Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Leć z nami do Lourdes

Pielgrzymka samolotowa do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Spotkanie w przewodnikiem w niedzielę 7 lipca po Mszy o godz. 12.00. Po spotkaniu można wpłacić część w euro należności za pielgrzymkę.

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, zwykle o godz. 18.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu we wtorek, czwartek i piątek po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

1. Jezus zmartwychwstał i żyje. Tę prawdę Kościół głosi nieprzerwanie od dnia Pięćdziesiątnicy. Spotkanie z Jezusem Zmartwychwstałym uwalnia nas od lęku i od skupienia na sobie samych, daje nam pokój i wzywa do działania. Dzisiejsza Ewangelia ostrzega nas jednak, że można także łatwo zapomnieć o tym spotkaniu i wycofać się z powierzonej nam misji. Czym próbujemy przekonać samych siebie, że Bóg nie jest najważniejszy i co jest naszą wymówką, aby o Nim nie świadczyć? Jak możemy umacniać wzajemnie naszą wiarę w Zmartwychwstanie i pełnić powierzoną nam misję głoszenia Ewangelii?

2. Dziś w całej diecezji zbieramy ofiary na remont starego kościoła w Świnicach Warckich, stanowiącego najcenniejszą część Sanktuarium Urodzin i Chrztu św. Siostry Faustyny Kowalskiej. Za wszystkie ofiary serdeczne Bóg zapłać.

3. Jeszcze raz w imieniu całej naszej wspólnoty dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się, abyśmy mogli pięknie przeżywać Triduum Paschalne i święta wielkanocne. W sposób szczególny składam podziękowanie: na ręce p. Jolanty Lebiedzińskiej, p. Haliny Makowskiej, p. Bogumiły Młynarczyk za posprzątanie kościoła i przygotowanie ciemnicy i grobu Pańskiego, na ręce opiekuna Liturgicznej Służby Ołtarza p. Romana Rosińskiego oraz ministrantów-seniorów za przygotowanie liturgii na czas Triduum Paschalnego oraz za czynny i żywy udział w liturgiach minionych dni, na ręce p. Marty Szabeli za asystę przy procesji, na ręce p. Moniki Bednarskiej-Czyżnielewskiej za oprawę muzyczną i śpiew, na ręce p. Małgorzaty i Janusza Barańskich oraz p. Barbary Szatkowskiej za posługę lektorów oraz komentarz liturgiczny, na ręce p. Romany Jankowskiej za przygotowanie i rozwiezienie paczek świątecznych dla potrzebujących rodzin i osób naszej parafii. Dziękuję bardzo strażakom z OSP Dobra Wola i OSP Machnacz za czuwanie przy grobie Pana Jezusa i asystę procesyją. Przy tej okazji dziękuję za ofiary złożone na kwiaty do Grobu Pańskiego – zebraliśmy łącznie (taca w Niedzielę Palmową i podczas święcenia pokarmów w Wielką Sobotę, ofiary składane indywidualnie) 3495,47 zł. W Wielki Piątek na grób Pana Jezusa w Jerozolimie czyli na pomoc Kościołowi w Ziemi Świętej zebraliśmy 328,70 zł.

4. Trwa nowenna przed świętem Miłosierdzia Bożego. Zachęcam do codziennego odmawiania Koronki do Bożego Miłosierdzia, a tych którzy mogą do wspólnej modlitwy w kaplicy Miłosierdzia Bożego o godz.15.00.

5. W kaplicy Miłosierdzia Bożego jest dostępny zbiornik z wodą pobłogosławioną podczas Wigilii Paschalnej.

6. W sobotę o godz. 10.00 Pierwsza Spowiedź dla dzieci przystępujących w tym roku do Pierwszej Komunii Świętej. Przyjadą księża z dekanatu. Po spowiedzi festyn dla dzieci. Próba i przygotowanie do spowiedzi w kościele w piątek o godz. 17.00.

7. Przyszła niedziela to Niedziela Miłosierdzia. Zachęcam gorąco, żeby przynieść ze sobą do kościoła obrazy Miłosierdzia Bożego.

8. Niedziela Miłosierdzia rozpoczyna obchodzony w Kościele w Polsce Tydzień Miłosierdzia. Taca na cele charytatywne a na zakończenie Mszy św. na cele inwestycyjno-remontowe naszej parafii (zbiórka przełożona z niedzieli 21 kwietnia ze względu na Wielkanoc).

9. W oktawie Wielkanocy biuro parafialne będzie czynne w czwartek i piątek po Mszy św. o godz. 18.00.