Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, zwykle o godz. 18.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w środę i w piątek po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

luty 2024
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829  

1. „Przez swoją wytrwałość ocalicie wasze życie” (Łk 21,19). Zamieszanie, wojny, katastrofy, prześladowania sygnalizują nadejście końca czasów. Pan Jezus nie ma jednak zamiaru zastraszać nas groźbami odnoszącymi się do przyszłości. Przeciwnie, pragnie rozbudzić w nas siłę i odwagę, abyśmy w próbach i trudnościach teraźniejszości naśladowali Go i byli świadkami miłości Boga do każdego człowieka. Co możemy czynić, aby wytrwać w wierze i jak przez wytrwałość przezwyciężyć zwątpienie i utratę nadziei?

2. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy III Światowy Dzień Ubogich, ustanowiony przez papieża Franciszka na zakończenie Nadzwyczajnego Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. W tym roku jego mottem są słowa psalmu wyrażające przekonanie, że da się odnowić nadzieję straconą w obliczu niesprawiedliwości, cierpień i niepewności życia: „Ufność nieszczęśliwych nigdy ich nie zawiedzie” (Ps 9,19). W swoim przesłaniu na dzisiejszy dzień Ojciec Święty Franciszek przypomina, że „Kościół, będąc blisko ubogich, rozpoznaje się jako lud rozprzestrzeniony między bardzo wieloma narodami, którego powołaniem jest nie pozwolić, aby ktokolwiek czuł się obcy lub wykluczony ponieważ wszystkich pociąga za sobą na wspólną drogę zbawienia. Kondycja ubogich nie dopuszcza, abyśmy w jakikolwiek sposób utrzymywali dystans do Ciała Pana, który w nich cierpi. Jesteśmy raczej wezwani, ażeby dotykać Jego Ciała, aby zaangażować się osobiście w służbę, która jest autentyczną ewangelizacją. Zaangażowanie, także społeczne, na rzecz ubogich nie jest zobowiązaniem zewnętrznym w stosunku do głoszenia Ewangelii, wręcz przeciwnie, ukazuje realizm wiary chrześcijańskiej i jej ważność historyczną. Miłość, która daje życie wierze w Jezusa, nie pozwala uczniom zamknąć się w duszącym indywidualizmie, ukrytym na różnych płaszczyznach duchowej intymności, bez żadnego wpływu na życie społeczne” (n.6).

3. Dzisiejsza niedziela to trzecia niedziela miesiąca – dzień zbiórki na cele inwestycyjno-remontowe naszej parafii. Za wszystkie ofiary serdeczne „Bóg zapłać”.

4. Wczoraj zmarł biskup senior Bronisław Dembowski. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w sobotę, 23 listopada br. o godzinie 11.00 w katedrze włocławskiej. Po zakończeniu liturgii trumna z ciałem zostanie złożona w krypcie Biskupów Włocławskich. Msza św. w intencji zmarłego w naszym kościele parafialnym w piątek 22 listopada o godz. 18.00.

5. Spotkanie Zespołu Charytatywnego w środę po Mszy św. o godz. 18.00. Zapraszamy nie tylko członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej, którzy zgłosili swój akces do zespołu, ale wszystkich chętnych, którzy w tym wymiarze chcą służyć swoimi darami wspólnocie parafialnej. Tematy: wigilia dla osób starszych, paczki świąteczne dla osób samotnych i potrzebujących, pomoc zimowa dla potrzebujących.

6. Za tydzień będziemy przeżywać uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Podczas Mszy Świętych odnowimy akt przyjęcia Chrystusa jako Pana naszych serc.

7. Kancelaria parafialna w tym tygodniu nieczynna w poniedziałek i wtorek.