Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Leć z nami do Lourdes

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce samolotowej do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Całkowity koszt: 1990 PLN + 720 EUR. Zapisy do 15.o4.

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, w kwietniu i maju w trakcie wizyty duszpasterskiej zwykle o godz. 16.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu w środę po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

kwiecień 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

1. W środę, w uroczystość św. Józefa, zakończyliśmy parafialne i szkolne rekolekcje wielkopostne. Na zakończenie rekolekcji do Komunii Świętej przystąpiło 380 osób, dwa razy tyle co na zakończenie rekolekcji wielkopostnych w ubiegłym roku i o ponad 100 osób więcej niż na zakończenie rekolekcji adwentowych. Zatroszczmy się o to ziarno Słowa posiane w naszych sercach i w naszej wspólnocie, aby mogło wydać obfite owoce.

Pełną wdzięczności modlitwą obejmujemy naszego rekolekcjonistę o. Łukasza Buksę OFM, spowiedników oraz wszystkie osoby, które pomagały w przygotowaniu i przebiegu rekolekcyjnego skupienia, w sposób szczególny starszych i chorych, którzy nie mogąc osobiście wziąć udziału w rekolekcjach, w ich intencji ofiarowali swoje modlitwy i cierpienia. Dziękuję serdecznie także tym, którzy zatroszczyli się o przygotowanie plebanii  i o posiłki dla naszego Gościa i księży, upiekli ciasta i ofiarowali produkty do kuchni. Słowa podziękowania kierujemy pod adresem dyrekcji i nauczycieli Szkoły Podstawowej i Gimnazjum za pomoc w przeprowadzeniu rekolekcji na terenie szkoły, a w sposób szczególny obu naszym paniom katechetkom za ich osobiste zaangażowanie.

2. Bardzo dziękuję młodzieży za zebrane podczas rekolekcji dary dla dzieci i potrzebujących na Ukrainie, które wyślemy na ręce sióstr orionistek pracujących niedaleko Charkowa. Osoby chętne do przygotowania paczek proszę o kontakt z katechetką w gimnazjum, p. Barbarą Szatkowską. Od jutra w kruchcie kościoła będzie stał kosz do którego można składać niepsujące się produkty żywnościowe oraz środki czystości dla potrzebujących z naszej parafii.

3. Dziś zbieramy do puszek ofiary na pomoc polskim misjonarkom i misjonarzom, którzy w 97 krajach świata świadczą o Chrystusie. Fakt, że tylko jedna trzecia ze współcześnie żyjących ludzi zna Ewangelię, mobilizuje nas do jeszcze większej odpowiedzialności za misje. Trzeba, byśmy przeżywając radość wiary stali się jej świadkami w naszych rodzinach, lokalnych społecznościach oraz w całym świecie. Pomóżmy misjonarzom poprzez modlitwę, ofiarowanie cierpień i wyrzeczeń oraz finansowo poprzez ofiary do puszek w tę niedzielę. Możemy wysłać sms-a o treści „misje” na numer 72032 (koszt sms-a to 2,46 zł z Vat). Dzięki hojności wiernych z całej Polski Komisja misyjna mogła w ubiegłym roku przekazać misjonarzom 3,3 mln zł. na realizację projektów ewangelizacyjnych, medycznych, charytatywnych i edukacyjnych.

4. W ubiegłą niedzielę na cele inwestycyjno-remontowe w naszej parafii zebraliśmy 987zł 28gr. Za wszystkie ofiary serdeczne „Bóg zapłać!”.

5. We wtorek, 25 marca celebrujemy w liturgii uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Świętujemy w niej początek naszego odkupienia. Syn Boży wcielił się w łono Najświętszej Maryi Panny, aby wyzwolić nas spod panowania grzechu i zła. Ta uroczystość jest zarazem Dniem Świętości Życia,  który jest odpowiedzią na wezwanie bł. Jana Pawła II zawarte w encyklice Evangelium vitae (Ewangelia życia). Ojciec Święty napisał w niej: „proponuję (…) aby corocznie w każdym kraju obchodzono Dzień Życia (…). Jego podstawowym celem jest budzenie w sumieniach, w rodzinach, w Kościele i w społeczeństwie świeckim wrażliwości na sens i wartość ludzkiego życia w każdym momencie i każdej kondycji” (nr 85). Msza Św. w naszym kościele o godz. 17.30. W sposób szczególny zapraszam na nią małżeństwa oczekujące dziecka oraz starające się o dziecko, osoby opiekujące się chorymi w stanie terminalnym oraz wszystkich, którzy chcą Panu Bogu podziękować za dar życia, swojego i swoich bliskich.

6. W środę 26 marca o godz. 18.00 zebranie Rady Parafialnej.

7. W piątek o godz. 16.00 zbiórka ministrantów, a o godz. 17.00 Droga Krzyżowa.

8. W Niedzielę Palmową 13 kwietnia organizujemy wyjazd do fordońskiej Doliny Śmierci na Misterium Męki Pańskiej. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc – koszt wyjazdu: 30 zł od osoby.

9. „Przewodnik Katolicki” przybliża nowego przewodniczącego i wiceprzewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski – arcybiskupów Stanisława Gądeckiego i Marka Jędraszewskiego. W numerze także teksty: „Wojna bez wojny”, „Dzień świętości życia” i „Sumienie czyste, używane – o hipokryzji szpitala Pro Familia.