Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Leć z nami do Lourdes

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce samolotowej do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Całkowity koszt: 1990 PLN + 720 EUR. Zapisy do 15.o4.

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, w kwietniu i maju w trakcie wizyty duszpasterskiej zwykle o godz. 16.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu w środę po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

kwiecień 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

1. Dziś, jak w każdą trzecią niedzielę miesiąca, zbieramy ofiary na fundusz remontowo-inwestycyjny naszej parafii. Ogromnie cieszę się, że rośnie wśród nas poczucie troski o naszą świątynię i współodpowiedzialności za wspólnotę. W minionym tygodniu zostało wymienionych 18 potłuczonych i popękanych szyb w oknach naszej świątyni. Koszt szyb jak i samej wymiany został pokryty przez osoby, które chcą zachować anonimowość. W imieniu całej naszej wspólnoty „Bóg zapłać!”.

2. Bardzo dziękuję osobom, które podjęły się roznoszenia opłatka po naszych domach. Składane przy tej okazji ofiary zostaną przeznaczone na dekorację Bożonarodzeniową i odnowienie feretronu-obrazu Matki Bożej Częstochowskiej i Świętej Rodziny noszonego w procesji. Obraz już został przekazany do konserwacji.

3. Od wtorku, 17 grudnia, rozpoczniemy w liturgii bezpośrednie przygotowanie do świętowania uroczystości Narodzenia Pańskiego. W tej drugiej części Adwentu liturgia kieruje nasz wzrok na wydarzenia zapowiadające narodzenie Chrystusa, by w ten sposób skupić naszą uwagę nie tylko na tym, co się już wydarzyło, ale też na tym, co ma się wydarzyć w naszym życiu. Boże Narodzenie to nie tylko świętowanie historycznego przyjścia Chrystusa, lecz przede wszystkim nasze osobiste spotkanie z Tym, który właśnie dla nas stał się człowiekiem.

3. Cieszę się bardzo z licznego udziału w Mszach Świętych roratnich. Ostatnia taka możliwość w tym Adwencie będzie w najbliższą sobotę o godz. 06.30. Gorąco zapraszam do udziału i przyniesienia ze sobą świec lub lampionów.

4. W przyszłą niedzielę będziemy gościć ks. dr. Michała Sadowskiego. Będzie to ostatnia okazja do spowiedzi przed świętami. Skorzystajmy z tej możliwości jeśli jeszcze nie przystąpiliśmy do sakramentu pojednania i zachęćmy do tego naszych bliskich, zwłaszcza przyjeżdżających do domu na święta z zagranicy i studentów. Spowiedź rozpocznie się pół godziny przed każdą Mszą Świętą.

5. W środę o godz. 17.00 próba scholi.

6. W czwartek o godz. 18.00 spotkanie Rady Parafialnej.

7. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 09.00 zapraszam na spotkanie młodzież naszej parafii. Dla kandydatów do sakramentu bierzmowania spotkanie jest obowiązkowe, ale zachęcam do udziału w nim wszystkich młodych. Tym spotkaniem rozpoczynamy nasze przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Naszym comiesięcznym spotkaniom będzie towarzyszyć program „Cz@t ze Słowem!” przygotowany przez Krajowe Duszpasterstwo Młodzieży. Stawia on w centrum Słowo Boże, które jako światło interpretujące codzienne radości i smutki młodego człowieka wzywa go do wiary i osobistego wyboru Chrystusa. Materiały przygotowane na każdy miesiąc zawierają wprowadzenie, konspekt spotkania w grupie, medytacje biblijne do indywidualnego wykorzystania, video komentarze do niedzielnych Ewangelii oraz propozycję wspólnotowej celebracji. Program w wersji elektronicznej dostępny jest na stronie internetowej Krajowego Duszpasterstwa Młodzieży:  www.kdm.org.pl.

8. Brzeskie Centrum Kultury zaprasza dziś na godz. 18.00 koncert  Michała Malickiego, naszego parafianina z Wieńca-Zalesie, absolwenta wokalistyki jazzowej Akademii Muzycznej w Katowicach i uczestnika telewizyjnego programu „The Voice of Poland”. Cena biletu 10 zł.

9. U Pana Kościelnego w zakrystii lub w kancelarii parafialnej można nabyć pamiątkowy kalendarz naszej parafii upamiętniający 50. rocznicę pierwszej Mszy Świętej w naszej świątyni, którą będziemy obchodzić podczas Pasterki w przyszłym roku. Dobrowolne ofiary będą naszymi cegiełkami na upamiętnienie tej rocznicy. Bardzo dziękuję p. Ryszardowi Kisielewskiemu za ten dar dla nas. Bóg zapłać!

10. Polecamy lekturę „Przewodnika Katolickiego”:  artykuły na temat roli Kościoła w czasie stanu wojennego, o papieskiej reformie Kościoła i o tym skąd wzięły się kolędy. Do Przewodnika dołączony jest bezpłatny dodatek z kolędami i porządkiem Wieczerzy Wigilijnej. U Pana Kościelnego w zakrystii można także nabywać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom: duże w cenie 15zł i małe 5 zł.