Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

  1. W niedziele i święta:
    godz. 09.00
    godz. 12.00 – suma

w dni powszednie: zwykle o godz. 18.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna w dni powszednie po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem i pogrzebami zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

luty 2023
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728  

1. Ostatnia IV Niedziela Adwentu kieruje nasz wzrok w stronę Maryi Panny, która uczy nas jak z wiarą przyjąć Jezusa w naszym życiu, w naszych rodzinach i wspólnotach. Niesienie innym Jezusa oraz bezinteresowna służba, zwłaszcza najbardziej potrzebującym, jest też najważniejszym duchowym przygotowaniem do świąt Bożego Narodzenia. Do porzucenia jakich obszarów bezpieczeństwa i komfortu jesteśmy wezwani? Do jakich miejsc i do kogo jesteśmy posłani, by jak Maryja pójść z Jezusem?

2. Dziś ostatnia okazja do przedświątecznej spowiedzi. Bardzo dziękuję ks. Michałowi Sadowskiemu za pomoc, jaką nam okazuje, dziś szczególnie za posługę w konfesjonale.

3. Jutro wigilia Bożego Narodzenia. W naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech towarzyszy jej wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg św. Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd. Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ludziach biednych i samotnych. Utrwalone w naszej tradycji dodatkowe miejsce wcale nie musi pozostać puste. Nie stawiajmy na wigilijnym stole alkoholu i jeśli chcemy podtrzymać polską tradycję, zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. Niech czas Bożego Narodzenia będzie przepełniony wzajemną życzliwością i dobrocią.

4. Msze Święte w uroczystość Narodzenia Pańskiego będą sprawowane o północy – Pasterka oraz o godz. 11.00 i 13.00 (nie ma Mszy św. o godz. 09.00). Przed pasterką o godz. 23.00 zapraszamy do kościoła na wspólne śpiewanie kolęd. Po pasterce podzielimy się wszyscy opłatkiem. W drugi dzień świąt Msze św. o godz. 09.00 i 11.00 (nie ma Mszy św. o godz. 13.00).

5. Dziękuję osobom, które wzięły udział w przedświątecznym sprzątaniu kościoła, podarowały choinki (8 choinek p. Chotyńscy ze Słonego oraz jedną p. Kosmalscy z Machnacza), przygotowały żłóbek. Szczególne słowa wdzięczności należą się od całej naszej wspólnoty paniom Halinie Makowskiej, Bogumile Młynarczyk i Jolancie Lebiedzińskiej, które zaprojektowały i przygotowały świąteczny wystrój świątyni. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w zorganizowanie wigilii dla osób starszych w miniony poniedziałek, a szczególnie członkom Parafialnej Rady Duszpasterskiej, właścicielom i pracownikom Wienieckiego Zakątka, scholi i naszym seniorom, którzy przyjęli zaproszenie. 

6. Bardzo dziękuję za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na tacę inwestycyjną na potrzeby parafii – zebraliśmy 1207 zł. Bóg zapłać!

7. Wizytę kolędową rozpoczniemy w sobotę 29 grudnia. Więcej o kolędzie i jej plan na pierwsze dni w drugi dzień świąt w środę 26 grudnia.

8. Przy wyjściu z kościoła można otrzymać pobłogosławione opłatki wigilijne oraz zaopatrzyć się w wigilijne świece Caritas i kalendarze na 2019 rok.
9. W tym tygodniu pożegnaliśmy w naszej wspólnocie śp. Mariana Czyżnielewskiego z Wieńca. Rodzinie składamy wyrazy współczucia, a zmarłego polecamy Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…