Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Leć z nami do Lourdes

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce samolotowej do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Całkowity koszt: 1990 PLN + 720 EUR. Zapisy przedłużone do 15.o5.

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, w kwietniu i maju w trakcie wizyty duszpasterskiej zwykle o godz. 16.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w czwartek po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

1. „Oddajcie więc cezarowi to, co należy do cezara, a Bogu to, co należy do Boga” (Mt 22,21). Tylko wówczas, gdy odda się Bogu co jest Jego, będzie się wiedziało, co dać cezarowi. To, co jest Boga, jest owocem, którego pragnie Ojciec, jest wolnością dzieci Bożych i miłością braci. Jakie są błędne drogi na których traktujemy ludzkich przywódców jak Boga i redukujemy Boga do poziomu ludzkich przywódców? Jak obronić się przed pokusą panowania nad innymi i samemu nie pozwolić się zniewolić, co czynić tu i teraz, by żyć w braterstwie wolnością dziecka Bożego?

2. Tydzień temu przeżywaliśmy Dzień Papieski, a dziś, w uroczystość św. Jana Pawła II zbieramy ofiary do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – „żywy pomnik” św. Jana Pawła II. Fundacja co roku swoją opieką obejmuje blisko dwa tysiące zdolnych uczniów i studentów z niezamożnych rodzin, z wiosek i małych miejscowości całej Polski.

3. Dziś w całym Kościele przeżywamy Światowy Dzień Misyjny, nazywany również Niedzielą Misyjną. Jest to święto patronalne Papieskich Dzieł Misyjnych. W tym roku towarzyszy mu hasło „Misje sercem Kościoła”. Naszą modlitwą i ofiarami materialnymi wspieramy dzieło misyjne Kościoła. Na zakończenie rozpoczynającego się dziś Tygodnia Misyjnego będziemy gościć Paulinę Komorowską, świecką wolontariuszkę w Kenii, która opowie o dziele prowadzonym tam dla dzieci przez Siostry Orionistki i będzie zbierała ofiary na ten cel.

4. W dzisiejszą niedzielę w całej Polsce odbywa się badanie niedzielnych praktyk religijnych tzw. dominicantes i communicantes. Liczymy ilość wiernych, mężczyzn i kobiet, uczestniczących w niedzielnej Mszy Św. i przystępujących do Komunii Św.

5. W poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy lektorów na spotkanie na plebanię.

6. W czwartek o godz. 17.00 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu.

7. Wobec rozpaczliwej sytuacji w Gazie i konfliktów w różnych rejonach świata papież Franciszek zaapelował do wiernych na całym świecie o podjęcie w piątek 27 października postu, modlitwy i pokuty w intencji pokoju. „Niech ucichnie broń, niech zostaną wysłuchane wołania o pokój ubogich, ludzi, dzieci – mówił w czasie środowej audiencji Ojciec Święty. Bracia i siostry, wojna nie rozwiązuje żadnego problemu. Sieje tylko śmierć i zniszczenie, powiększa nienawiść, pomnaża zemstę. Wojna przekreśla przyszłość. Zachęcam osoby wierzące, do opowiedzenia się w tym konflikcie tylko po jednej stronie: po stronie pokoju. Ale nie słowami, lecz modlitwą, z całkowitym poświęceniem się”. Zapraszamy w piątek o godz. 17.30 na różaniec w intencji pokoju.

8. Tydzień temu na cele inwestycyjno-remontowe w naszej parafii zebraliśmy 1753,90 zł. Za wszystkie datki, tak te składane na tacę inwestycyjną, jak i przekazywane przelewem na konto parafialne serdeczne „Bóg zapłać”.

9. Można zamawiać wypominki za swych bliskich zmarłych. Proszę o wpisanie godziny Mszy niedzielnej, przed którą mają być czytane wypominki oraz stacji w procesji za zmarłych na cmentarzu w uroczystość Wszystkich Świętych. Można także rezerwować terminy Mszy na 2024 rok.

10. Bardzo dziękuję grupie p. Doroty Rosińskiej z Wieńca za posprzątanie kościoła i przygotowanie do dzisiejszej liturgii, a nowożeńcom za udekorowanie go kwiatami.