Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

w dni powszednie: poniedziałek – piątek zwykle o godz. 18.00; sobota – liturgia niedzielna o godz. 18.00

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna i biuro cmentarza w czasie zagrożenia epidemicznego czynne tylko w nagłych przypadkach. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: wdorsz@ diecezja.wloclawek.pl

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

Czerwiec 2021
P W Ś C P S N
« Maj    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

Zapraszamy serdecznie na cotygodniowe spotkania grupy biblijnej poświęcone lekturze Ewangelii św. Marka. Pierwsze spotkanie w najbliższy piątek 22 lutego po Mszy św. ok. godz. 17.30 w domu parafialnym-plebanii (gdyby były osoby zainteresowane uczestnictwem w tych spotkaniach, ale na przykład godzina jest dla nich za wczesna, prosimy o kontakt).

Przedmiotem naszych spotkań będzie wspólnotowa, modlitewna i otwarta na nawrócenie lektura Ewangelii św. Marka. Ewangelia według św. Marka jest chronologicznie pierwszą, najwcześniejszą z Ewangelii, a zarazem najkrótszą – liczy tylko 661 wersów. Stanowi ona obraz życia, działalności i nauczania Jezusa, jaki zapamiętał i głosił Apostoł Piotr. Jest ona zarazem praktycznym podręcznikiem na pierwszym etapie drogi do dojrzałej wiary chrześcijańskiej – wprowadza w istotę doświadczenia chrześcijańskiego, pragnie pomóc w spotkaniu z osobą Jezusa Chrystusa i w odpowiedzi na pytania: kim On jest i na czym polega bycie Jego uczniem? Innymi słowy, nieodzowna lektura na Rok Wiary i nie tylko.

Będziemy czytać Ewangelię we wspólnocie, bo taka jest natura Kościoła i Ewangelia powstała we wspólnocie i dla wspólnoty. Wymaga to jednak otwartości i prostoty: akceptacji innych i hojnego ofiarowania siebie. Chodzić nam będzie także o lekturę w postawie wiary i w klimacie modlitwy. Ewangelie powstały, aby umocnić wiarę wspólnot chrześcijańskich. Niezbędna do tego jest jednak otwartość na Boga i wiara w Jego zdolność mówienia do nas poprzez Słowo i wydarzenia naszego życia. Ponadto, taki rodzaj lektury zakłada gotowość do nawrócenia. Jeśli spotkanie ze Zmartwychwstałym Panem poprzez Jego Słowo nie zmieni naszego życia, jeśli nie pozwolimy, aby ono domagało się od nas odpowiedzi i przemieniało nas, wówczas nasze zbliżenie do Ewangelii będzie bezużyteczne. Doświadczenie Jezusa i pierwszych chrześcijan odzwierciedlone w Ewangelii będzie kwestionować nasze życie i zmieniać je krok po kroku. Serdecznie zapraszamy młodych jak i zaawansowanych w latach, mających wolny czas jak i zapracowanych i zabieganych, gorliwych i pobożnych jak i zbuntowanych i zdystansowanych, poszukujących i dynamicznych jak i zrezygnowanych i zobojętniałych. Wszyscy jesteśmy zbyt młodzi lub zbyt starzy, zbyt zajęci i doświadczeni życiem, aby się nie modlić i nie karmić Słowem Bożym. Po prostu nie może Ciebie zabraknąć!