Lipiec 2020
« Cze

1. Trzecia niedziela Adwentu to niedziela radości – gaudete. Zbliża się bowiem czas wypełnienia obietnicy, nadejścia Zbawiciela. Stąd nietypowy, różowy kolor szat liturgicznych. Aby owa radość stała się naszym udziałem, trzeba dobrze wykorzystać czas przygotowania, jaki daje nam Pan.

2. Dziś także trzecia niedziela miesiąca – dzień zbiórki inwestycyjnej w naszej parafii. Taca inwestycyjna jest dobrowolną składką osób traktujących naszą parafię jako swoją rodzinną wspólnotę i czujących się współodpowiedzialnymi za zaspokojenie jej materialnych potrzeb. Za wszystkie ofiary serdeczne „Bóg zapłać”.

3. Bardzo dziękuję za dzisiejsze zastępstwo ks. dr. Michałowi Sadowskiemu. Przyjedzie on do nas także za tydzień. W przyszłą niedzielę będzie ostatnia okazja do przedświątecznego sakramentu pokuty. Spowiedź pół godziny przed każdą Mszą św.

4. Jutro o godz. 17.30 (ze względu na spowiedź rekolekcyjną w Kruszynie pół godziny później niż było zapowiadane!) wigilia – opłatek dla osób starszych w Wienieckim Zakątku.

5. W czwartek o godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu przygotowana przez grupę biblijną oraz różaniec rodziców za dzieci, a po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie opłatkowe obu wspólnot w domu parafialnym – plebanii.

6. W piątek po Mszy św. o godz. 18.00 przedświąteczne sprzątanie naszej świątyni. Zapraszamy wszystkich chętnych. Tradycyjnie jedna z choinek będzie dekorowana ozdobami wykonanymi własnoręcznie przez dzieci. Można je dostarczyć do kościoła do piątku.

7. Zapraszam do udziału w ostatnich roratach w środę i w sobotę o godz. 06.00 (o godz. 05.30 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny). W sobotę po roratach opłatkowe spotkanie dla ministrantów.

8. Msze Święte w uroczystość Narodzenia Pańskiego będą sprawowane o północy – Pasterka oraz o godz. 11.00 i 13.00 (nie ma Mszy św. o godz. 09.00). W drugi dzień świąt Msze św. o godz. 09.00 i 11.00 (nie ma Mszy św. o godz. 13.00).

9. Przy wyjściu z kościoła można otrzymać pobłogosławione opłatki wigilijne oraz zaopatrzyć się w wigilijne świece Caritas i kalendarze na 2019 rok.