Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, zwykle o godz. 18.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w środę i w piątek po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

luty 2024
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829  

Wieniec, 29 sierpnia 2014 r.

Drodzy Parafianie!

Dożynki Parafialne wraz z festynem rodzinnym stają się już stałym elementem naszego parafialnego kalendarza. W roku jubileuszu 50-lecia pierwszej Mszy św. parafialnej w naszej świątyni, wraz z Radą Parafialną zapraszam serdecznie na nasze wspólnotowe dziękczynienie Panu Bogu i rodzinne świętowanie w niedzielę 7 września. Mszy św. o godz. 13.00 będzie przewodniczył ks. kanonik Mieczysław Piotrowski – dwukrotny wikariusz naszej parafii i bliski współpracownik śp. ks. kanonika Romana Jałocho w budowie naszego kościoła na pozostałościach fundamentów domu Pańskiego barbarzyńsko zburzonego przez niemieckich okupantów.  Po Mszy św. zapraszamy na plac przed domem parafialnym na prawdziwą wojskową grochówkę, bigos, kiełbasę z grilla, domowe ciasto i inne przysmaki. Oprawę artystyczną zapewni nam Młodzieżowa Orkiestra Dęta Brestivia oraz zespoły Dzieci Kujaw i Spod Strzechy z Brzeskiego Centrum Kultury. Będą też zabawy i konkursy dla dzieci, muzyka do tańca oraz inne atrakcje.

Dziękczynienie Panu Bogu wyraża się też w naszej materialnej ofierze na rzecz parafii. Dawanie jest niezwykle ważne – jest znakiem życia i dojrzałości parafii. Nie tylko dlatego, że utrzymanie parafii kosztuje i potrzeba środków na troskę o naszą świątynię oraz przedsięwzięcia ewangelizacyjne nakierowane na odbudowę i rozwój naszej wspólnoty. Dawanie ma także bardzo ważny wymiar duchowy – jest naszą drogą naśladowania Jezusa i stawania się bogatym przed Bogiem. Osoby, które uznają za słuszne wesprzeć naszą parafię, wzorem ubiegłego roku mogą złożyć ofiarę w kopercie na tacę podczas dożynek czy podczas Mszy św. w jedną z najbliższych niedziel lub w kancelarii parafialnej. Można też dokonać darowizny na konto parafii. Na ten cel będą także zbierane ofiary do puszek w czasie dożynek. Imienne ofiary są odnotowywane w specjalnej księdze ofiarodawców. Są one całkowicie dobrowolne i mają charakter oddania czci Bogu.

Wyrażam jednocześnie moją ogromną wdzięczność i zobowiązanie wobec tych, którzy powierzyli mi jako proboszczowi swój dar dla Pana Boga, ufając że go nie zmarnuję, ale dobrze wykorzystam. To dzięki Wam można było dokonać tego, co udało się zrobić w naszej parafii przez minione dwa lata. Obecnie, w dużej mierze dzięki pomocy pozyskanej z zewnątrz, prowadzone są prace renowacyjne i konserwatorskie głównego ołtarza naszej świątyni oraz innych obiektów wpisanych do rejestru zabytków. Cały czas oczekujemy na podpisanie umowy, która umożliwi nam podjęcie jeszcze w tym roku prac wokół kościoła – wyłożenie terenu kostką i ustawienie ławek dla spacerujących oraz uczestników liturgii. Wszystkie te prace wymagają jednak także znaczącego wkładu własnego.

Na zakończenie chciałbym poinformować o ważnej zmianie wprowadzonej od początku września w harmonogramie Mszy św. w niedziele i święta. Wprowadzona zostaje dodatkowa Msza św. dla rodzin z dziećmi o godz. 13.00, a suma zostaje przyspieszona o pół godziny. Od niedzieli 7 września rozkład niedzielnych Eucharystii będzie następujący: godz. 09.00, godz. 11.00 (suma) i godz. 13.00 (dla rodzin z dziećmi). Jednocześnie zapraszam do zgłoszenia się osoby chętne do zaangażowania się w przygotowanie liturgii niedzielnej, zwłaszcza tej o godz. 13.00, lekturę czytań mszalnych i ewentualnych komentarzy. Zachęcam także do udziału w nowej edycji kursu ALFA, która rozpocznie się w naszej wspólnocie w połowie października. Już od drugiego tygodnia września rozpoczną się spotkania biblijne poświęcone lekturze Ewangelii św. Marka. Szczegóły zostaną podane w ogłoszeniach parafialnych i na stronie internetowej naszej parafii: www.parafiawieniec.pl 

Z kapłańskim błogosławieństwem

Wasz proboszcz, ks. Witold Dorsz