Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Leć z nami do Lourdes

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce samolotowej do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Całkowity koszt: 1990 PLN + 720 EUR. Zapisy do 15.o4.

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, w kwietniu i maju w trakcie wizyty duszpasterskiej zwykle o godz. 16.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu w środę po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

kwiecień 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

 1. Rozpoczynamy dziś w naszej wspólnocie parafialnej Rekolekcje Wielkopostne. Serdecznie witamy o. Jacka Dubla i ekipę ze Szkoły Nowej Ewangelizacji z Torunia. Mamy nadzieję, że znajdziecie w nas słuchaczy otwartych na Słowo Boże, gotowych poprowadzić się na spotkanie z Jezusem i chętnych do przemiany swojego życia. Bardzo dziękuję tym wszystkim osobom z naszej wspólnoty, zwłaszcza chorym, którzy ofiarowali swoje modlitwy i cierpienia w intencji tych rekolekcji. Dziękuję serdecznie także tym, którzy zatroszczyli się o przygotowanie plebanii i o posiłki dla naszych Gości i księży którzy przyjadą w środę na spowiedź.

Szczegółowy program rekolekcji był już ogłaszany i jest wywieszony w gablocie oraz dostępny na stronie internetowej parafii. Dziś Msze jak w każdą niedzielę oraz Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15.00. Msze św. z naukami rekolekcyjnymi w tygodniu, od poniedziałku do środy, będą sprawowane o godz. 9.00 i 19.00. Spowiedź będzie w środę, w ostatni dzień rekolekcji, pół godziny przed każdą Mszą św. Także w środę o godz. 9.00 Msza św. ze specjalną nauką dla osób starszych i chorych wraz z liturgią sakramentu chorych.

2. Dzisiaj w Kościele przeżywamy niedzielę Ad GentesDzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Na świecie – w 97 krajach – pracuje 2170 misjonarzy i misjonarek z Polski – kapłanów, osób zakonnych i świeckich. Ich posługa wymaga duchowego, ale i materialnego wsparcia. Na pomoc dla nich i podejmowane przez nich dzieła przeznaczone są ofiary zbierane dziś do puszek.

3. Czwartek 28 lutego to ostatni dzień pontyfikatu Ojca Świętego Benedykta XVI. Z tej okazji biskup włocławski Wiesław Mering wystosował okolicznościowy list, który dziś jest czytany w kościołach całej diecezji. Obejmujemy Ojca Świętego naszą pełną wdzięczności modlitwą i prosimy o dobry wybór jego następcy.

4. W tym tygodniu przypada czwartek przed pierwszym piątkiem miesiąca, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek i w piątek odwiedziny chorych w domach: w czwartek od godz. 10.00 a w piątek od godz. 8.30. W piątek ze względu na środową spowiedź rekolekcyjną nie będzie specjalnej okazji do spowiedzi. Zapraszam jednak na Drogę Krzyżową o godz. 16.30 oraz Mszę św. i pierwszopiątkowe nabożeństwo eucharystyczne. W sobotę dodatkowa Msza św. o godz. 9.00, a po niej na plebanii spotkanie Koła Żywego Różańca.

5. Bardzo dziękuję za ofiary złożone podczas specjalnej kolekty w ubiegłą niedzielę na prace remontowe i inwestycje w naszej parafii. Zebraliśmy 627zł 84gr. Ponadto w kopertach na tacę, jedna podpisana i jedna anonimowo, zostały złożone dwie ofiary, razem w wysokości 300 zł i dwie osoby w minionym tygodniu przekazały osobiście datki na remont domu parafialnego-plebanii w wysokości 250 zł. Bóg zapłać!

6. Rozpoczynamy tradycyjną zbiórkę ofiar na kwiaty do grobu Pańskiego. Zostaną one przeznaczone na Wielkotygodniową i Wielkanocną dekorację naszej świątyni, zakup paschału i innych niezbędnych paramentów liturgicznych. Są już do odbioru listy dla poszczególnych części parafii. Bardzo proszę, aby o ile tylko to możliwe, podjęli się tego sołtysi i osoby, które roznosiły opłatki

7. Bardzo dziękuję p. Pałczyńskim z Wolicy za wykonanie i podarowanie dla parafii krzyża, który już dziś będzie wykorzystany podczas spotkania rekolekcyjnego z młodzieżą, będzie także stanowił element grobu Pańskiego i mam nadzieję, że niejednokrotnie posłuży do różnego rodzaju nabożeństw i adoracji.

8. Bardzo dziękuję za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii mieszkańcom ulicy Szkolnej wraz z sąsiednimi ulicami. W imieniu całej naszej wspólnoty serdeczne Bóg zapłać! O sprzątanie świątyni w miesiącu marcu proszę mieszkańców Gustorzyna.

9. Trwają zapisy na pielgrzymkę na Litwę do Wilna z sanktuarium w Ostrej Bramie, Szydłowa, Górę Krzyży, Kowna i Trok. Termin: od 1 do 5 maja.Całkowity koszt to 780 zł. Przy zapisie wpłata 350 zł – pozostała kwota do 10 kwietnia. Jak do tej pory zapisało się już i wpłaciło zaliczkę 15 osób czyli mamy jeszcze 20 miejsc wolnych. Zapraszam i zachęcam do szybkiego podejmowania decyzji.

10. W minionym tygodniu odwiedziłem w szpitalu p. Władysława Pietrasika z Gustorzyna. Polecajmy go w naszej modlitwie. Przypominam zarazem i zachęcam, aby zawiadomić mnie jeśli ktoś z naszych parafian znajdzie się w szpitalu, tak abym jako proboszcz mógł go odwiedzić i prosić całą wspólnotę o modlitwę za chorego. Bezwzględnie natomiast zatroszczmy się o kontakt z kapelanem szpitala, aby osoba chora miała zapewnioną sakramentalną i duchową pomoc, w czym w razie potrzeby także mogę pośredniczyć.

11. W najnowszym numerze „Przewodnika Katolickiego” obszerna relacja z Watykanu po ogłoszeniu rezygnacji z urzędu Benedykta XVI oraz refleksje na temat ośmiu lat pontyfikatu Papieża. Jest do nabycia także nowy numer pisma dla młodzieży „Droga” poświęcony Wielkiemu Postowi oraz „Naszej Arki”.