Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

w dni powszednie: poniedziałek – sobota zwykle o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna i biuro cmentarza w czasie zagrożenia epidemicznego czynne tylko w nagłych przypadkach. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: wdorsz@ diecezja.wloclawek.pl

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek
W tytule przelewu wpisać: „Darowizna na cele kultu religijnego”

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

Styczeń 2021
P W Ś C P S N
« Gru    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

1. Dziś – piąta niedziela Wielkiego Postu, nazywana niegdyś niedzielą czarną, od zwyczaju zasłaniania krzyży od dziś aż do Wielkiego Piątku. Arcybiskup Antoni Julian Nowowiejski (1858-1941) – jeden z najwybitniejszych polskich liturgistów,  wyjaśnia ideę sięgającej XIII wieku tradycji zasłaniania krzyży i obrazów w następujący sposób: „zasłona ta była symbolem żalu i pokuty, jakim grzesznik oddać się powinien, aby mu wolno było znowu podnieść oczy na majestat Boski, którego oblicze nieprawościami swymi niejako sobie przysłonił; wyobraża także poniżenie Chrystusa, zakrywające chwałę Jego bóstwa i czyniące Go Żydom zgorszeniem a poganom głupstwem, aby w zmartwychwstaniu na kształt zasłony przedarte, objawiły ukrytą za nimi jasność i moc Boga Wcielonego”.

2. Dzisiejsza niedziela jest także  Ogólnopolskim Dniem Modlitwy o Pokój na Ukrainie. Członkowie Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie w specjalnym komunikacie proszą o dalsze wspieranie potrzebujących na Ukrainie i zachęcają do podejmowania wielkopostnych praktyk, jakimi są modlitwa, post i jałmużna, również w intencji pokoju na Ukrainie.

3. Koło Misyjne zaprasza dziś i za tydzień do udziału w kiermaszu misyjnym, z którego dochód będzie stanowił naszą skromną pomoc dla misji.

4. Trwa zbiórka ofiar na kwiaty do Grobu Pańskiego. Za wszystkie ofiary serdeczne Bóg zapłać.

5. W środę przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego, a zarazem Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Msza św. w naszym kościele o godz. 17.30.

6. Po Mszy św. w środę 25 marca zebranie Rady Parafialnej. Będziemy omawiać przygotowanie do liturgii Triduum Paschalnego oraz spróbujemy na nowo rozważyć, które z potrzeb naszej wspólnoty i społeczności nie spotykają się z dostateczną uwagą i odpowiedzią z naszej strony. Tym wyzwaniom będą poświęcone spotkania Rady Parafialnej po Wielkanocy.

7. W piątek Droga Krzyżowa: o godz. 16.30 dla dzieci i młodzieży – w intencji misji, przygotowuje Koło Misyjne, a o 18.00 dla dorosłych.

8. W przyszłą niedzielę, noszącą nazwę Niedzieli Palmowej czyli Męki Pańskiej podczas Mszy Świętej wysłuchamy pasji, czyli opisu Męki Pańskiej według św. Marka. Poświęcenie palm na wszystkich Mszach św. Pół godziny przed Mszą św. o godz. 09.00 i 11.00 będzie okazja do spowiedzi – przyjedzie ks. dr Michał Sadowski. Uroczysta procesja do kościoła, poprzedzona czytaniem Ewangelii o wjeździe Chrystusa do Jerozolimy, rozpocznie się o godz. 12.30 przed kaplicą na cmentarzu parafialnym.  Dzieci prosimy, by tak jak w ubiegłym roku przebrały się w stroje przypominające te z czasów Jezusa i samodzielnie wykonały palmy. Osiołek już się szykuje, by wyruszyć w drogę razem z nami.

9. Po zakończeniu Mszy św. z uroczystą procesją spotkanie rodziców dzieci przystępujących w Wielki Czwartek do Komunii Świętej Rocznicowej oraz rodziców i dzieci przystępujących w tym roku do Pierwszej Komunii Świętej – odbiór strojów pierwszokomunijnych.

10. W Niedzielę Palmową 29 marca zapraszamy do udziału w Misterium Męki Pańskiej w fordońskiej Dolinie Śmierci. Hasło tegorocznego Misterium: NON ABBIATE PAURA! (Nie lękajcie się!). Wyjazd o godz. 17.00, powrót w późnych godzinach wieczornych. Można jeszcze zgłaszać swój udział – koszt wyjazdu: 35 zł od osoby.

11. „Kto daje prawo do życia?” to temat najnowszego numeru „Przewodnika Katolickiego”. W numerze m.in. teksty: • Fakty zamiast ideologii – dyskusje światopoglądowe mają swoje podstawy naukowe • Męczennik z Salwadoru – abp Oskar Romero • „Pozostać w prawdzie Chrystusa” – Taki tytuł nosi opublikowany po polsku katolicki bestseller autorstwa pięciu kardynałów i czterech innych autorów Jak pogodzić wierność nauce Kościoła i miłosierdzie względem osób rozwiedzionych żyjących w nowych związkach cywilnych?