Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

  1. W niedziele i święta:
    godz. 09.00
    godz. 12.00 – suma

w dni powszednie: według ogłoszeń; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i środę po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

wrzesień 2023
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

1. Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień, doroczny obchód misterium paschalnego Chrystusa. Błogosławimy dziś palmy, odczytujemy fragment o uroczystym wjeździe Pana Jezusa do Jerozolimy i pragniemy naśladować tłumy, które wiwatowały na Jego cześć. Jak Pan Jezus wszedł do Jerozolimy, tak dziś przychodzi do każdego z nas. Oby nie okazało się jednak, że stoimy w tłumie, który woła: „Hosanna”, a za chwilę będzie wołał: „Na krzyż z Nim!”. Niech udział w dzisiejszej liturgii pozwoli nam wejść głęboko we wszystkie wydarzenia rozpoczętego Wielkiego Tygodnia. Prośmy o łaskę, abyśmy uczestnicząc w nich przeżyli z Panem Jezusem szczery żal za naszą niewierność i nieprawości po to, aby z radością przyjąć dar nowego życia, które ofiaruje nam Zmartwychwstały.

2. Program celebracji liturgicznych w Triduum Paschalnym i Wielkanocy: Msza Święta Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek i Liturgia Męki Pańskiej w Wielki Piątek o godz. 18.30. Wcześniej w Wielki Piątek, w który obowiązuje post ścisły, Koronka i rozpoczęcie nowenny do Miłosierdzia Bożego o godzinie 15.00. Błogosławieństwo pokarmów w Wielką Sobotę o pełnych godzinach od godz. 9.00 do godz. 15.00; o godz. 15.00 Koronka i nowenna do Bożego Miłosierdzia. Przez cały dzień od godz. 09.00 do 19.30 będzie możliwość adoracji przy Grobie Pańskim – proszę o wpisywanie się na listę w zakrystii grup parafialnych, rodzin i osób indywidualnych pragnących trwać na modlitwie przy Panu Jezusie. Niech wraz ze strażakami pełniącymi straż przy Grobie Pańskim będzie zawsze ktoś na adoracji. Liturgia Wigilii Paschalnej z procesją rezurekcyjną o godz. 20.00. Niedziela Zmartwychwstania – procesja ku czci Chrystusa Zmartwychwstałego i Msza św. o godz. 06.00; suma o godz. 12.00. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. o godz. 09.00 i 12.00. Do udziału w procesjach proszę asystę, dzieci do sypania kwiatków oraz straż. Strażaków proszę także o pełnienie warty przy Grobie Pańskim w Wielki Piątek oraz w Wielką Sobotę.

3. Bardzo dziękuję ks. dr. Michałowi Sadowskiemu za dzisiejszą posługę w naszej wspólnocie. Okazja do spowiedzi przed świętami w naszej świątyni będzie jeszcze w Wielką Sobotę w przerwach między kolejnymi błogosławieństwami pokarmów na stół wielkanocny, ale proszę, jeśli tylko to możliwe, aby pozostawić tę ostatnią szansę osobom, które przyjadą do domu na same święta. We Włocławku w kościele Najświętszego Serca Jezusa przy ul. Ostrowskiej w Wielki Piątek odbędzie się noc konfesjonałów – okazja do spowiedzi aż do północy.

4. Dziś na zakończenie Mszy św. zbieramy ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Do niedawna były one zbierane po domach. Będą one przeznaczone na okolicznościowy wystrój świątyni, uzupełnienie paramentów liturgicznych oraz odnowienie figury św. Antoniego. Na ten cel będą także przeznaczone ofiary zbierane przy okazji święcenia pokarmów w Wielką Sobotę. W ubiegłą niedzielę na tacę inwestycyjną zebraliśmy 1207,50 zł. Bardzo dziękuję rodzicom młodzieży, która tydzień temu przyjęła sakrament bierzmowania za nowy Mszał i pulpit na ołtarz, ofiarę pieniężną przekazaną na wyposażenie (zakup materacy) w centrum duszpasterstwa młodzieży w Urubicha w Boliwii oraz ofiarę złożoną na ręce biskupa. Dziękuję wszystkim, którzy zatroszczyli się o godne przyjęcie Księdza Biskupa podczas wizytacji oraz tydzień wcześniej ekipy naszych rekolekcjonistów, wśród nich właścicielom i załodze „Wienieckiego Zakątka”.

5. Serdecznie dziękuję tym, którzy wzięli udział w piątkowej Drodze Krzyżowej z Wieńca do Brzezia oraz tym, którzy czynnie włączyli się w jej przebieg. Podczas Mszy św. po zakończeniu Drogi Krzyżowej zebraliśmy 340 zł z czego połowa – 170 zł zasiliła fundusz na przygotowanie paczek świątecznych dla najbardziej potrzebujących rodzin naszej wspólnoty. Dziękuję wszystkim, którzy złożyli do kosza w sklepie naprzeciwko naszej świątyni produkty do paczek oraz przeznaczyli swoją jałmużnę wielkopostną na ten cel. Można to jeszcze uczynić do wtorku do godz. 15.00.

6. Dziś o godz. 16.30 nabożeństwo Gorzkich Żali z ostatnią nauką pasyjną.

7. Wyjazd do Bydgoszczy na Misterium Męki Pańskiej dziś o godz. 17.30 z parkingu przed kościołem.

8. Generalne sprzątanie świątyni przed Triduum Paschalnym we wtorek 27 marca od godz. 18.00. Do pomocy zapraszam wszystkich chętnych. Czynne zaangażowanie w przygotowanie kościoła do świąt jak i udział w zespołach sprzątających kościół na niedzielę to wyraz przyjęcia współodpowiedzialności za parafię, uznanie się za członka rodziny parafialnej a nie klienta usług religijnych. Wszystkim za to świadectwo serdecznie dziękuję.

9. W środę od godz. 15.30 indywidualne spotkania dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej wraz z rodzicami z księdzem proboszczem i panią katechetką. Zapisy na określoną godzinę u p. katechetki mgr Joanny Rypińskiej. Proszę o przyniesienie na spotkanie aktualnych dzienniczków spotkań z Panem Jezusem oraz dzienniczków z I półrocza. Pierwsza spowiedź – 7 kwietnia o godz.10.00. – dzieci przychodzą ze świecami, a Pierwsza Komunia w niedzielę 20 maja o godz.10.30.

10. W tym roku ze względu na Wielki Tydzień uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia są przeniesione na 9 kwietnia.

11. W Wielkim Tygodniu kancelaria parafialna jest nieczynna.

12. Na stoliku w kruchcie wyłożony jest nowy numer bezpłatnej gazety ewangelizacyjnej „Dobre Nowiny”.