Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Leć z nami do Lourdes

Pielgrzymka samolotowa do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Spotkanie w przewodnikiem w niedzielę 7 lipca po Mszy o godz. 12.00. Po spotkaniu można wpłacić część w euro należności za pielgrzymkę.

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, zwykle o godz. 18.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu we wtorek, czwartek i piątek po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

1. Dziś obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych i rozpoczęcie Tygodnia Modlitw za Zmarłych. Święci to zwyczajne kobiety i mężczyźni, którzy żyli błogosławieństwami na wzór Jezusa. My także jesteśmy zaproszeni do tego grona. Jesteśmy błogosławieni nie ze względu na nasze dokonania i zasługi, ale w wyniku działania Boga w naszym życiu. Czym dla nas jest prawdziwe szczęście? Czy jestem świadomy jak Bóg mi błogosławi?

2. Tradycyjnie ofiary zbierane dziś w kościele i na cmentarzu przeznaczone są na Wyższe Seminarium Duchowne we Włocławku. Na ten cel kwestuje nasz parafianin Hubert Roszak, alumn II roku seminarium. Członkowie Szkolnego Koła CARITAS wraz z opiekunką sprzedają znicze, z których dochód zasili fundusz charytatywny Koła. Za wszystkie ofiary serdeczne „Bóg zapłać!”

3. Od południa dnia Wszystkich Świętych i przez cały Dzień Zaduszny w kościołach i kaplicach publicznych jeden raz można uzyskać odpust zupełny dla siebie lub dla jednego zmarłego jeśli pobożnie nawiedzi się kościół lub kaplicę i odmówi Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz wypełni zwykłe warunki do zyskania odpustu. W dniach 1-8 listopada można także zyskać codziennie odpust zupełny dla jednego zmarłego za nawiedzenie cmentarza i odmówienie tam modlitwy w intencji zmarłych. Warunkami zyskania odpustu są: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do grzechu, dowolna modlitwa w intencjach wyznaczonych na dany dzień przez Ojca Świętego oraz przyjęcie Komunii św.

4. Jutro – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, nazywane inaczej Dniem Zadusznym. Msza św. w kościele o godzinie 09.00, a o godz. 16.30 procesja różańcowa z lampionami i świecami od bramy cmentarza i Msza św. zbiorowa za zmarłych w kaplicy na cmentarzu. Można jeszcze dołączyć swoich bliskich zmarłych do tej Mszy św. oraz zamawiać wypominki roczne.

5. Od wtorku 3 listopada do czwartku 5 listopada różaniec za zmarłych w kaplicy na cmentarzu o godz. 17.00 (kartki z imionami zmarłych będzie można składać codziennie na stoliku przy wejściu do kaplicy). W piątek 6 listopada – I piątek miesiąca: spowiedź od godz. 16.30, różaniec za zmarłych o godz. 17.00 i Msza Św. o godz. 17.30 – w kościele parafialnym. W sobotę 14 listopada o godz. 11.00 – Msza Św. w intencji zmarłych kapłanów z udziałem wszystkich księży z dekanatu w kaplicy na cmentarzu.

6. Odwiedziny chorych w domach z posługą sakramentalną: w piątek od godz. 09.00 (Lipiny, Wieniec po stronie kościoła Zgłowiączki, Marianki, Machnacz, Słone, Wieniec – druga strona rzeki) i w sobotę od godz. 10.30 (Nowy Młyn, Gustorzyn, Jaranówek, Wolica, Bachórka).

7. Zebranie Koła Żywego Różańca i wymiana tajemnic w sobotę po Mszy św. o godz. 09.00, na zakończenie której poświęcimy nowy różaniec procesyjny.

8. Bardzo dziękuję panom Januszowi Niedzielskiemu, Mirosławowi Lebiedzińskiemu i Zbigniewowi Ostrowskiemu za przegląd i naprawę nagłośnienia na cmentarzu. Wyrażam także wdzięczność p. Grzegorzowi Kulińskiemu wraz z pracownikami oraz p. Zbigniewowi Dębczyńskiemu za dotychczas wykonane prace w celu odwodnienia kaplicy cmentarnej i uratowania jej przed dalszym niszczeniem. Ponadto w minionym roku dokończyliśmy wykładanie trylinką alejek po prawej stronie cmentarza, przedłużona została aleja główna aż do końca cmentarza, wyłożona trylinką droga dojazdowa z tyłu cmentarza, po lewej stronie na końcu zlikwidowany śmietnik.

9. Za tydzień – 32. niedziela w ciągu roku i VII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, poświęcony w bieżącym roku ponownie sytuacji chrześcijan Syrii.  Na zakończenie Mszy św. będziemy zbierać fundusze na pomoc prześladowanym chrześcijanom w Syrii i na całym Bliskim Wschodzie.

10. Zapowiedzi: Ewa Błaszczyk, panna, Wieniec, par. tut. – Adam Pietsch, kaw., Bojadła

11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do wieczności: ś.p. Marian Kotas, l. 70 ze Słonego. Pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 14.30.  Polećmy go miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…”.

12. W „Przewodniku Katolickim” dziś m.in. o znaczeniu modlitwy za zmarłych.