Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

w dni powszednie: poniedziałek – sobota zwykle o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna i biuro cmentarza w czasie zagrożenia epidemicznego czynne tylko w nagłych przypadkach. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: wdorsz@ diecezja.wloclawek.pl

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek
W tytule przelewu wpisać: „Darowizna na cele kultu religijnego”

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

Maj 2021
P W Ś C P S N
« Kwi    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

1. Przeżywamy dziś czwartą, ostatnią niedzielę Adwentu. Mimo że od świąt dzielą nas tylko dwa dni, starajmy się je przeżyć ciągle jeszcze w klimacie oczekiwania i z czystym sercem, by z tym większą radością w sercu przywitać Przychodzącego Chrystusa. Dziękuję ks. dr. Michałowi Sadowskiemu za dzisiejszą posługę w konfesjonale. Ostatnia okazja do spowiedzi będzie jeszcze w samą Wigilię pół godziny przed i jeśli będzie taka potrzeba także po Mszy Świętej roratniej o godz. 06.30.

2. Bardzo dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w rozniesienie opłatków do naszych domów. Gdyby do kogoś opłatek nie dotarł lub potrzebowałby go więcej to może otrzymać go w zakrystii. Bardzo dziękuję także za ofiary złożone z tej okazji. Tak jak to było zapowiadane, zostaną one przeznaczone na odnowienie obrazu-feretronu Matki Bożej Częstochowskiej i Świętej Rodziny. Obraz już został przekazany do konserwacji i wróci przed Wielkanocą.

3. W Wigilię uroczystości Narodzenia Pańskiego zachęcam do zachowania polskich i chrześcijańskich tradycji, abyśmy z tym większą radością w sercu mogli zasiąść do wieczornej wieczerzy. Święta Narodzenia Pańskiego są również doskonałą okazją, by wprowadzać dzieci w tajemnice naszej wiary, by rozmawiać z nimi na temat tego, w co i dlaczego wierzymy. Chciejmy razem śpiewać kolędy, poświęćmy czas na wspólne rozmowy o tym, co wydarzyło się w Betlejem 2000 lat temu, ale też o tym, co dzieje się teraz w naszym życiu, dlaczego obchodzimy te święta. Warto obok choinki ustawić w domu także żłóbek, przy którym przez cały okres Narodzenia Pańskiego będziemy się gromadzić na modlitwę i wspólne czytanie Pisma Świętego.

4. Pasterka w naszym kościele będzie o godz. 24.00. Msze św. w dzień Bożego Narodzenia oraz w święto św. Szczepana – tradycyjnie drugi dzień Narodzenia Pańskiego, będą o godz. 09.00 i 11.30.

5. W piątek 27 grudnia będziemy obchodzić święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty. W tym dniu zgodnie ze starożytną tradycją na zakończenie liturgii pobłogosławimy wino. Błogosławienie wina w dzień św. Jana należy do tzw. sakramentaliów, czyli świętych znaków, które upraszają łaskę Bożą i wiodą wiernych do głębszego życia wiary oraz do samych sakramentów. Pobłogosławione wino niesie z sobą piękne znaczenia: jest znakiem łaski Bożej, symbolem miłości, która „neutralizuje” zło i nienawiść, jest wreszcie drogowskazem do udziału w Eucharystii, uczcie Ciała i Krwi Chrystusa, obecnego w znaku chleba i wina.

6. Czas Bożego Narodzenia to czas spotkań rodzinnych przy stole, także w naszej rodzinie parafialnej. Zapraszam na spotkania opłatkowe do domu parafialnego-plebanii poszczególne grupy czynne w naszej wspólnocie. Harmonogram spotkań wywieszony jest w gablocie.

7. Bardzo dziękuję za ofiary złożone na tacę inwestycyjną w ubiegłą niedzielę. Zebraliśmy 839zł 42gr. Dwa tygodnie temu do puszek na Kościół na Wschodzie złożyliśmy 105zł 48gr.

8. W czwartek odbyło się spotkanie Rady Parafialnej. Główne tematy to 50. rocznica pierwszej Mszy Świętej w budującym się jeszcze kościele oraz sprawy cmentarza parafialnego. Bliższe informacje można uzyskać od członków Rady. Do nich także można zgłaszać swoje propozycje oraz gotowość do zaangażowania się w różne przedsięwzięcia związane z rocznicą, do której się przygotowujemy.

9. W minionym tygodniu została przeprowadzona przez Sanepid kontrola naszego cmentarza parafialnego. Nie zgłoszono żadnych zastrzeżeń, a bardzo pozytywnie została przyjęta likwidacja starych toalet, nie spełniających minimalnych standardów.  Zamiast nich wynajęliśmy kabinę sanitarną Toi Toi. Za długoterminową dzierżawę i serwis co dwa tygodnie płacimy miesięcznie blisko 200 zł. Na wywóz śmieci z cmentarza mamy podpisaną umowę z Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej „SANIKO”. Za dzierżawę kontenera płacimy 78 zł (72 zł + VAT) miesięcznie, natomiast za każdorazowy wywóz śmieci 125 zł za transport jednego kontenera (4,80 zł + VAT za 1 km – kurs ok. 24 km) i 342,80 zł (317,41 +VAT) za każdą tonę śmieci przyjętą do RZUOK w Machnaczu.

10. W tym tygodniu rozpoczynamy kolędę – odwiedziny duszpasterskie w naszych domach i rodzinach.  W sobotę będę chciał odwiedzić MARIANKI – od p. Magos. Początek kolędy o godz. 09.00. Proszę, aby ktoś przyjechał po mnie o godz. 08.45.

10. Dziś podwójny numer „Przewodnika Katolickiego”, a w nim dodatek specjalny – płyta z kolędami w wykonaniu „Arki Noego” – cena egzemplarza 6zł 90gr. Od stycznia stwarzamy możliwość prenumeraty „Przewodnika Katolickiego” – osoby, które będą chciały, aby odkładać im każdy numer proszone są o zgłaszanie się do Pana Kościelnego.

11. W zakrystii u Pana Kościelnego można także kupić świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom: duże w cenie 15zł i małe 5 zł oraz książeczkę „Wigilia w rodzinie” z obrzędem wieczerzy wigilijnej w rodzinie oraz tekstami niektórych kolęd i pastorałek – cena 2 zł. Cały czas są jeszcze do nabycia kalendarze na przyszły rok – polecamy zwłaszcza nasz kalendarz parafialny.