Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Leć z nami do Lourdes

Pielgrzymka samolotowa do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Spotkanie w przewodnikiem w niedzielę 7 lipca po Mszy o godz. 12.00. Po spotkaniu można wpłacić część w euro należności za pielgrzymkę.

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, zwykle o godz. 18.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu we wtorek, czwartek i piątek po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

1. Przeżywamy dziś 21. niedzielę w ciągu roku. W liturgii słowa usłyszeliśmy kierowane do nas osobiście pytanie Pana Jezusa: „A wy za kogo mnie uważacie”? Czy akceptuję i przyjmuję Jezusa jako Syna Bożego, Pana i Zbawiciela czy stwarzam własnego Jezusa? Jak Bóg wzywa mnie do służby Kościołowi? Niech nasze codzienne życie, zgodne z wymaganiami Ewangelii, przeniknięte troską o zbawienie innych i zaangażowaniem w misję Kościoła, będzie nieustannym dawaniem odpowiedzi na te kluczowe pytania.

2. We wtorek, 26 sierpnia, uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej, Patronki naszej Ojczyzny. Odpowiadając na prośbę Ojca Świętego Franciszka, biskupi polscy ogłosili ten dzień Dniem modlitwy za Prześladowany Kościół na Bliskim Wschodzie. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwie Drogi Krzyżowej w intencji prześladowanych chrześcijan o godz. 17.00 i we Mszy świętej o godz. 17.30 w intencji ustania prześladowań oraz pokój w Iraku i na całym Bliskim Wschodzie. Księża Biskupi proszą także o podjęcie praktyk pokutnych, aby w ten sposób wyrazić jedność z cierpiącymi braćmi i uprosić łaskę pokoju dla nich. Znakiem naszej solidarności i ofiary duchowej będzie kolekta dla cierpiących, wyrzuconych z domów i ograbionych ze wszystkiego chrześcijan w Iraku.

3. Także we wtorek, bezpośrednio po Mszy Św. zebranie Rady Parafialnej i sołtysów w sprawie dożynek, które planujemy na niedzielę 7 września.

4. Trwa akcja CARITAS „Tornister pełen uśmiechów”. Ogromnie cieszy, że wszystkie plecaki, przeznaczone do napełnienia przyborami szkolnymi zostały zabrane. Proszę o ich zwrot do końca tygodnia, aby przed rozpoczęciem roku szkolnego mogły zostać przekazane dzieciom z najbardziej potrzebujących rodzin naszej parafii. Do końca tygodnia można także jeszcze przynieść do kościoła i złożyć w koszu w kruchcie kościoła jakiś element szkolnej wyprawki, który zostanie dodany do jednego z plecaków. Bardzo dziękuję także za ofiary pieniężne składane na ten cel.

5. Bardzo dziękuję za ofiary złożone 15 sierpnia w uroczystość Wniebowzięcia NMP na bazylikę katedralną – 269,19 zł i w ubiegłą niedzielę na tacę inwestycyjną – 1051,00 zł. Za wszystkie ofiary serdeczne Bóg zapłać!

6. Dziękuję serdecznie także za dary w naturze: pomidory, jajka, kiełbasę na ognisko dostarczone z myślą o dwudziestoosobowej grupie młodych z parafii Gąsiory w diecezji siedleckiej wraz z ich duszpasterzami, których przez miniony tydzień gościliśmy w naszym domu parafialnym-plebanii. Cieszę się także, że wśród naszych młodych znaleźli się odważni, którzy przyjęli zaproszenie do udziału we wspólnym ognisku z naszymi gośćmi. Mamy zaproszenie do rewizyty i poznania piękna Podlasia. Podziękowanie za gościnę przysłali nam także młodzi z parafii Nowogród, którzy w pierwszej połowie sierpnia pielgrzymowali wraz ze swoim proboszczem na rowerach po diecezji.

7. Przed 1 września – 85. rocznicą wybuchu II Wojny Światowej polecam trosce wszystkich grób żołnierzy z 1939 roku na naszym cmentarzu parafialnym. Osoby, które chciałyby włączyć się w porządkowanie grobu, proszę o kontakt z Panem Kościelnym. Nie spychajmy odpowiedzialności za to miejsce na taką czy inną instytucję. Pamiętajmy o nim nie tylko od święta, ale na co dzień – kiedy odwiedzamy groby naszych zmarłych, pomódlmy się także za tych, którzy oddali swoje życie w obronie naszej Ojczyzny i zatroszczmy się o ich mogiłę.

8. W najnowszym „Przewodniku Katolickim” polecamy szczególnie wywiad z prymasem Polski abp. Wojciechem Polakiem. Prymas mówi w nim m.in.: „Staram się jako biskup pamiętać o słowach Jana Pawła II, że parafia, choć domaga się słusznej reformy i odnowy, pozostaje miejscem jednoczenia ludzi. Dzisiaj zdarza się, że ludzie nie uczęszczają do swojej parafii. Nie mają związku ze swoją parafią. Chodzi więc o proponowanie tej więzi, pewnej odpowiedzialności nie tylko za swoją wiarę, ale także za wiarę innych”. Jednocześnie podkreśla, że „wysiłek ewangelizacyjny nie bierze się z troski o to, czy w Kościele jest mniej, czy więcej osób. Nie bierze się też z troski o jakiś obraz Kościoła, także w rzeczywistości społecznej. Ten wysiłek ewangelizacyjny jest i musi być podejmowany z troski o człowieka, konkretnego człowieka”.

9. Komunikat Biskupa Włocławskiego w sprawie beatyfikacji Sługi Bożego bpa Alvaro del Portillo