Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Leć z nami do Lourdes

Pielgrzymka samolotowa do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Spotkanie w przewodnikiem w niedzielę 7 lipca po Mszy o godz. 12.00. Po spotkaniu można wpłacić część w euro należności za pielgrzymkę.

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, zwykle o godz. 18.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu we wtorek, czwartek i piątek po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

1. Dzisiejsze Słowo Boże wezwało nas do wypełniania w naszym życiu naszego podstawowego zadania czyli oddawania Panu Bogu tego, co Boskie. Nie pozwólmy, aby odpowiedź wiary na Boży wybór była tylko „epizodem” wśród tysięcy ważniejszych trosk życia codziennego. Jak możemy oddać Bogu co należy do Boga i uznać Jego najwyższą władzę nad naszym życiem? Jak obronić się przed pokusą panowania nad innymi i samemu nie pozwolić się zniewolić, jak pozostać wolnym od wszystkiego? 

2. Dziś w całym Kościele przeżywamy Niedzielę Misyjną. W tym roku towarzyszy jej hasło „Idźcie i głoście”. Naszą modlitwą i ofiarami materialnymi wspieramy dzieło misyjne Kościoła. Nasza modlitwa w intencji misji i misjonarzy będzie trwała przez cały tydzień. 

3. Także dziś przypada wspomnienie liturgiczne Świętego Jana Pawła II – Patrona Rodzin. W naszej wspólnocie świętujemy Jubileusz Rodzin. Na Mszę św. o godz. 11.00 połączoną z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich zaprosiliśmy indywidualnie małżeństwa, które w tym roku obchodzą jubileusz 25, 50 i 55 lecia oraz wszystkie małżeństwa, które chcą w ten sposób odnowić swoje zawierzenie Panu Bogu i podziękować za otrzymane łaski. Jubilatom składamy najlepsze życzenia i obejmujemy modlitwą, dziękując Panu Bogu za świadectwo ich wiernej miłości.

4. W ubiegłą niedzielę w całej Polsce odbyło się badanie niedzielnych praktyk religijnych tzw. dominicantes i communicantes. W naszym kościele podczas wszystkich Mszy św. uczestniczyło 355 osób (124 mężczyzn i 231 kobiet), a do komunii św. przystąpiło 159 osób (42 mężczyzn i 117 kobiet).

5. Bardzo dziękuję za ofiary złożone tydzień temu na tacę inwestycyjno-remontową: zebraliśmy 1480,70 zł. 

6. „Kościół nie może milczeć w kwestii obrony osób z niepełnosprawnością” – powiedział wczoraj papież Franciszek do uczestników konferencji na temat niepełnosprawności w Rzymie. „Wciąż zbyt silna jest w powszechnej mentalności narcystyczna i utylitarystyczna postawa odrzucenia osób z niepełnosprawnością, jakby niepełnosprawność uniemożliwiała bycie szczęśliwym i realizowanie siebie. Świadczy o tym tendencja eugeniczna, by eliminować dzieci nienarodzone, mające jakąś formę niedoskonałości”. Dziś po Mszach św.  można złożyć swój podpis pod obywatelskim projektem ustawy „Zatrzymaj aborcję!”, której celem jest wyeliminowanie z polskiego prawa możliwości zabijania w fazie prenatalnej dzieci z podejrzeniem choroby, co w 2015 r. stanowiło 96% aborcji w Polsce. W 2016 roku zginęły w ten sposób 1042 osoby – nienarodzone dzieci. Podpisać się pod nim może każdy, kto ukończył 18 rok życia. Potrzebny jest numer PESEL.

7. W czwartek na Mszę św. o godz. 17.30 i na spotkanie zapraszam rodziców modlących się modlitwą różańcową w intencji swoich dzieci i ich wiary oraz wszystkich, którzy chcieliby dołączyć do Różańca Rodziców za dzieci.

8. We wtorek 31 października o godz. 18.00 Parafialna Rada Duszpasterska zaprasza dzieci i młodzież do remizy OSP w Machnaczu na Bal Wszystkich Świętych. Warunkiem udziału jest przebranie się za swojego ulubionego świętego lub w ostateczności aniołka. W programie tańce, pląsy, konkursy i zabawy z nagrodami.

9. W sobotę 4 listopada odbędzie się pierwsza ogólnopolska pielgrzymka mężczyzn na Jasną Górę: Męskie Oblężenie Jasnej Góry – Mężczyźni u Tronu Królowej. Proszę o szybką, męską decyzję tych, którzy chcieliby jeszcze z nami pojechać. Na chwilę obecną nie mamy wystarczającej na autobus liczby chętnych do wyjazdu i rozważamy inną formę dojazdu do Częstochowy (bus, samochody osobowe). Zapisy w kancelarii parafialnej i zakrystii. Program pielgrzymki na plakacie w gablocie. Zachęcam także do zapisów na pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 24.04-01.05.2018.

10. Można zamawiać wypominki za swych bliskich zmarłych: całoroczne i jednorazowe na cmentarzu oraz dołączyć intencję za swoich zmarłych do Mszy św. w Dzień Zaduszny. W zakrystii można otrzymać kartki wypominkowe. Proszę, na ile tylko to możliwe, o czytelne ich wypełnienie wraz z podaniem godziny Mszy św. niedzielnej, przed którą mają być czytane (wypominki roczne) lub stacją na cmentarzu (wypominki jednorazowe). Wypełnione kartki można składać osobiście w zakrystii lub w kancelarii w godzinach jej otwarcia.

11. W zakrystii jest do nabycia Kalendarz Rolników na 2018 rok – cena 26 zł oraz inne kalendarze Wydawnictwa Duszpasterstwa Rolników.