę po Mszy św. o godz. 17.30.

8. Wypominki roczne (czytane przed Mszą Św. o godz. 09.00 lub 11.00 w niedziele przez cały rok), jednorazowe (czytane podczas procesji żałobnej na cmentarzu w uroczystość Wszystkich Świętych) oraz intencje Mszy Św. zbiorowej za zmarłych w Dzień Zaduszny można zamawiać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Proszę nie wrzucać wypominków na tacę ani do skrzynki na listy przy plebanii – osoby, które zignorowały tę prośbę proszę o zgłoszenie się w zakrystii lub w kancelarii w godzinach urzędowania.

9. W Uroczystość Wszystkich Świętych tradycyjnie ofiary zbierane w kościele i na cmentarzu przeznaczone są na Wyższe Seminarium Duchowne we Włocławku. Na ten cel będzie także kwestował w tym dniu nasz parafianin i alumn naszego seminarium Hubert Roszak.

10. W „Przewodniku Katolickim” podsumowanie Synodu o rodzinie.