Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

  1. W niedziele i święta:
    godz. 09.00
    godz. 12.00 – suma

w dni powszednie: według ogłoszeń; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i środę po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

wrzesień 2023
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

1. Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata stanowi zwieńczenie roku liturgicznego, podczas którego przeżywamy całe misterium zbawcze. Przez chrzest święty uczestniczymy w tym misterium i poddajemy się królewskiej władzy Jezusa Chrystusa. Nasz Król w koronie cierniowej z tronu krzyża obdarowuje nas kluczami do raju: „Dziś ze Mną będziesz w raju”. Jak wyobrażam sobie królowanie Jezusa Chrystusa? Przypomnij sobie jak więź z Jezusem pozwoliła ci doświadczyć Jego królowania.

2. Papież Franciszek odbywa swoją 32. podróż apostolską. Po wizycie w Tajlandii przebywa aktualnie w Japonii, skąd we wtorek wraca do Rzymu. Papieska pielgrzymka do Japonii ma miejsce w 470. rocznicę przybycia tam św. Franciszka Ksawerego – Apostoła tego kraju i odbywa się pod hasłem „Chronić każde życie”. Jest ona także spełnieniem młodzieńczego marzenia papieża Franciszka, który jako młody jezuita chciał zostać misjonarzem właśnie w tym kraju, ale uniemożliwiła mu to choroba. Towarzyszymy Ojcu Świętemu modlitwą i uważnie wsłuchujemy się w głoszone stamtąd przesłanie.

3. W piątek o godz. 17.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania.

4. W dniach 28-30 listopada w Watykanie odbędzie się Międzynarodowe Spotkanie Kościół wychodzący: przyjęcie oraz perspektywy „Evangelii Gaudium”, organizowane przez Papieską Radę ds. Nowej Ewangelizacji. Celem tego wydarzenia jest refleksja nad kluczowym dokumentem Ojca Świętego Franciszka, ogłoszonym równo sześć lat temu, 24 listopada 2013 roku, jako aktualnym źródłem inspiracji w owocnej pracy duszpasterskiej na poziomie całego Kościoła, diecezji jak i każdej parafii. Będę brał udział w tym spotkaniu, w związku z czym kancelaria parafialna od środy do końca tygodnia będzie nieczynna. Proszę także o nieustanną modlitwę w intencji naszej wspólnoty parafialnej o otwartość na Ducha Świętego, który mówi do nas głosem Kościoła, kontynuowanie naszego nawrócenia duszpasterskiego i poszukiwanie nowych form ewangelizacji.

5. Kolejny rok liturgiczny dobiega końca. Za tydzień, pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczniemy następny, który będzie koncentrował się na Eucharystii. Jego hasłem będą słowa: „Wielka tajemnica wiary” z mottem biblijnym: „[…] abyście uwierzyli w Tego, którego [Bóg] posłał” (J 6,29). Adwent rozpoczynamy tradycyjnie procesją eucharystyczną wokół kościoła na zakończenie Mszy św. o godz. 12.00. Podczas sumy odbędzie się zaprzysiężenie Parafialnej Rady Duszpasterskiej na nową kadencję.

6. Tegoroczne rekolekcje adwentowe odbędą się inaczej niż do tej pory, od czwartku 5 grudnia do niedzieli 8 grudnia. Poprowadzi je ks. Damian Wąsek – teolog, pracownik naukowy Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie, publicysta i duszpasterz. W lutym 2018 roku wygłosił w naszej wspólnocie konferencję i prowadził debatę na temat Kościół, o jakim marzy papież Franciszek. Gorąco zachęcamy do udziału w rekolekcjach adwentowych naszych parafian i gości. Szczegółowy program będzie wywieszony w gablocie i dostępny w internecie.

7. Tydzień temu na tacę inwestycyjno-remontową zebraliśmy 1100,60 zł. Za wszystkie ofiary serdeczne Bóg zapłać!

8. W minioną środę odbyło się pierwsze spotkanie Parafialnego Zespołu Charytatywnego poświęcone przede wszystkim inicjatywom związanym ze świętami Bożego Narodzenia. We współpracy z właścicielami Wienieckiego Zakątka planujemy zorganizowanie wigilii – opłatka dla osób starszych, emerytów i rencistów z naszej parafii. Termin – czwartek 19 grudnia. Planujemy także przygotowanie paczek dla osób samotnych i potrzebujących. Na cele świątecznej akcji charytatywnej będziemy zbierać ofiary do puszek na zakończenie rekolekcji adwentowych w niedzielę 8 grudnia.

9. Na stoliku w kruchcie jest nowy numer bezpłatnej gazety ewangelizacyjnej Dobre Nowiny.