Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Leć z nami do Lourdes

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce samolotowej do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Całkowity koszt: 1990 PLN + 720 EUR. Zapisy przedłużone do 15.o5.

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, w kwietniu i maju w trakcie wizyty duszpasterskiej zwykle o godz. 16.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w czwartek po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

1. Dzisiejszą niedzielę Kościół powszechny obchodzi jako Światowy Dzień Misyjny, zwany w Polsce Niedzielą Misyjną. Na tegoroczne hasło tego dnia, jak i następującego po nim Tygodnia Misyjnego wybrane zostały słowa: „Miłosierdzie Boże dla całego świata”. W orędziu misyjnym Ojciec Święty Franciszek przypomina, że „Troska o wszystkie Kościoły, jaką Biskup Rzymu dzieli ze swoimi współbraćmi biskupami, w sposób znamienny realizuje się poprzez zaangażowanie Papieskich Dzieł Misyjnych, które mają za cel ożywiać i pogłębiać świadomość misyjną każdego ochrzczonego i każdej wspólnoty, czy to przypominając o konieczności pogłębionej formacji misyjnej całego Ludu Bożego, czy też ożywiając wrażliwość wspólnot chrześcijańskich tak, aby zaofiarowały swoją pomoc w przekazywaniu Ewangelii światu”. Niech nauczanie papieskie będzie dla nas inspiracją do intensywnej modlitwy oraz duchowej i materialnej pomocy, aby orędzie o Bożym Miłosierdziu dotarło do wszystkich zakątków świata. W wielu miejscach potrzebna jest także misyjna posługa Kościoła wyrażona nie tylko w głoszeniu, ale i w praktycznej realizacji miłosierdzia przez pracę z chorymi, upośledzonymi, więźniami, prześladowanymi, głodującymi, szukającymi nadziei w lepszej edukacji itd. Za modlitwę i ofiary na misje złożone dziś na tacę serdeczne „Bóg zapłać!”.

2. Dzisiejsza niedziela to także trzecia niedziela miesiąca – w naszej parafii dzień zbiórki na remonty i inwestycje. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na ten cel. W minionym tygodniu złożona została jedna ofiara na nowe nagłośnienie w naszym kościele, a ponadto z „Funduszu na Budowę Kościołów” Biskup Ordynariusz przyznał naszej parafii pomoc finansową w wysokości 4000 zł na kontynuowanie prac w domu parafialnym-plebanii i w kościele.

3. W dzisiejszą niedzielę w całej Polsce przeprowadzane jest badanie niedzielnych praktyk religijnych tzw. dominicantes i communicantes. Liczymy ilość wiernych, mężczyzn i kobiet, uczestniczących w niedzielnej Mszy Św. i przystępujących do Komunii Św.

4. W tym tygodniu modlitwy różańcowe ofiarujemy w intencji misji i misjonarzy. Nabożeństwo różańcowe codziennie o godz. 17.00. We wtorek i czwartek w sposób szczególny zapraszam dzieci, a w środę i piątek młodzież.

5. W ubiegłą niedzielę z okazji XIII Dnia Papieskiego zebraliśmy 121 zł 90 gr na „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Dziękuję wszystkim, który włączyli się w tę szlachetną akcję.

6. Zbliżają się dni naszej szczególnej pamięci o zmarłych. W związku z tym apeluję o uporządkowanie grobów bliskich i zachowanie właściwego porządku na cmentarzu. Raz jeszcze pragnę podkreślić, że każdy z nas jest czasowym gospodarzem tego miejsca. W ubiegłą niedzielę na naszym cmentarzu kilku młodych ludzi dopuściło się aktów profanacji cmentarza i zniszczyło jedno z przęseł ogrodzenia. Numery rejestracyjne samochodu, którym przyjechali zostały zgłoszone na policję. Nie pozwalajmy na naganne zachowania, reagujmy na wszelkie przejawy braku szacunku dla tej „świętej ziemi”.

7. Zachęcam do uczestnictwa w liturgii uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego. W uroczystość Wszystkich Świętych Msze Święte o godz. 9.00 w kościele i o godz. 12.00 procesja i Msza na cmentarzu. W sobotę, 2 listopada – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli Dzień Zaduszny, dzień modlitwy całego Kościoła za zmarłych. Msze św. o godz. 9.00 w kaplicy na cmentarzu, o godz. 12.00 w kościele i o godz. 17.00 procesja różańcowa w intencji zmarłych ze świecami i lampionami od bramy cmentarza, a na jej zakończenie ok. godz. 17.30 Msza św. zbiorowa za zmarłych w kaplicy.

8. Można zamawiać wypominki za swych bliskich zmarłych: całoroczne i jednorazowe na cmentarzu oraz dołączyć intencję za swoich zmarłych do Mszy Świętej w Dzień Zaduszny.

9. Podczas spotkania Rady Parafialnej w minioną środę dyskutowaliśmy m.in. o sprzątaniu i przygotowaniu kościoła do niedzielnej i świątecznej liturgii. W powszechnym odczuciu sama idea zaangażowania wszystkich w to przedsięwzięcie jest dobra i ważna. Po doświadczeniu minionego roku nadal jednak poszukujemy takiej jego formy, która umożliwiałaby włączenie się w to dzieło wszystkich chętnych, a zarazem nie prowadziła do rozczarowania czy poczucia niesprawiedliwości wśród stosunkowo nielicznej grupy osób z wyznaczanych miejscowości czy ulic, które odpowiedziały na to zaproszenie. W tym roku proponuję następujące rozwiązanie: zostanie przygotowany harmonogram gruntowniejszego sprzątania kościoła, zwłaszcza przed ważniejszymi świętami i zapraszam, aby każda osoba czy rodzina wybrała sobie choć jeden taki dzień w ciągu roku, w którym podejmie się udziału w tym przedsięwzięciu. Zachęcam także do ofiarowywania kwiatów do ołtarza w różnych intencjach czy też z okazji imienin, urodzin, rocznic małżeńskich czy też innych jubileuszy. W tej sprawie proszę o kontaktowanie się z Panem Kościelnym.

10. Jutro, w poniedziałek Msza Święta będzie odprawiona poza parafią. Nie będzie też nabożeństwa różańcowego i nieczynna będzie kancelaria parafialna.

11. W „Przewodniku Katolickim” kulisy akcji służb specjalnych, która doprowadziła do zamordowania bł. ks. Jerzego Popiełuszki oraz o „świętym bohaterstwie” rotmistrza Witolda Pileckiego.