Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Leć z nami do Lourdes

Pielgrzymka samolotowa do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Spotkanie w przewodnikiem w niedzielę 7 lipca po Mszy o godz. 12.00. Po spotkaniu można wpłacić część w euro należności za pielgrzymkę.

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, zwykle o godz. 18.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu we wtorek, czwartek i piątek po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

1. Dzisiejsza niedziela jest obchodzona jako Światowy Dzień Misyjny i rozpoczyna obchód Tygodnia Misyjnego. W ten sposób chcemy przypomnieć sobie polecenie Jezusa wstępującego do Nieba, by nieść Ewangelię wszystkim ludziom. To polecenie zobowiązuje każdego z nas. Pamiętajmy też w tych dniach w sposób szczególny o misjonarzach polecając ich w modlitwie i korzystając z okazji do wsparcia materialnego prowadzonych przez nich dzieł.
2. Z okazji Tygodnia Misyjnego zapraszam codziennie o godz. 17.00 na różaniec w intencji misji. Jest to też już niemal ostatnia okazja, aby wziąć udział w nabożeństwie październikowym. Tydzień Misyjny jest także szczególną okazją do zapoznania się z działalnością, a może i przystąpienia do najbardziej rozpowszechnionej w Kościele wspólnoty modlitewnej wspierającej działalność misyjną Kościoła jaką jest Stowarzyszenie Żywego Różańca. Wszystkich członków Żywego Różańca w naszej parafii oraz osoby pragnące zapoznać się z tą niezwykle ważną formą zaangażowania w życie Kościoła zapraszam na krótkie spotkanie w najbliższą sobotę, 27 października o godz. 16.30.
3. Bardzo dziękuję za ofiary składane na remont domu parafialnego – plebanii. Zapraszam do odwiedzin plebanii i naocznego zapoznania się z tym jak postępują prace remontowe.
4. W piątek i sobotę trzydziestoosobowa grupa z naszej parafii uczestniczyła w pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Stoczku Klasztornym i Świętej Lipce. Zwiedziliśmy także Lidzbark Warmiński, Gierłoż i Olsztyn. Bardzo dziękuję p. Renacie Olejniczak, sołtys z Machnacza, która wzięła na siebie główny trud związany z organizacją tego wyjazdu oraz osobom, które jej w tym pomogły i wszystkim uczestnikom pielgrzymki.
5. Jednym z wydarzeń Roku Wiary będzie Europejskie Spotkanie Młodych w Rzymie w dniach od 28 grudnia 2012 do 2 stycznia 2013 roku. Wspólnota z Taizé przygotowuje je we współpracy z diecezją rzymską. Ten nowy etap „pielgrzymki zaufania przez ziemię”, zapoczątkowanej przez Brata Rogera pod koniec lat 70-tych, zgromadzi kilkadziesiąt tysięcy młodych ludzi. Pielgrzymi z całej Europy i spoza niej zostaną ugoszczeni w Rzymie i okolicach przez rodziny – zarówno katolickie jak i innych Kościołów – oraz przez wspólnoty zakonne. Uczestnicy spotkania przybędą jako pielgrzymi do grobów Apostołów i do katakumb, aby modlić się w wielkich bazylikach rzymskich oraz spotkać się z papieżem Benedyktem XVI. Koszt udziału w spotkaniu dla Polaków to 55 euro (obejmuje koszty wyżywienia, przejazdów na miejscu, wynajęcia i wyposażenia miejsc spotkań, a także inne koszty organizacyjne). Przewidywany koszt podróży to ok. 500 zł. Spotkanie organizowane jest przede wszystkim z myślą o osobach w wieku od 17 do 35 lat. Chętni do udziału w spotkaniu proszeni są o jak najszybszy kontakt. W zależności od liczby osób zainteresowanych rozpoczniemy przygotowania do wyjazdu w naszej parafii lub ewentualnie osoby chętne zostaną dołączone do innej grupy wyjeżdzającej do Rzymu.
6. W przyszłą niedzielę 28 października będziemy gościć w naszej wspólnocie parafialnej o. dr. Aleksandra Jacyniaka SJ. Ojciec Jacyniak, jezuita, jest uznanym kierownikiem duchowym i formatorem; w przeszłości pełnił funkcje dyrektora jezuickich domów rekolekcyjnych w Gdyni i w Kaliszu,  a obecnie jest rektorem Sanktuarium NMP Łaskawej w Warszawie – „konfesjonału stolicy” i wykładowcą teologii duchowości na Papieskim Wydziale Teologicznym w Warszawie, Sekcja św. Andrzeja Boboli „Bobolanum”. Pół godziny przed każdą Mszą św. będzie można skorzystać z jego posługi w konfesjonale, a na zakończenie Mszy św. o godz. 9.00 i w ramach kazania na sumie ojciec Jacyniak wygłosi konferencję nawiązującą do tematu jednej z jego ostatnich książek: „Antykryzysowy poradnik biblijny. Refleksje na trudny czas”. Po Mszy św. będzie możliwość nabycia tej publikacji oraz uzyskania dedykacji od autora. Gorąco zapraszam.
7. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy:
• w poniedziałek, 22 października – wspomnienie błogosławionego Jana Pawła II, papieża
8. Zachęcam do lektury prasy katolickiej oraz do nabywania kalendarzy na 2013 rok. W najnowszym numerze „Przewodnika Katolickiego” sylwetki młodzieńców z Poznańskiej Piątki, którzy zostali zgilotynowani w czasie II wojny światowej. Błogosławiona piątka poznaniaków mimo grożącej śmierci nie wyrzekła się wiary. Ponadto, w tygodniku przejmująca historia Nicka Vujicica – niepełnosprawnego, pozbawionego kończyn ewangelizatora, bieżąca relacja z Synodu Biskupów w Rzymie oraz krytyczne spojrzenie na koszty niektórych kampanii społecznych w Polsce.
9. Bardzo dziękuję za posprzątanie kościoła i przygotowanie go do dzisiejszej liturgii mieszkańcom Bachórki. W imieniu całej naszej wspólnoty serdeczne Bóg zapłać!