Zapraszamy serdecznie na cotygodniowe spotkania grupy biblijnej poświęcone lekturze Ewangelii św. Marka. Pierwsze spotkanie w najbliższy piątek 22 lutego po Mszy św. ok. godz. 17.30 w domu parafialnym-plebanii (gdyby były osoby zainteresowane uczestnictwem w tych spotkaniach, ale na przykład godzina jest dla nich za wczesna, prosimy o kontakt).
Przedmiotem naszych spotkań będzie wspólnotowa, modlitewna i otwarta na nawrócenie lektura Ewangelii św. Marka. Ewangelia według św. Marka jest chronologicznie pierwszą, najwcześniejszą z Ewangelii, a zarazem najkrótszą – liczy tylko 661 wersów. Stanowi ona obraz życia, działalności i nauczania Jezusa, jaki zapamiętał i głosił Apostoł Piotr. Jest ona zarazem praktycznym podręcznikiem na pierwszym etapie drogi do dojrzałej wiary chrześcijańskiej – wprowadza w istotę doświadczenia chrześcijańskiego, pragnie pomóc w spotkaniu z osobą Jezusa Chrystusa i w odpowiedzi na pytania: kim On jest i na czym polega bycie Jego uczniem? Innymi słowy, nieodzowna lektura na Rok Wiary i nie tylko.
Będziemy czytać Ewangelię we wspólnocie, bo taka jest natura Kościoła i Ewangelia powstała we wspólnocie i dla wspólnoty. Wymaga to jednak otwartości i prostoty: akceptacji innych i hojnego ofiarowania siebie. Chodzić nam będzie także o lekturę w postawie wiary i w klimacie modlitwy. Ewangelie powstały, aby umocnić wiarę wspólnot chrześcijańskich. Niezbędna do tego jest jednak otwartość na Boga i wiara w Jego zdolność mówienia do nas poprzez Słowo i wydarzenia naszego życia. Ponadto, taki rodzaj lektury zakłada gotowość do nawrócenia. Jeśli spotkanie ze Zmartwychwstałym Panem poprzez Jego Słowo nie zmieni naszego życia, jeśli nie pozwolimy, aby ono domagało się od nas odpowiedzi i przemieniało nas, wówczas nasze zbliżenie do Ewangelii będzie bezużyteczne. Doświadczenie Jezusa i pierwszych chrześcijan odzwierciedlone w Ewangelii będzie kwestionować nasze życie i zmieniać je krok po kroku. Serdecznie zapraszamy młodych jak i zaawansowanych w latach, mających wolny czas jak i zapracowanych i zabieganych, gorliwych i pobożnych jak i zbuntowanych i zdystansowanych, poszukujących i dynamicznych jak i zrezygnowanych i zobojętniałych. Wszyscy jesteśmy zbyt młodzi lub zbyt starzy, zbyt zajęci i doświadczeni życiem, aby się nie modlić i nie karmić Słowem Bożym. Po prostu nie może Ciebie zabraknąć!