Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

  1. W niedziele i święta:
    godz. 09.00
    godz. 12.00 – suma

w dni powszednie: zwykle o godz. 18.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna w dni powszednie po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem i pogrzebami zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

luty 2023
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728  

1. Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień, doroczny obchód misterium paschalnego Chrystusa. Błogosławimy dziś palmy, odczytujemy fragment o uroczystym wjeździe Pana Jezusa do Jerozolimy i pragniemy naśladować tłumy, które wiwatowały na Jego cześć. Jak Pan Jezus wszedł do Jerozolimy, tak dziś przychodzi do każdego z nas. Oby nie okazało się jednak, że stoimy w tłumie, który woła: „Hosanna”, a za chwilę będzie wołał: „Na krzyż z Nim!”. Niech udział w dzisiejszej liturgii pozwoli nam wejść głęboko we wszystkie wydarzenia rozpoczętego Wielkiego Tygodnia. Prośmy o łaskę, abyśmy uczestnicząc w nich przeżyli z Panem Jezusem szczery żal za naszą niewierność i nieprawości po to, aby z radością przyjąć dar nowego życia, które ofiaruje nam Zmartwychwstały.

2. Program celebracji liturgicznych w Triduum Paschalnym i Wielkanocy: Msza Święta Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek i Liturgia Męki Pańskiej w Wielki Piątek o godz. 18.30. Wcześniej w Wielki Piątek, w który obowiązuje post ścisły, Koronka i rozpoczęcie nowenny do Miłosierdzia Bożego o godzinie 15.00. Błogosławieństwo pokarmów w Wielką Sobotę o pełnych godzinach od godz. 9.00 do godz. 15.00; o godz. 15.00 Koronka i nowenna do Bożego Miłosierdzia. Przez cały dzień od godz. 09.00 do 20.00 będzie możliwość adoracji przy Grobie Pańskim – proszę o wpisywanie się na listę w zakrystii grup parafialnych, rodzin i osób indywidualnych pragnących trwać na modlitwie przy Panu Jezusie. Niech wraz ze strażakami pełniącymi straż przy Grobie Pańskim będzie zawsze ktoś na adoracji. Liturgia Wigilii Paschalnej z procesją rezurekcyjną o godz. 20.30. Niedziela Zmartwychwstania – procesja ku czci Chrystusa Zmartwychwstałego i Msza św. o godz. 06.00; suma o godz. 12.00. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. o godz. 09.00 i 12.00. Do udziału w procesjach proszę asystę, dzieci do sypania kwiatków oraz straż. Strażaków proszę także o pełnienie warty przy Grobie Pańskim w Wielki Piątek oraz w Wielką Sobotę.

3. Bardzo dziękuję ks. dr. Jackowi Bartczakowi za dzisiejszą posługę w naszej wspólnocie. Okazja do spowiedzi przed świętami w naszej świątyni będzie jeszcze w Wielką Sobotę w przerwach między kolejnymi błogosławieństwami pokarmów na stół wielkanocny.

4. Dziś na zakończenie Mszy św. zbieramy ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Do niedawna były one zbierane po domach. Będą one przeznaczone na okolicznościowy wystrój świątyni i uzupełnienie paramentów liturgicznych. Na ten cel będą także przeznaczone ofiary zbierane przy okazji święcenia pokarmów w Wielką Sobotę.

5. Serdecznie dziękuję tym, którzy wzięli udział w piątkowej Drodze Krzyżowej z Brzezia do Wieńca oraz tym, którzy czynnie włączyli się w jej przebieg. Taca z Mszy św. zasiliła fundusz na przygotowanie paczek świątecznych dla najbardziej potrzebujących rodzin naszej wspólnoty. Dziękuję wszystkim, którzy złożyli do kosza w sklepie naprzeciwko naszej świątyni produkty do paczek oraz przeznaczyli swoją jałmużnę wielkopostną na ten cel. Można to jeszcze uczynić do wtorku do godz. 15.00.

6. Wyrażam naszą wdzięczność wszystkim, którzy odpowiedzieli na zaproszenie do pomocy w generalnym sprzątaniu świątyni przed Triduum Paschalnym. Czynne zaangażowanie w przygotowanie kościoła do świąt jak i udział w zespołach sprzątających kościół na niedzielę to wyraz przyjęcia współodpowiedzialności za parafię, uznanie się za członka rodziny parafialnej a nie klienta usług religijnych. Wszystkim za to świadectwo serdecznie dziękuję.

7. Dziś o godz. 17.00 ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali.

8. Wyjazd do Bydgoszczy na Misterium Męki Pańskiej dziś ok. godz. 17.45 (po Gorzkich Żalach) z parkingu przed kościołem.

9. W Wielkim Tygodniu kancelaria parafialna jest nieczynna.

10. Ponieważ trzecia niedziela miesiąca to Niedziela Zmartwychwstania, ofiary na cele inwestycyjno-remontowe w naszej wspólnocie będziemy zbierać tydzień później, w niedzielę 28 kwietnia.