Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, zwykle o godz. 18.00; w soboty Msza z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna od poniedziałku do piątku po Mszy o godz. 18.00.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

listopad 2024
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

1. Dzisiejsza niedziela to trzecia niedziela miesiąca – dzień tacy inwestycyjno-remontowej w naszej parafii. Zbieramy ofiary na dalsze prace prowadzone w domu parafialnym i spłatę kolejnej raty kredytu. Za ofiary składane na ten cel serdeczne Bóg zapłać.

2. W minioną środę odbyło się spotkanie Rady Parafialnej. Wzięło w nim udział 14 spośród 16 członków Rady oraz jeden z sołtysów. Pierwsza część spotkania poświęcona była wspólnotowej lekturze Dziejów Apostolskich, w których poszukujemy inspiracji i światła dla naszej wspólnoty parafialnej. W drugiej części głównym przedmiotem obrad był odpust parafialny Przemienienia Pańskiego oraz dożynki parafialne planowane na niedzielę 1 września. Następne nadzwyczajne spotkanie Rady odbędzie się w środę 7 sierpnia i już teraz zapraszamy na nie sołtysów oraz wszystkie osoby gotowe do włączenia się w organizację uroczystości dożynkowych. Więcej informacji na temat dożynek zostanie podanych w najbliższym czasie.

3. Uroczystości odpustowe z okazji święta Przemienienia Pańskiego odbędą się w niedzielę 4 sierpnia. Suma odpustowa wraz z procesją rozpocznie się o godz. 12.00. Będzie jej przewodniczył oraz wygłosi do nas kazanie Ksiądz Prałat Jan Kasiukiewicz, proboszcz parafii św. Teresy oraz rektor Sanktuarium w Ostrej Bramie w Wilnie. Gorąco zapraszam ministrantów, asystę, dzieci do sypania kwiatków, strażaków oraz wszystkich wiernych. Pamiętajmy jednak, że odpust parafialny to nie tylko uroczysta liturgia, wyjątkowa oprawa zewnętrzna, tasze wokół kościoła oraz świąteczny obiad w gronie rodzinnym. Tym co stanowi o wyjątkowości i sensie tej szczególnej uroczystości to możliwość uzyskania w tym dniu w naszym kościele parafialnym odpustu zupełnego czyli darowania przed Bogiem kary doczesnej za grzechy, zgładzone już co do winy. Można go uzyskać dla siebie lub dla zmarłych, którzy w czyśćcu dopełniają zadośćuczynienia za popełnione przez siebie grzechy, by dojść do doskonałej miłości. Odpust zupełny jest całkowitym uleczeniem ran będących skutkiem grzechu, jest oczyszczeniem ludzkiego „ja” z tego wszystkiego, co nie pozwala człowiekowi na pełną wspólnotę z Bogiem. Uzyskanie odpustu zależy od wypełnienia określonych warunków: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św., modlitwa według intencji Ojca Świętego oraz wyzbycie się jakiegokolwiek przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Skorzystajmy z tego daru Bożego miłosierdzia bo przecież każdy z nas jest odpowiedzialny przed Bogiem za zbawienie własne i bliskich. W piątek i w sobotę przed odpustem oraz w sam dzień święta parafialnego będzie okazja do spowiedzi w kościele. Przed odpustem od czwartku do soboty odbędą się także odwiedziny chorych w domach ze spowiedzią, Komunią św. i sakramentem chorych. Zachęcam, aby zgłosić do odwiedzin także i tych swoich bliskich, którzy z racji wieku lub choroby nie mogą przybyć do kościoła, a nie korzystają z comiesięcznej pierwszopiątkowej wizyty księdza z posługą sakramentalną.

4. W czwartek na godz. 16.00 zapraszam na zbiórkę wszystkich ministrantów.

5. W przyszłą niedzielę, 28 lipca, z okazji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców, po obu  Mszach św. będzie miało miejsce błogosławieństwo kierowców i poświęcenie pojazdów. Przy tej okazji będzie można też wesprzeć akcję zakupu pojazdów dla polskich misjonarzy w ramach akcji 1 grosz za 1 km.

6. Od wtorku 23 do niedzieli 28 lipca w brazylijskim Rio de Janeiro odbędą się XXVIII Światowe Dni Młodzieży, którym będzie towarzyszyło hasło „Idźcie (…) i nauczajcie wszystkie narody” (Mt 28, 19). W tym wielkim i ważnym wydarzeniu weźmie udział Ojciec Święty Franciszek. Przeżyjmy te dni w duchowej i modlitewnej łączności z uczestnikami ŚDM. W gablocie w kruchcie wywieszony jest plakat TVP z terminami transmisji na  żywo najważniejszych celebracji tego wydarzenia.

7. W dniu 6 sierpnia, po Mszy św. o godz. 06.00 z włocławskiej katedry tradycyjnie, w tym roku już po raz 25, wyruszy Piesza Pielgrzymka Włocławska na Jasną Górę.  Szczegółowe informacje na temat zapisów i samej pielgrzymki na plakacie w gablocie w kruchcie kościoła i na stronie internetowej: www.pielgrzymkawloclawska.pl.

8. Dziękuję za posprzątanie kościoła i udekorowanie go kwiatami mieszkańcom ulic Jodłowej, Orzechowej, Jaworowej i Wierzbowej. W imieniu całej naszej wspólnoty Bóg zapłać!

9. W najnowszym numerze „Przewodnika Katolickiego” przeczytamy o przygotowaniach do Światowych Dni Młodzieży w Rio oraz o zmianach w interpretacji IV przykazania kościelnego.