Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Leć z nami do Lourdes

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce samolotowej do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Całkowity koszt: 1990 PLN + 720 EUR. Zapisy przedłużone do 15.o5.

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, w kwietniu i maju w trakcie wizyty duszpasterskiej zwykle o godz. 16.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w czwartek po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

1. Bóg wielkodusznie zaprasza nas na ucztę – do pełni życia z Nim i bycia częścią Jego królestwa. Boże zaproszenie możemy jednak zignorować lub odrzucić poprzez obojętność, zlekceważenie łaski jaka nam jest ofiarowana i uznanie za ważniejsze innych spraw. Możemy także próbować wejść na ucztę bez szaty weselnej – „wchodzi na gody bez szaty godowej ten, kto należąc do Kościoła, ma wiarę, ale nie ma miłości” (św. Grzegorz Wielki). Czy każdą Eucharystię przeżywasz jak udział w uczcie weselnej Syna Bożego? Prosisz Ojca, aby zachował Cię w swojej miłości?

2. Dziś trzecia niedziela miesiąca – dzień zbiórki na cele inwestycyjno-remontowe w naszej parafii. Za wszystkie ofiary serdeczne Bóg zapłać.

3. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy XXIII Dzień Papieski, w tym roku pod hasłem „Jan Paweł II – cywilizacja życia”. Ze względu na tace inwestycyjną, zbiórkę do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” przeprowadzimy za tydzień.

4. W czwartek o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy, o godz. 17.30 różaniec prowadzony przez Różaniec Rodziców za Dzieci, Msza św. o godz. 18.00 w intencji Różańca Rodziców za Dzieci. Zapraszamy także osoby zainteresowane.
Po Mszy wyjątkowo nie będzie spotkania biblijnego, natomiast na godz. 19.00 zapraszamy na plebanię osoby mające doświadczenie kursu Alpha, gotowe włączyć się w przeprowadzenie nowej edycji Alphy w naszej parafii.

5. Przyszłą niedzielę, 22 października, przeżywamy w Kościele jako Niedzielę Misyjną. Naszą modlitwą i ofiarami materialnymi będziemy wspierać dzieło misyjne Kościoła.

6. W kruchcie wyłożone są kartki do wpisywania imion zmarłych do modlitwy wypominkowej. Wypominki można zamawiać w zakrystii i w kancelarii parafialnej. Proszę o wpisanie godziny Mszy niedzielnej, przed którą mają być czytane wypominki oraz stacji w procesji za zmarłych na cmentarzu w uroczystość Wszystkich Świętych. Można także rezerwować terminy Mszy na 2024 rok.

7. W kruchcie lub w kancelarii można odebrać zamówione pendrivy z filmem z nawiedzenia Matki Bożej w kopii Ikony Jasnogórskiej w naszej parafii.

8. Kancelaria w tym tygodniu czynna po Mszy wieczornej w środę, czwartek i piątek.

9. Bardzo dziękuję grupie p. Marty Szabeli z Wieńca-Zalesie za posprzątanie kościoła, przygotowanie go na dzisiejszą liturgię i kwiaty. Wielką wdzięczność w imieniu naszej wspólnoty wyrażam także paniom Bożenie Balickiej i Bożenie Wojciechowskiej oraz panom Kazimierzowi Marciniakowi i Grzegorzowi Kulińskiemu za zabezpieczenie świątyni i jej wyposażenia przed wymianą okien w prezbiterium oraz posprzątanie po zakończeniu prac.

10. W ostatnich dniach odeszli do Pana śp. Tadeusz Smoliński z Gustorzyna, śp. Kazmierz Nowicki z Marianek oraz śp. Marianna Lipińska z Wieńca-Zdroju. Rodzinom składamy kondolencje i obejmujemy naszą modlitwą, a dla zmarłych prosimy: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”.